Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-05-2024, 07:56:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 271
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 88
Total: 88

88 гости, 0 потребители

Нов iMac, Mac Pro и Magic Trackpad

Започната от Web_Devil, 27-07-2010, 17:06:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

аз пък четох в арс, че на епъл не им пука толкова за производителността, те продават целия experience. 5% отгоре не значат толкова много за тях или най-последните процесори, при положение, че и така продават рекордно много.
ето я статията, поне на мен ми беше интересна

PeterS

Тъжното е че 30" крал е уволнен с 27" wide дисплей...
mobilio - професионални мобилни приложения

wess-music

При това "Глоси".
Нали има и ДЕЛЛ, все пак...

Prison

Цитат на: naso - 28-07-2010, 12:25:29
Цитат на: prisonbreaking - 28-07-2010, 11:53:56
Аз ти говорех, че поне можеш да играеш повечето игри, не на макс, но  ги играеш.

Аз не играя много лакоми игри, но когато ги играя, искам да са на ниво. Да, за ГилдУорс-а става, но за 2 ще е смех. Не искам и да си мисля, как ще се играе МасЕфект 1 и 2 или Лорда на пръстените, или..... СтарКрафт 2 :) Не е геймърски. 2560х1440 не може да се захрани с $140 видео. Трябваше да има поне едно 58хх или Нвидия 4хх.

Гефорс-а излезе "скоро", ама (на турски) 5ххх на АМД е вече повече от 8 месеца на пазара.

Никои не е казал, че трябва да играеш на native-res. Тази видеокарта поже да подкара всяка една игра н резолюция около 1680х1050.
Аз на лаптопа ми играя SC II .....
Имал съм 4850 която беше войн голям всичко вървеше на нея. тази е малко по силничка от нея така, че горе долу ще се справя.
След 1 година повече.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

naso

Цитат на: fpyyh - 28-07-2010, 16:17:19
аз пък четох в арс, че на епъл не им пука толкова за производителността, те продават целия experience. 5% отгоре не значат толкова много за тях или най-последните процесори, при положение, че и така продават рекордно много.
ето я статията, поне на мен ми беше интересна

Аз също съм я чел, но да сложиш нисък клас видео на машина от над 4000лв.... е обир посред бял ден. Трябваше да има поне едно 58хх, както имаше в предишната версия.

naso

Цитат на: prisonbreaking - 28-07-2010, 21:47:47
Цитат на: naso - 28-07-2010, 12:25:29
Цитат на: prisonbreaking - 28-07-2010, 11:53:56
Аз ти говорех, че поне можеш да играеш повечето игри, не на макс, но  ги играеш.

Аз не играя много лакоми игри, но когато ги играя, искам да са на ниво. Да, за ГилдУорс-а става, но за 2 ще е смех. Не искам и да си мисля, как ще се играе МасЕфект 1 и 2 или Лорда на пръстените, или..... СтарКрафт 2 :) Не е геймърски. 2560х1440 не може да се захрани с $140 видео. Трябваше да има поне едно 58хх или Нвидия 4хх.

Гефорс-а излезе "скоро", ама (на турски) 5ххх на АМД е вече повече от 8 месеца на пазара.

Никои не е казал, че трябва да играеш на native-res. Тази видеокарта поже да подкара всяка една игра н резолюция около 1680х1050.
Аз на лаптопа ми играя SC II .....
Имал съм 4850 която беше войн голям всичко вървеше на нея. тази е малко по силничка от нея така, че горе долу ще се справя.
След 1 година повече.


Как го играеш ? Максимална резолюция, Пълен антиалиасинг и пълни детайли ?

Това е разликата, на лаптоп може да има компромис. На десктоп трябва кефа да е пълен. При цената, която искат, трябваше да се погрижат за малко по-добро видео - 5850 поне. Играя малко игри, които са поне стойностни и искам да са точно така изглеждащи, както производителя ги е замислил.... въпрос на вкус.

deezel

Не ви разбирам за глоситата. Разбирам ви де, но аз, лично, съм на обратния принцип - не бих си купил матов дислплей. И, да, колкото и странно да звучи, всеки ден работя с прецизни цветове, занимавам се с фотография и до известна степен с дизайн. Остротата и контратса са много по-добри при лъскавите дисплеи. За помещение, без отблясъци са идеални, а и на MBP-то не ми пречи особено.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

