Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 07:21:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 422
Total: 422

422 гости, 0 потребители

MB Pro 2009 не намира SSID на мрежата...

Започната от arnold, 19-04-2015, 09:35:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Пичове, появи ми се много странен казус  с моя макбук. Всичко стана след като сложих SSD и преинсталирах OSX. Не знам дали има някаква връзка цялата работа - ето какво се получава. Значи, когато се закача към моята wifi мрежа в стаята където е рутера, и по някаква причина компютъра заспи, след това като го събудя не я вижда в списъка с мрежите (съответно не се закача). Имам наблизо някаква отключена  VIVACOM_NET, трябва да се закачи на нея и веднага се появяа и моята. Също преди от другата стая нямах никакъв проблем пак да виждам моята и да се закачам, а сега вече не я виждам от кухнята. Трябва да направя тая процедура с вивакомската от стаята където е рутера, после прехвърлям на мойта и като отида в кухнята вече си стои на моята с пълен обхват... Супер странна работа - няакви идеи? Мина ми през акъла да не би като са махали в сервиза цд-то нещо да са рзбутали антената на wifi картата, но пък как има пълен обхват в другата стая - според мен щеше да показва малък обхват... Пробвах да рестртирам рутера - същата работа...
Real Mac mini

IVooDooI

Пробвай описаните тук стъпки:

http://osxdaily.com/2014/04/24/fix-mac-disconnect-wifi-sleep/

и пиши какво се е получило.

arnold

Имаш почерпка от мен колега. Май работи засега.
Real Mac mini

IVooDooI

Радвам се, че съм помогнал  :angel: 8)

arnold

Уви...  пак го прави. Сега ми се случи пак.
Real Mac mini

IVooDooI


arnold

Това не, но попаднах на една статия, че трябва да спра излишните услуги - основно блутута и да сложа wifi най-отгоре в приоритетните и засега е добре... Тъпичко ама...
Real Mac mini

IVooDooI