Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-06-2024, 04:56:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 868
  • Latest: etaletfbeh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 98
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 60
Total: 60

60 гости, 0 потребители

Leopard или Tiger?

Започната от neofen, 18-11-2008, 13:51:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

neofen

Чудя се дали да сложа Леопард на Г4-ката от подписа ми и се питах възможно ли е въобще това. Има ли фичическа възможност да тръгне на толкова слаба машина? И ако изобщо стане колко повече ресурси гълта и как ще е в сравнение със сегашния ми Тигър 10.4.11?
Има ли и някаква опция за надграждане за да ми останат всичси програми и файлове?

Мерси
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

Web_Devil

Не можеш да сложиш 10.5 Леопард на този процесор :arrow: Mac computer with an Intel, PowerPC G5, or PowerPC G4 (867MHz or faster) processor. Освен това, на 512 МБ памет тръгва, ама ти трябва 1 ГБ за истинската идея. Един интересен факт :arrow: DVD Player requires a 1.6GHz processor or faster for improved de-interlacing. Купи си по-нова и мощна машина... :wink:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

neofen

Цитат на: "Web_Devil"Купи си по-нова и мощна машина... :wink:

И това ще стане, но тъкмо взех тази преди 5 дена  :). Нека мине малко време да се понапълни банковата сметка и ще взеа макбук. Такава ми беше и първоначалната идея, но не успях да продам АСУС-а и за това взех това, за тест - да видя дали ще ми хареса ОС. И мога да кажа, че за толкова стар модел и дизайна и работата са супер. Ползвам него 90% от времето, въпреки че другия лаптоп ми е 4 пъти по-бърз (уж).
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

crio

моят Г4 е по-добър като параметри и въпреки това съм си на Тигър. Бях си инсталирал Лео, но не "кефи" ... и се върнах на добрия, стар тигър...



fpyyh

не се бъзикай с машинката, ще вземе да вдигне стачка и дори и да подкараш леопарда няма да мърда много много.

XXwolf

няма проблеми да го сложиш, но:
- тигъра е все още бая по-добър от лео.
- лео-то ще се влачи защото имаш малки RAM и GPU.
ето как става:
http://lowendmac.com/osx/leopard/openfirmware.html

neofen

Мерси XXwolf, статията която даде е доста полезна. Исках да инстална Лео заради визията най-вече, защото обичам шаренийки тук там  :) . Обаче като се замисля колко ядове ше имам заради недоносената ми машинка и се отказах. Тигъра наистина с иработи супер, няма нуда да товаря излишно само заради нови екстри, които така или иначе няма да използвам.  Тигър остава, докато не взема нещо по-сериозно.

Мерси на всички отговори.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

neofen

Сори за втория пореден пост, но да не отварям нова тема.
Някой знае ли английско-българси речник, безплатен разбира се  :)?
Търсих, но не намерих нищо.
Мерси
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM