Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 15:06:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 654
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 61
Total: 62

61 гости, 1 потребител
XoXo

Проблем с вентилатор

Започната от slavkov, 23-07-2012, 14:40:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ponski

Цитат на: slavkov - 25-07-2012, 14:50:30
ама моята машина е най-обикновен макбук 13 лейт 2009 :)
направих рисет на PRAM и NVRAM и на smc и не помогна.

От софия съм
Моята също, дори е същия макбук. Проблема може да е едно от тези неща:
- нещо не се е получило със SMC ресет-а;
- има някакъв софтуер, който задава макс обороти на вентилатора;
- процесора ти е на 40 градуса, но видео процесора ти е над 85, което означава лош контакт с охлаждащия модул;
- дефект в сензор/управление на вентилатора.

Според мен може да не си успял със SMC ресет-а или не ти контактува добре охлаждащия модул (при мен беше 2рото). Погледни дали имаш някакъв софтуер, който се стартира с пускането на компютъра (логин айтъмс на акаунта ти) и се опитва да управлява вентилатора, ако имаш - махни го и направи SMC ресет.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

slavkov

#16
мерси за съветите. в момента върви рипеър на пермишъните (намери хиляди простотии), ще пусна после и верификация на диска за всеки случай.

проверих логи-ин айтъмс и махнах всичко :) имаше няколко тъпотии, като примерно десктоп мениджър на Blackberry и имам подозрения за него.

като направя SMC рисет и ще докладвам какво става

Работата взе да става вече миризлива....


iPeichiny

SMCFAN не ти го препоръчвам,от опит знам че ми скапа 2 батерии.Направи преинстал на компютъра!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

ponski

Цитат на: slavkov - 25-07-2012, 15:31:49
мерси за съветите. в момента върви рипеър на пермишъните (намери хиляди простотии), ще пусна после и верификация на диска за всеки случай.

проверих логи-ин айтъмс и махнах всичко :) имаше няколко тъпотии, като примерно десктоп мениджър на Blackberry и имам подозрения за него.

като направя SMC рисет и ще докладвам какво става

Работата взе да става вече миризлива....

Най-добре сканирай и поправи диска, ако си с Lion най-добре го направи от Recovery дяла (при рестарт, за да влезеш в него, след като чуеш "мелодийката" натисни Alt/Option и изчакай да ти даде различните дискове/дялове, от които можеш да стартираш системата), а ако си с по-стара ОС - от CD. Там пак отиваш в диск ютилити и даваш 1во verify на дяла, след това repair (ако е нужно, но май да), след това verify permissions и repair (пак ако е нужно).

Цитат на: iPeichiny - 25-07-2012, 16:30:36
SMCFAN не ти го препоръчвам,от опит знам че ми скапа 2 батерии.Направи преинстал на компютъра!!!

Това е интересно, би ли дал малко повече информация, че ако наистина има начин да скапе батерията, то да го махам докато е време?
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

slavkov

Дискът се оправи (уж)...
пъкленият ми план е свързан с похарчването на 20 долара и ъпргейд, който мисля да започна сега

ponski

Не съм сигурен, че ъпгрейда на OS ще ти реши проблема (при мен не го реши, също инсталирах ML, макар и DP). Ако при обороти на вентилатора около 6000, в айдъл режим лаптопа ти грее, предимно от тракпада вляво, то много вероятно е проблема да е като моя - лош контакт между видеото и радиатора (моя беше леко крив). Решението му е дебел слой термопроводяща паста или термо подложка (между чипа и радиатора), която да обере луфта.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

slavkov

#21
ponski голямо мерси за вниманието!

ъпдейтнах и ще следя утре как ще е положението. на първо четене няма никакъв ефект.

странното, е че добреди десетина дни нямаше никакъв проблем. ето сега имам отворена една лисица с три таба и върти на 6200

още веднъж благодаря

ponski

Ако не стане нищо до петък включително и проблема остане, може да се видим на по бира/кафе/сокче някъде в събота сутрин да речем и да погледна, ако мога нещо да му измисля - ок, ако не - то поне да видя какво точно става, че да знам какво да чета из нета.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

slavkov

като гледам, нещата са си постарому.
вентилаторът се развърта когато включа браузър. иначе е на около 2000


ponski

Ако оставиш така компютъра за 10 минути, загрява ли (отгоре на клавиатурата или отдолу на гумената поставка) отляво диагонал нагоре до тракпада?
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

slavkov

Пиша, само за да благодаря още веднъж на хората, които ми помогнаха!!!!

Машината премина през пълна профилактика в Криейтив Център (от които съм изключително доволен) и проблемът се оказа софтуер. До колкото успях да разбера са направили рисет на дъното или на нещо друго и машината в момента мърка на 2000 оборота

Още веднъж благодаря

ponski

Радвам се, че проблема, по един или друг начин, се е разрешил, но единствените два вида ресет, за които аз знам, са PRAM и SMC.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

julss

Ресет на дъното ще да е като го извадиш и пак го сложиш   ;D ;D ;D

svealien

Виж да не си пунал нещо да принтираш и да стой на пендинг. Аз имах същия проблем дълго време търсих из нета колкото и тъпо да звучи като изтрих всички чакащи файлове за принтиране вентилатора спря да върти като ненормален и сега всичко е ОК

Успех