Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 06:29:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 31
Total: 31

31 гости, 0 потребители

Файл,който не иска да се изтрие

Започната от picklenose, 10-06-2011, 14:27:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

picklenose

Пичове маняци, имам следния проблем: изтривам дадения файл от documents, той е unix executable file 100mb някъв, който след всеки рестарт се връща на мястото си. Възможно ли е да е вирус тая гад?

Wreck

Пичо, маниак ... бързо формат на диска, че тоя вирус страшна гад. Я пробвай да го преместиш в друга папка ... не става нали? Казва ти че се използва в момента и за това не може. Всъшност вируса работи и се опитва да те съботира.

Освен това пичо, в Finder има Secure Empty Trash. Пробвай, ще останеш приятно изненадан.
An apple a day keeps the doctor away!

Wreck

Освен това, тази страница много ще ти помогне:
http://www.zapiski.info/view.php?id=232

Поздрави и със здраве ...
An apple a day keeps the doctor away!

picklenose

1во- файла ми позволява да го изтрия без никакъв проблем, да го премествам също. Проблемът е,§е след рестарт той отново е там.
2ро-този secure empty trash не го намерих.
3то- този линк,който ми даде не го свтрзвам по никакъв начин с мен.

picklenose

success !!!! успях да го изтрия с този secure empty trash ! Явно не е бил вирус, все пак нали mac-a се води virus free OS... като изключим 2та вируса, които откриха преди време.

Wreck

Нали знаеш Чърчил какво е казал ... "иронията е привилегия на интилигентните" : ) Да ти отговоря:

1. Разбрах от първият път и ти казах какво да направиш!
2. Все пак успя да го намериш. Моля!
3. Пишеш неграмотно и трябва да си припомниш родният ти език и някои правилца в него! Сега свърза ли го с теб?

И сега обратно към Чърчил ... това с вируса и всичко останало беше ирония приятелю. : )
An apple a day keeps the doctor away!

Wizi

Абе аз да те попитам като вече експерт в отстраняването на вируси: като ги хванеш какво ги правиш? Уморяваш ли ги по някакъв начин преди да ги убиеш? Какви точно капани и примамки използваш? Имат ли си екзотични имена като при Винбозе?

Питам защото аз, а и други тук във форума, през всичките години не сме намирали такива "вируси" и малко ме е страх как да процедирам, ако някой ден дойдат и при нас.

Поздрави!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

picklenose

понеже сте големи царе на иронията, няма да се заяждам с вас,а ще ви предоставя малко инфо за да се образовате -
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2011/05/25/1094411_apple_prizna_za_purviia_virus_za_mac/

колкото до Mr. Правопис - иронията е подходяща в определени ситуации, а не да се доказваш пред други колко си умен,наясно с дадено нещо и т.н.
Преди да се допитам до форума,мислех,че има някакъв малък шанс да са останали малка част нормални и отзивчиви хора в тази държава. Тайно се надявах mac юзърите да са такива, но отново се разочаровах.
Мир !
П.С. чичо google си остава единственият верен помощник.

wess-music

#8
Цитат на: Wreck - 11-06-2011, 03:53:39
Нали знаеш Чърчил какво е казал ... "иронията е привилегия на интилигентните"


Wreck,
който казва, че помни – забравя, а който казва, че е умен –  не е.

...

Каква е необходимостта от остроумията в по-горните ти постове, прехвърляйки темата към грамотността на колегата, визирайки пълния член в приложения линк?

Би ли посочил в какво се дъни, ако не те е срам, защото в отговора ти също има наличие на граматична грешка? Или това снизходилено бих поставил в графата на придобития синдром наречен "малЬко забравилЬ" обладаван от редица българи, които съм срещал, установили се отскоро в Баденвюртенберг, (визирайки Щутгарт и околности)?

Форумът, в който всички ние участваме, е с относително ниво на балансирани емоции и считам за добре да го опазим такъв, дори и в известтна степен това да налага проявата на разумна сдържаност.

Вярно, помогна със съвет относно "Secure Empty Trash". Супер, но останалото не бе необходимо, все пак.

Wizi

До Мр. Вирус:

Благодаря за линка! Невероятно образование ни спретна, признавам. :) Вероятно точно този вирус каза по-горе, че си хванал цели два пъти. Не го бях предвидил като вариант. Съжалявам и си връщам ироничното държане, като го замествам с ново.  :D

Зарежи го този форум, не се измъчвай повече. Виж колко по-добре се разбирате с бай Гугъл. Пък и правописът му е 6.  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Грешки всеки прави, човешко е. Системната неграмотност обаче ме дразни. Живял съм към 8 години в Германия и сигурно още толкова на други места по света. Така че отскоро съм в България по-скоро, а не обратното.

Ще ти отговоря. Може и да ме разбереш. Много съм емоционален и бързо си изграждам мнение от това което видя. Като видя някой, който почва с маниаци, пичове и тем подобни, последвано от писания все едно сме на хармана и ги викаме, а не ги пишем, ме полазва едно такова чуство на дразнение. Съвсем възможно е да греша  в преценката си, съвсем възможно е да не съм прав.

В крайна сметка бъзикнал съм го колегата за вируса ( което е съвсем нормално, не мислиш ли? ), отговорил съм му в негов стил. Не виждам какво толкова ви боли. Толкова ли сте нежни?

А и за необходимостта от линка, ще ти кажа. Аз когато правя грешки, държа някой да ме поправи. Не е важно дали е в работата, на някой език или в отношенията ми с колеги и близки. Точно както в момента приемам леки забележки от теб.

Поздрави : )
An apple a day keeps the doctor away!

picklenose

Съжалявам,че не бях запознат с неписаните правила за писане във форума. Не знаех,че се изисква книжовен стил на писане в него. Както вече отбеляза колегата wess-music  ти също имаш грешки,но аз направих ли се на интересен?По-важна ми е информацията в този форум,а не кой,как и по какъв начин ще я представи.
Колкото до нежността..... мисля,че след като си живял на различни цивилизовани места по света не би трябвало да обръщаш специално внимание на думи като "пичове".

Благодаря на wess-music за разбирането.