Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 13:14:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 553
Total: 553

553 гости, 0 потребители

Покажете своя Десктоп :)

Започната от rafaelo, 03-04-2007, 15:52:16

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

iBobz

Аз лично притежавам 3 броя от тази марка ;)
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4


Amorphine


nubizus

Хаааха Стоманената Девица ме върна 5 години назад, когато да бачкам на апъл ми беше мечта и ползвах теми за вин ехпи.
Междудругото само мноо ти е скапана темицата, браузни тук и си намери по-добра:
http://customize.org/xpthemes

rafaelo

Мдаааа и мен ме върна 3 години назад преди да открия моща на Епъл. И аз редовно си играех така с Object Dock , StyleXP u Icon  Packager. Иначе темичката не е чак толкова лоша. Само ме дразни тоя Обджект бар на тавана дето заема целия екран :). А, и между другото, като направих тази тема имах предвид Apple-ски компоти :). Win - Rejected ;)


rafaelo

Цитат на: "eek"пак :)

еек радвам се че сменяш Wal-овете всяка седмица, но не е нужно да постваш нов дектоп за всеки wal :). Целта на тази тема беше да се показват по-големите промени, промените в Иконите, Стайловете, Курсора и т.н. Една промяна на Wal-а всеки може да я направи :). Важното е изкуството да направиш твоя декстоп напълно различен от всички други и да покажеш именно това.

Както забелязах и от предните постове повечето сменят единствено Wallpapers.

Именно за това реших сега да споделя с вас някои от основните места както и програми, с които да промените изцяло външния вид на десктоп-а ви.

Програми:

1. Shapeshifter - Link: Download
Това е може би най-известната и най-добрата програма за едитване на десктоп-а ви. Има всичко и е лесна за усвояване.

2. CandyBar - Много удобна програма за сменяне на икони. Може да се намери навсякъде а ако имате проблеми с това пишете :).

Links:

3. Едно от най-важните неща е да намирате места където има хубави теми и икони. От както се помня да едитвам Уинбозки декстопи и Mаковски десктопи едно от основните места е било //www.deviantart.com. Там всичко е разделено на секции, така че е лесно да се ориентира човек.

4. Ако не можете да немeрите това което търсите, винаги има чичо Google който е втория ми помощник за намиране на теми и икони.

Та това е, нищо работа, просто малко загуба и убиване на време разбира се. Има някои хора тук, които се занимават с много по-важни неща и напълно разбирам това, никой не натискам да си сменя вида на Мак-а , защото това включва не само мнoго време, но и намаляване на ресурсите на по-слабите машинки, което от друга страна може да доведе до по-бавна скорост на работа. Има и други хора, които използват мак-овете си за изцяло за бизнес нужди и напълно разбирам ако не им трябва промяна на десктопа.

Както казах, тази промяна някак си разнообразява default вида на Мака и го прави някак си по красив и разбира се по-уникален, отличаващ се от другите. Именно за това и направих тази тема. Покажете своят уникален стил ;)

Успех!

maculas

OK  може би за това говориш:

MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

rafaelo

^ Именно ;)

Уникален Док между другото. Как постигна този ефект без икони?

maculas

Ами дока общо взето си го правих сам! Намерих си шрифт, отворих си фотошопа и почнах да си правя текстовите иконки :) После си ги заместих и готово!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

rafaelo


nubizus

Имаше подобен док и иконсет от един пич дето е правил темата Воид, обаче
нямат огромно приложение, поради факта че иконката е по бърза за реакция
от надписа:))

eek

Сори, че не е по темата, но някой случайно да има ключ за candybar 2.6.1? :D

rafaelo


maculas

MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB