Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 02:45:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 483
Total: 483

483 гости, 0 потребители

Хелп за стартуп

Започната от konak61, 14-01-2012, 12:16:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konak61

Хора здравейте , значи искам да разбера следното със Лион операционна система съм , при всяко вкл. на лаптопа ми отваря сумаси програми , при виндолса те бяха в мсконфиг,стартуп ... но тука незнам от къде мога да ги махна , неискам да са активират автомотично програмите имали начин да ги махна от някаде, благодаря

ponski

#1
Прочети внимателно прозореца, който ти излиза, когато даваш Shut Down на системата.

П.П.
Другото нещо, което можеш да направиш, е да отидеш в System Preferences -> Users & Groups -> Избираш твоя акаунт -> Login Items. Това е списъка на нещата, които се стартират при вход с твоя потребител. Отметките са за скриване (не излиза прозорец), а за да не се стартира трябва да го няма в списъка.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

konak61

Оо, да стана :)
Благодаря много.!

faire

Има програми обаче, на които тия отметки в сетингс не им влияят. Скайп например.. Която ме изкарва от нерви като си изтипоса грозния прозорец при всеки рестарт. Аз ползвам една програмка - Startupizer. За всичко останало помага, но не и за Скайпа..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

Погледни иконата на Скайп в Док-а

Щракни с десен бутон върху нея, Options и махни отметка (ако има) "Open At Login"

ponski

Цитат на: ponski - 14-01-2012, 12:28:35
Прочети внимателно ...
... Отметките са за скриване (не излиза прозорец), а за да не се стартира трябва да го няма в списъка.

Т.е. от онзи същия списък, ако искаш например скайпа да не се стартира, трябва просто да кликнеш върху него (за да стане маркиран) и след това да му цъкнеш на минусчето, за да го няма в списъка (т.е. за да не се стартира при вход, както пише на секцията, в която се намира "Login items").

Ако искаш обаче да се стартира, но просто да не показва прозорец, трябва да му сложиш отметка под полето "Hide", за да не го виждаш. Обаче! Ако не си си вписал потребител и парола за скайп, много е вероятно да ти излиза прозорец, който да ти напомня, че трябва да го направиш :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

faire

Искам да се стартира автоматично, но да не се показва прозореца. Всичко, което сте посъветвали съм го направил и в момента съм с такива настройки. Скайпа автоматично ме логва.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

crowl ?

При мен това кара скайпа да се появява винаги...

kioshev

и на мен като вляза и веднага ми отваря Ексел и други програми.Как да ги спра ? пробвах написаното до тук но не става

ponski

Цитат на: kioshev - 18-01-2012, 22:09:00
и на мен като вляза и веднага ми отваря Ексел и други програми.Как да ги спра ? пробвах написаното до тук но не става
Всички, които използват Lion, когато рестартират или гасят компютрите си или правят Log Out имат опция, която гласи "Reopen windows when logging back in". Тази опция възстановява всички отворени прозорци в момента на гасене/рестартиране/излизане от системата. За да не се възстановяват, трябва да махате тази отметка всеки път (може и да има нещо по-постоянно, нямам идея).
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

dreben

Здравейте,
Линкът по-долу съм го ползвал на две машини преди около два месеца и до ден днешен няма проблеми. Аз изтърпях Лион-а точно една седмица и се върнах при сигурноста и спокойствието. - Снежко!
http://osxdaily.com/2011/08/25/disable-reopen-windows-when-logging-back-in-in-mac-os-x-lion-completely/
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

georgekodinov

Еееее, благодаря за линка ! Откакто инсталирах лъва ме дразнеше !