Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 13:16:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 439
Total: 439

439 гости, 0 потребители

как да подкарам swf файл

Започната от FRESH_STUDIO, 29-11-2007, 15:42:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

FRESH_STUDIO

Значи има една анимацийка която много ме кефи и е във формат swf ,правена на flash 8, и искам да  я сложа на един  сайта на главната страница да си седи като рекламен флаш банер  , а въпросния сайт е правен със iWEB 1.1 ,обаче аз нямам никакъв опит и като го дропна файла на станицата и ми излиза една прозрачна кино лента с въпрос ,демек като го заредиш сайта през сафарито и тази анимацийка я нема. Писах тук там из нета ама то излезнаха милиони теми и съвсем се ошашавих ,така че дайте акъл ако някой знае как
Искам да стана

space ace

- публикуваш проекта от iweb в папка

- сваляш swfobject.js и го мяташ там, където е публикуван сайта, в подпапка Site

- добавяш това в <head> частта на html файла с име "както ти е заглавието на сайта точка html":


<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>


- добавяш това в <body> частта, където ще се появи флашчето:


<div id="flash">

</div>
<script type="text/javascript">
  var so = new SWFObject("ime-na-file.swf", "flash", "500", "500", "8");
  so.write("flash");
</script>


- заместваш горе ime-na-file.swf и двете "500" с размерите на флашчето и името на файла

- не се сещам за лесен начин :)
macbook

FRESH_STUDIO

8O  8O  8O  8O , и тва всичкото само за да туриш един флаш , малееее ,ти сигурно мнооооого си чел от ония дебелите книги ,нема да мога да се справя  :cry: ,аз си мислех че е просто не съм кликнал на някоя чавка и за тва не ще да се зарежда ,а то кво билоо

....BTW мерси за  инфото
Искам да стана

space ace

ами в iweb 2 е мааалко по-лесно, защото може да слагаш в самата програма html кода, но така или иначе трябва да се слага код
macbook

cMm

хаха Фреш Студио ко тръгнеш да правиш сайт без да имаш познание по уеб програмиращите езици ще ти е зор. Пък и ако това ти е зор ....... :)

cMm

хаха Фреш Студио ко тръгнеш да правиш сайт без да имаш познание по уеб програмиращите езици ще ти е зор. Пък и ако това ти е зор ....... :)

rafaelo

Абе сложи си Dreamweaver и нямай грижи ;)

fpyyh

вие гледали ли сте кода на iweb? повече време ще ти отнеме да разбереш кое какво прави отколкото да си пренапишеш сам страниците, а и 300к за картинка за нищо ги няма

FRESH_STUDIO

не съм тръгнал да правя сайт ,просто исках да сложа въпросния флаш на главната страница , а след като видях какво трябва да направя мисля че имам по голям шанс да направя атомна бомба в гаража отколкото тва нещо  8)
Искам да стана

cMm

Цитат- публикуваш проекта от iweb в папка

- сваляш swfobject.js и го мяташ там, където е публикуван сайта, в подпапка Site

- добавяш това в <head> частта на html файла с име "както ти е заглавието на сайта точка html":


<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>


- добавяш това в <body> частта, където ще се появи флашчето:


<div id="flash">

</div>
<script type="text/javascript">
  var so = new SWFObject("ime-na-file.swf", "flash", "500", "500", "8");
  so.write("flash");
</script>


- заместваш горе ime-na-file.swf и двете "500" с размерите на флашчето и името на файла

- не се сещам за лесен начин :)
пич кажи ми ся как може това да ти се струва много? и то за да инсерт един флаш ?