wess-music

Замислям се и смятам, че най-балансирания като цена-производителност МакПро беше модела със Зион 5462 *2 (два куада на по 2,80 ГХц)
От там насетне започнаха да надуват цените и да им слагат разни компромисни видеа.
В модела, който споменава, процесорите му бяха (в ПЦ версиите им 5460) по около 600-650 Евро единия, а цялото сметало идваше около 2200 евра без ДДС.
Последваха ги еднопроцесорни Нехалеми (с по до 16 гб рам максимум), но продължиха да се наричат Про, може би само заради цента си.
Слава Богу серията (която все още е на пазара) се съпътстваше и от двупроцесорните с възможност за до 32 Гб рам.
Мое мнение е, че еднопроцесорните Про-та са много надценени като кинти за това, което предлагат, защото Хак за 3500 лв с 6 ядрен при максимум "напиняне" откъм читави железа, захранване, кутия, рам, видео би "отнесло" по производителност почти цялата им серия от новите без 2 процесорните и то само от най-високия им клас 2.93 хексакор *2.
Хак-а носи на приемлив - до 20-25% овърклок, защото има активно охлаждане, което всеки сам може да си подбере. Мк-а го "духа" в прекия и в преносния смисъл един отпреди един отзад...
Нещата при Про-тата взеха да намирисват на времената от преди 8 години, когато призводителността им спрямо цената им доста хлъцна... и редица хора минха на ПЦ-та, защото традицията и естетиката са едно, но все пак трябва и да се работи адекватно, особено когато става дума за кинти които се инвестират и трябва да връщат "дивиденти".

Модела, който най-горе споменах нямаше аналог като цена дори в ПЦ конфигурация - беше железен, макар и да се търкаляха разни вдупроцесорни интелски дъна преди 2 години с чипсет 5000 или нещо такова да беше, тоя ги отнасяше. Май това ще остане само история.

Играчките МП3, падове и вскаква нискобюджетна и кичозна гад определено станаха приоритет на Епъл.

 

Lycan

Все пак аз бих оприличил самоделното съоръжение Хак-ПЦ с водно охлаждане на "изпилена" дву-тактова моторетка, а безшумното Про на тир. Движи с 60 км и не подава на напиняне :)

Друг е въпроса че нещо май от 10.5 натам в оптимизацията на OS с приоритет застават iMac и лаптопите.

Поне излезе приятен ъпдейт на тракпада

Морт

Двупроцесорните хакинтоши не са по-конкурентноспособни от Прото, заради дъното и процесорите си. То дори да не ползваш OS X, пак по-добре да си вземеш Mac Pro за двупроцесорна Nehalem машина (:

Инерционното скролиране прецаква някои custom жестове с Better Touch Tool.
Аз съм си направил четири пръста нагоре/надолу да са CMD+W/CMD+T, което отваря и затваря табове и прозорци почти навсякъде в ОС Х. Проблемът е, че с включено инерционно скролиране, след като се изпълни жеста, например затваряне на таб, след това остава едно фантомно скролиране от инерцията и ако е направено в браузър, след като се затвори единия таб, този под него се скролира малко.
.fr

wess-music

Цитат на: Морт - 29-07-2010, 14:25:15
Двупроцесорните хакинтоши не са по-конкурентноспособни от Прото, заради дъното и процесорите си. То дори да не ползваш OS X, пак по-добре да си вземеш Mac Pro за двупроцесорна Nehalem машина (:

Не ставаше дума за двупроцесорни Хакинтоши. Знам само за един който се опта да направи такъв, но нищо повече.
"Про"-тата са "Про"-та само в двупроцесорен вариант, отделен въпрос е доколко беше "Про" оня с Нехалемните с 2*2.26.
Иначе темата, по която писах бе относно факта, че 2 процесорния на 2.8 (Зион 5462) беше оптимален цена-производителност и не можеше да се намери
ПЦ-еквивалент, който да го бие по цена и т.н. (Може би не е станало ясно, нищо повече.)
Поздрави

Wizi

Не съм пророк, но общо взето когато следиш новините и "познаваш" Стиви можеш да прецениш на къде духа вятъра. Стиви както добре знаете винаги гледа (поне) няколко години напред и този Magic pad не е просто една играчка, а едно начало на поредната му идея. Сравнително на скоро Епъл патентоваха десетки multi touch gestures за всевъзможни команди. Семо не мога да отгатна до къде иска да ги докара нещата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

godo

Mac only

Wreck

Five-point palm exploding heart technique  ;D
An apple a day keeps the doctor away!

radosslav

Този Trackpad... не може да замени мишката, ако ползваш компютъра за работа- мога да напиша един "benchmark" на javascript - един екран с 40 бутона номерирани и разбъркани- даваш старт и започваш да кликаш по поредните номера и накрая да ти извади резултата- при работа с мишка използваш движението на дланта си, за преместване, а пръстите само за избор-клик; с този тракпад като и с всеки един ползваш пръстите си за точно позициониране и клик.

Честно казано да признавам усилията им за тези мултитъч функционалности, комбинациите от 1,2,3 пръста шоркъти, но на горния бенчмарк, без значение колко е добра рутината ти с мишка ще се справиш поне 2-3 пъти по-бързо и няма как да мина на тракпад... пък било то и меджик ;)

// off http://mmfixed.com/ незнам какво се случва и защо залитат епъл към някакви решения... ако мишката беше Наистина Добра и Удобна, нямаше да се появяват такива нелепи сайтове, които да предлагат съгласете се Абсолютно необходима добавка, за да може да се изкарат едни 6-7 часа непрекъсната работа, без да ти се изкриви и изтръпне китката