Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 04:32:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 156
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Iphone 5s от USA

Започната от bumblebee, 19-11-2013, 19:40:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bumblebee

Здравейте
мой приятел може да ми донесе новият Iphone от USA.
Трябва да е factory unlocked нали?
А ще може ли да се ползва тук в България, заради мрежите и тн?
Ето това пише на описанието:

CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25)

faire

Ще може да се ползва. Идват с карти на t-mobile, но това е без значение. Може да се активира с всякаква.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bumblebee

супер :)
мерси

crio

Според мен има разлика между ФО и Contract free, с карта на Т-Мобайл. Второто може да ознаава, че е без договор, но все пак заклюен. В американския магазин пише "Contract free", а в Обединеното кралство "unlocked".

Аз също имам познат в щатите и го пратих до един магазин, откъдето са му казали, че е заключен. Не искам да обърквам никого, нито твърдя, че съм прав, просто смятам, че е добре да се пита още веднъж преди покупка.

bumblebee

т.е ако е заключен ще трябва да се отключва тук или?

Оле.... съвсем се обърках

walker007

Телефоните на Verizon и T-moblie в САЩ са ОТКЛЮЧЕНИ! Казвам го от личен опит!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

faire

Tия телефони, които са на сайта на епъл и струват 500+ $ са 100% отключени. Веризонските също са, но е доста по-сложно да намериш някой, който да ти плаща таксите на плана (ок. 70-100$ месечно)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

StSm

Цитат на: walker007 - 20-11-2013, 20:58:58
Телефоните на Verizon и T-moblie в САЩ са ОТКЛЮЧЕНИ! Казвам го от личен опит!
С изказването си показваш че никога не си бил абонат на тимобил.Код за отключване ти пращат,когато ти си го поискаш и то след като си изплатил телефона.То ако беше така ,всеки ще направи първоначалната вноска и после  върви го търси.
До автора на темата-утре ще ти дам точен отговор.
Ще ходя да вземам два телефона от епъл , а след това ще отскоча и до тимобил, така че ще ги питам.

StSm

Малко форсирах нещата защото утре съм зает и току що  се върнах от епъл стора.Взех 2 отключени телефона.Продавача ми обясни че ънлок телефоните работят навсякъде по света където се поддържа gsm , а в щатите просто са настроени на честотите които са поддържани само от тимобил,а не че са заключени към тях.
За контракт телефоните историята е друга .
Ако някой се интересува-казаха ми че даже и в магазина използват изправени малки кламери за отваряне на капачето за сим картата и няма смисъл да купувам устройства като например от ибей.

walker007

Цитат на: StSm - 21-11-2013, 04:39:25
Малко форсирах нещата защото утре съм зает и току що  се върнах от епъл стора.Взех 2 отключени телефона.Продавача ми обясни че ънлок телефоните работят навсякъде по света където се поддържа gsm , а в щатите просто са настроени на честотите които са поддържани само от тимобил,а не че са заключени към тях.
За контракт телефоните историята е друга .
Ако някой се интересува-казаха ми че даже и в магазина използват изправени малки кламери за отваряне на капачето за сим картата и няма смисъл да купувам устройства като например от ибей.
Самия факт че съм с iPhone 5s който съм го взел със договор от T-mobile (на мое име) и си ми работи без проблем може да ти говори едно. Не желая да споря за глупости. Що се отнася до кода който ти го дава оператор - АТ&Т правят подобно нещо със Samsung, но там за iPhone не съм сигурен!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

StSm

#10
От 7 г съм с тимобил,вземал съм блекбери,самсунг,гугъл фона.Един единствен път ми дадоха кода като пътувах до Европа преди телефона да е бил изплатен напълно.Не казваш цялата истина.Поствам ти част от чата ми с тимобил и приключвам с въпроса.Всеки си има глава на раменете.
T-Mobile iPhone 5s sold from Apple is completely unlocked. If it is not when you receive it, we highly recommend you return the device to Apple immediately.
If you purchase the device from us, it will be locked.
Congrats on the new phone!

И това от сайта :To SIM unlock your phone, follow these steps:

Understanding SIM unlock requirements
As an active or former T-Mobile customer, you may request a SIM unlock code for your device directly from T-Mobile, without charge.  In order to qualify to receive the SIM unlock code your device must not be reported as lost, stolen, or blocked and you meet the following criteria:

You have purchased your device from T-Mobile or an authorized T-Mobile dealer and activated it on T-Mobile service;
You have requested no more than 2 SIM unlock codes per line of service in the last 12 months.
You paid for your device in full;
Your account is in good standing;
Your device has been active on the T-Mobile network for 40 days;
If you are under a service contract, you have made monthly payments for at least 18 consecutive months on your plan, or have paid a migration fee for the device;  certain exceptions may apply please call Customer Care for details;

walker007

Моя го взех от T-mobile Boston, още там пробвах вивакомска карта и си работеше без кодове и т.н. Незнам какъв е моя случай, но не мога да се оплача...
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."