Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 02:20:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 570
Total: 570

570 гости, 0 потребители

Snow Leopard-директно от флашка

Започната от dreben, 13-10-2009, 13:01:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

julss

Това с флашката и LeoX86 съм го пробвал върху един нетбук и работи перфектно. Не си спомням вече дали беше същият метод, но все още си пазя флашката заредена и готова с релийза за MSI Wind x86. Отне ми доста време и ровене из нета, та ми е жал да я изтрия, не се знае кога пак ще ми се наложи да я ползвам:) . Предполагам че и със Снежко няма да има проблем.

wess-music

#2
Много хубава статия.
Надявам се другия месец да ми поостане малко лично време и да се пробвам на това упражнение.

Това, което си мисля, е дали не може да се направи прехвърлянето на този имидж от флашката (съответно от алтернативен патришън) на финала към ДВД с всички прилежащи лоудъри и вместо от флашка от диск да се инсталне.
Аз съм с дъно доста близко до това на демонстрацията и не изключвам да може и да стане. Дори не и като фреш-инстал, а само като ъпдейт, както направих на Букчето.

Преди пробвах с с буут 132 специално за моето дъно - тръгва, но не завършва...
С това би могло и да стане, надявам се.

Не обърнах внимание дали може да буутва от самия диск, на който е инсталнато Снжното Лео. Може би трябва да се инстане съответния Хамелион, упоменат най- в началото, на диска, а от там и екстенжъна към папката на инсталирания вече ОС по принципа отново на буут 132.

Благодаря за статията

Поздрави