Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 04:09:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 582
Total: 582

582 гости, 0 потребители

PowerMac G5Dual 2.7 - гушнал ли е букета и помощ

Започната от appuser, 15-03-2016, 18:46:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

appuser

Здравейте. Когато го взех, се оказа, че единият процесор държи 10 градуса над другия - най-често 55/65. Изкара 3 години на редуцирана мощност. Иначе вдигаше... 80-90 градуса ли бяха и проглушаваха, вентилаторите. Преди няколко дни започна много да шуми по време на ави. Дадох рестарт и това беше. Има единствено начален сигнал: ресетнах SMU, разкачвах, въобще, стандартните операции. Веднъж само зареди, без видима причина, а вечерта видях да  свети червеният индикатор от снимката.  Не мога да кача снимка, червена светлинка някъде ниско, зад водното охлаждане.


/Стават странни неща. Една g4 зарежда система, ако се разкачи и отминат няколко часа. Вижда се, ако включи монитора, защото след 5 секунди той се самоизключва и трябва да го излъгвам с няколко включвания, ако стане./

bluesky

Hi, appuser!

Винаги има светлина в края на тунела, пък била тя и ОКОНЧАТЕЛНАТА светлина... ха, ха, хааа...
Не го пускай повече, дай ми само точните му данни.

Сега съм в процес на "нещо", когато свърша, ще се заема с Твоя въпрос, (по-късно), вероятно утре.
Мисля, че има хляб още в Power-a.

appuser

Стандартната за модела конфигурация. Не описах симптомите: драсва  две минути нищо, а после издува вентилаторите.

bluesky

@appuser

Би ли Ми описал симптомите по-подробно, (какво значи например: "...драсва  две минути нищо..."?
Всъщност, колкото по-подробно опишеш симптомите ма Машината, толкова по-лесно ще бъде да и установим "диагнозата".

Най-подробни описания относно това, КАК се държи компютъра, с предварителната история, се приветстват.