Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 07:44:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 516
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 432
Total: 432

432 гости, 0 потребители

.avi и още нещо...

Започната от themac, 22-11-2007, 17:45:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

themac

Оказа се, че Тостът върши много добра работа. Преобразувах вече 3 филма на по-ниска разд. способност и ги изгледахме на домашното ДВД.
Разликата в качеството не е очевадна, а и нямам база за сравнение на 29" телевизор, защото, както вече обясних с по-голямата разд.с. не ги подкарва ДВД-то.

С ffmpeg не съм работил. Той какво може да прави (съвсем накратко) - може би е по-доброто решение, защото сега правя двойна работа:
1. С QT Pro режа части от AVI файла, но от AVI става на  MOV, пради което минавам към
2. С Тостът го правя на AVI. Много бавен процес, но е по бърз от аналогичната ф-я на QT Pro.

Ta ако ffmpeg прави тези неща по-бързо да мина към него.
Once you go Mac, you'll never go back!

Becko

направих си бърз експеримент с QT, защото не може и дума да става за промяна на кодек и резолюция и каквото и да е било когато режеш парче от AVI ... просто всичко става мигновенно значи просто се записва файла без никакви промени ... оказа се че както кодека така и всичко вътре като аудио си остава абсолютно непроменено в MOV файла ... има само минимални разлики в описанието примерно липсва битрейта и тн както и дескриптора DIVX в анотациите на инфото на отрязаното парче (това се вижда е movie info в QT) ... промяната на разширението обратно на AVI е един вариант, но след като се даде на домашния плеър незнам какво става ... според мен трябва съвсем нормално да се плейне както и оригиналния AVI файл ... тествай и кажи

themac

Цитат на: "Becko"...тествай и кажи
Ми не ще и не ще да възпроизвежда MOV, как ли не го кандърдисвах :lol: . Повечето битови ДВД не поддържат този стандарт.
Once you go Mac, you'll never go back!

Becko

то не сменя формата ... смени само разширението на файла от MOV на AVI и опитай вътре видеото и аудиото си остават както са си били ...

themac

Цитат на: "Becko"то не сменя формата ... смени само разширението на файла от MOV на AVI и опитай вътре видеото и аудиото си остават както са си били ...
Хе, хе, това е първото, което пробвах. Аз също си мислех, че ще трябва да стане, но не би. Може би тези дребни разлики, за които говориш в предния пост са от значение..., което може би значи, че може да стане, ако се добавят ръчно.
Once you go Mac, you'll never go back!

Becko

значи това сменя само хедъра на файла нищо друго :( и после плеъра не го разпознава ... тъпо от страна на епъл но ...

themac

Хммм...
Виж какво дава Movie Properties->Video Track->Format:
AVI - DivX 5.0
MOV- Generic MPEG-4
...
Once you go Mac, you'll never go back!

XXwolf

просто дай шанс на ffmpegx

themac

Цитат на: "XXwolf"просто дай шанс на ffmpegx

Какво ще ми даде повече? Може ли да се редактира AVI файл както е с QT? След това в какъв формат пише резултата?
Once you go Mac, you'll never go back!

Becko

да на MOV пише дженерик мпег 4, но той няма как да смени нищо по видеото то остава същото както в AVI файла, просто обърква нещата ... :)

XXwolf

Цитат на: "themac"
Цитат на: "XXwolf"просто дай шанс на ffmpegx

Какво ще ми даде повече? Може ли да се редактира AVI файл както е с QT? След това в какъв формат пише резултата?

можеш да го върнеш в DVD дори - отвори и виж какво прави

themac

Цитат на: "Becko"да на MOV пише дженерик мпег 4, но той няма как да смени нищо по видеото то остава същото както в AVI файла, просто обърква нещата ... :)
Нема сми - официално се потвърди черната ми догадка - MOV не се поддържат от ДВД-то, даже и след ъпдейт на фърмуера му.

Остава другата технология, когато се наложи.
Ще трябва да рзагледам предложението на XXwolf.

Резултатите на "откритата" от мен технология - промяна на резолюцията чрез Тост не са лоши - стават за гледане филмите. Е не са ДВД, но бива.
Once you go Mac, you'll never go back!

themac

Направих справка - МOV  nе се поддържат от повечето битови ДВД-та, предлагани у нас :!:
Once you go Mac, you'll never go back!

Lord Adder

Цитат на: "themac"Направих справка - МOV  nе се поддържат от повечето битови ДВД-та, предлагани у нас :!:

А от кои се поддържа? Стана ми любопитно.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

themac

Цитат на: "Lord Adder"
Цитат на: "themac"Направих справка - МOV  nе се поддържат от повечето битови ДВД-та, предлагани у нас :!:

А от кои се поддържа? Стана ми любопитно.

За жалост не мога да отговоря точно, но предполагам, че високият клас у-ва, като KISS например, би трябвало да поддържат по-голямо множество от стандарти.
Once you go Mac, you'll never go back!