Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 16:22:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 343
Total: 343

343 гости, 0 потребители

3 питания относно леото

Започната от nikoncho, 07-11-2007, 23:45:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

първото  - мога да пиша на бг без проблем във всички програми дори и във лисицата НО всичко в букмарка ми което е на кирилица илиза на ??????? някой има ли обяснение как да го оправя (така са бг надписиъе и в таб бара както и ако се опитам да пиша на бг гугъл бара )

второ питане (конзметично) как да направя меню бара да е плътен цвят.... судрах се да търся и не и не.... седи си полупрозрачен....

трето пак козметично  - ще ми се иконките в SIDEBAR да са по-големи.... пак не намерих начин  :(

ами това е ако някой се е сблъсквал....

georgekodinov

Цитат на: "nikoncho"първото  - мога да пиша на бг без проблем във всички програми дори и във лисицата НО всичко в букмарка ми което е на кирилица илиза на ??????? някой има ли обяснение как да го оправя (така са бг надписиъе и в таб бара както и ако се опитам да пиша на бг гугъл бара )

http://www.progem.bg/kgeorge/?p=196

Цитат
второ питане (конзметично) как да направя меню бара да е плътен цвят.... судрах се да търся и не и не.... седи си полупрозрачен....

Просто : използвай картинка за фон на екрана и оцвети горните и 20 пиксела (или там колкото са) в бяло. Друг начин засега няма.

nikoncho

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  мерси

4an


Fantomas ^

М даа точно това са едни от най-дразнещите неща и за мен :( като добавим ужасно гадните светещи кичозни нещица под активната док иконка , нещата стават още по-сковани.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

fpyyh

за тези си има също решение - док икони

nikoncho

не говоря за док иконките ами за иконките SIDEBAR - като отворим диска на мака седят в ляво....  - мови , снимки, музика, документс.....

fpyyh

това с firefox-а и ??????? за кирилица взе, че се оправи след ъпдейта на 10.5.1, без да пипам нищо друго

nikoncho

абе не знам.... нещо бавно ми тръгна макбука :-(((((((( зарежда се по 5 мин... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

утре на епъл ивента ще го покажа на експертите

Po6Jlu0

Цитат на: "nikoncho"не говоря за док иконките ами за иконките SIDEBAR - като отворим диска на мака седят в ляво....  - мови , снимки, музика, документс.....

това и при тигъра си е така, може и да има начин да се оправи, но поне аз не знам какъв е той :?
Everything you need is inside you. The only danger is around you.

crio

Цитат на: "nikoncho"
второ питане (конзметично) как да направя меню бара да е плътен цвят.... судрах се да търся и не и не.... седи си полупрозрачен....

Опитай с това: http://www.eternalstorms.at/utilities/opaquemenubar/index.html

Wizi

Цитат на: "nikoncho"абе не знам.... нещо бавно ми тръгна макбука :-(((((((( зарежда се по 5 мин... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

утре на епъл ивента ще го покажа на експертите

Ако си мигрирал от Тигър има вероятност да се е забозил. Поне при мен беше така. След това го инсталирах на ново и чисто, което ми разреши проблема..... временно! :( В същия този момент мой приятел с MacBook Pro 12" което си е PPC, на него Леопарда хвърчи направо! А аз чакам да ЗАПОЧНЕ да рестартира по половин минута....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

Цитат на: "Wizi"....мой приятел с MacBook Pro 12" което си е PPC....

какво е това животно 8O  :?

Wizi

Според него това е класика на класиките и мисля наистина има право! Много труден за намиране чисто нов и все още струва колкото последните МакБуци (не Про) от последно поколение, които са принципно 3 пъти по-продуктивни. Това е модел от преди няколко години... на 1 и малко гигахерца е. От ерата на G4-ите. Сега упорито се говори, че отново ще излиза толкова портативен MacBook PRO ноутбук, пък да видим.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

shaman

Всички PPC-та (G4) се водиха PowerBook !!!

Интелските са MacBook !


С други думи - няма MacBook с  PPC процесор.. просто това е PowerBook или iBook !