Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 12:36:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 444
Total: 444

444 гости, 0 потребители

Sony Vaio Pro 13 vs. Apple MacBook Air 13-inch (2013)

Започната от elpatseto, 13-08-2013, 18:05:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

elpatseto

 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

Lycan

сони-реклама... и да са равни по точки според индианеца, еъра ще удвои резултата като се включи и ОС в сравнението :)

elpatseto

Аз не можах да разбера, защо факта че сонито има тъчскрийн го приемат като "+"?  :-X
Супер тъпотия! Тъчпад, тъчскрийн, мишка...ами да сложат и еървю, че да стане като "коледна елха".
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

uomoto

Винаги ми е било смешно да се сравняват с Mac. То хубаво е, хардуер, това онова ама самата ОС като не става... :)

vaskog

Ами забележете, Windows лузерите сравняват хардуер и фотошоп, например. Не познават самата Mac OS и не могат да оценят работата с нея.
Все едно слепец да говори за цветове...
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

k0k0

Цитат на: vaskog - 20-08-2013, 08:32:59
Ами забележете, Windows лузерите сравняват хардуер и фотошоп, например. Не познават самата Mac OS и не могат да оценят работата с нея.
Все едно слепец да говори за цветове...

О просветлени ;D ;D, извини ме, но хората, които си вземат машина за работа ги интересува коя ще им свърши по-бързо работата и ако Photoshop е тяхното уръдие на труда, то този тест им е необходим.

Относно touchscreen-a и изказванията за коледни елхи, има една дума - опции, но тя при мак липсва.
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

netizen

Хората които си вземат машина за работа (в частност дизайнери) сигурно не ги вълнува това дали ще им забие системата след няколко часа труд, м ?

k0k0

Не се оплаквайте за неща, които ги е имало в Win98.
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

godo

Цитат на: k0k0 - 03-09-2013, 13:22:20
Не се оплаквайте за неща, които ги е имало в Win98.

Не виждам някой да се оплаква за тези "неща". Констатираме, че са налични - факт.

Само да вметна "нещата" ги има(ше) в 3.11, 95, 98, ME, 2000, XP, Vista, W7 и W8. За последните 2 "нещата" по-малко ги има, но то си зависи и дали си "Power User" или цъкаш пасианси.., но пак не е гаранция де. Не говорим и за непознати наглед за теб "неща", като управление на памет, кеширане, UX/UI..

Иначе Сонито не е зле. Но реалистично погледнато, колкото и добре да го направят, както казаха и по-горе пак ще е с Windows.
Mac only

uomoto

Windowsa е за геймъри, а Мак-а за работа. Аз няколко пъти съм минавал от мак на шитня и все съм си бил главата.Какъвто и хардуер да дойде, бозата си остава боза. Такива сравнения като видя, просто ги подминавам. Нереално е да се сравняват просто. ;)

Wizi

Самият Windows е най-голямата игра излизала някога на планетата земя. Играта се казва "Скъсай си нервите", че е и добре платена......
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

uomoto


k0k0

И един мармот завива шоколада в станиол...  ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=OKOrkLxOBoY ala Jony Ive
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

thebrainless

Много ми е странно, как хора които вероятно няма да постигнат нищо в живота си, и никога няма да останат в историята с нищо, имат самочувствито да се подиграват с едни от най-големите. Ами не е смешно, жалко е.
Колкото до прозорците, имах глупостта да си взема един дел уъркстейшън със седмица, ами да бърз беше, но толкова бях отвратен от това грозно нещо, че спрях изобщо да го ползвам и го продадох. Никога повече, въпрос на хигиена и себеуважение!
Stay hungry. Stay foolish.

k0k0

#14
Пуу много бързо палите, спокойно.  ;D И аз се кефя на способността на Джони да каже сто неща, а всъщност да не каже нищо особено. Все пак това е перфектният маркетингов трик, който заблуждава масите.  ;D

Цитат на: godo - 03-09-2013, 13:35:56
Цитат на: k0k0 - 03-09-2013, 13:22:20
Не се оплаквайте за неща, които ги е имало в Win98.

... като управление на памет, кеширане, UX/UI..

Само да вметна, че при 7 и 8 аз проблеми с интерфейса не съм срещал, нито с кеширане и памет. Също така мога да каже, че отдавна са изчезнали дните, когато трябва ръчно да си дефрагментираш  харда.  ;D
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.