Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 07:58:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 436
Total: 436

436 гости, 0 потребители

Пукане от говорителите....

Започната от arnold, 07-12-2014, 12:57:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

http://smallbusiness.chron.com/speakers-clicking-macbook-72105.html
Попаднах на тази статия, докато търсех решение на проблема си - някой има ли наблюдения или подобни проблеми на моя? Значи става дума за следното - при определено пускане и спиране на звука (възпроизвеждане на някакъв звук) се чува леко пукване през говорителите. В момента ползвавм USB лоджитек говорители, но проблема го имаше и когато ползвах домашното кино през изхода за звука на мака... Става дума за Мак мини 2012 с 10.10 система. - проблема го имаше и на 10.9, но тогава си мислех че е от връзката с кабеллите с домашното кино. Доста ме дразни като цяло. Все едно че наистина системата спира говорителите и после ги събужда с някакъв импулс...
Real Mac mini

arnold

Май разбрах проблема, но въпроса е как да го реша?
"This are called 'ground loops'. It's where the electrical ground of one device is different than another and there is a path between the two grounds, so current flows along that path.

This can happen when devices (like USB devices) are self powered and don't electrically isolate the ground pin on the USB port. Another is in stereo equipment where the audio ground reference isn't electrically isolated from the power ground. It's even worse when both of these things are true, and the activity on the USB bus shows up as changes in the audio ground, which are very audible.

You can fix this by getting better equipment (computer equipment, including Apple's, and most especially USB devices) is notorious about doing a poor job of isolating grounds in pursuit of lower costs. You can also manage to "fix it" by disconnecting the ground (removing the 3rd pin of the power plug). Or try moving all of the devices to a different plug, or to different plugs, etc."

Аз така или иначе ползвам два отделни контакта за двата уреда...
Real Mac mini

ProstoAZ

На мен ми се е случвало и без кабели, като пускам виртуална машина с друга опер система се чува понякога така и ме стряска - та подскачам.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

arnold

След като вчера изчетох света и гогъл стигнах до извода че вариантите са 2:
1. Както написах статично електричество по системата
2. Много хора пишат че Епъл са направили звуковата карта да се изключва, докато не се ползва след определен период от време за да пести енергия. Вторият вариант не ми се струва да е моя проблем, тъй като понякога дори и след 30 минути стоене не го прави, а понякога за 5 минути го прави 3 пъти...
Real Mac mini

Metal

Да Епъл изключват картата след известна неактивност, ако тонколоните са много усилени статичния шум намалява когато картата се изключи . Когато се включи картата винаги се чува едно леко изпукане в първия момент.

Щом чуваш множество изпуквания правилно си предположил че това може да не е твоя проблем.

Предполагам в зградата няма земя по контактите. Съвета ми е да включиш минито и тонколоните към един и същи контакт.