Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-05-2024, 16:44:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 237
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 183
Total: 183

183 гости, 0 потребители

Apple iPhone 5c въпрос

Започната от Crisko029, 29-11-2014, 17:16:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Crisko029

Добър ден. Обмислям покупката на iPhone 5c от Telenor, защото е на добра цена с плана който съм си харесал, но мисля да го използвам по-дълго време и въпросът ми е дали ще има iOS 9 и iOS 10 за него. Ако някой има телефона може да сподели мнение за него.

Adamov

Имайки предвид, че ще спрат производството му, моя съвет е да си вземеш 5 или 5S :) А ако така или иначе ще инвестираш пари, направо си вземи 5S. Дали ще има 9 и 10 за него никой не може да каже със сигурност.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Crisko029

И аз много искам 5S, но нямам финансова възможност. Иначе петицата ми допада повече от 5С, но никаде не я предлагат с договор.

stankov.s

И аз съм на мнение, че iOS 8 ще е последната версия за този модел. Иначе преди няколко дни купих 16 GB от Мтел на жена ми и тя е много щастлива :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

bboyg

iOS 8 може да е последна само за 4S, ако съдим по досегашния опит. Според мен 5 и 5С ще загинат с 9-ка :)

ssdgg

#5
Цитат на: Crisko029 - 29-11-2014, 17:16:04
Добър ден. Обмислям покупката на iPhone 5c от Telenor, защото е на добра цена с плана който съм си харесал, но мисля да го използвам по-дълго време и въпросът ми е дали ще има iOS 9 и iOS 10 за него. Ако някой има телефона може да сподели мнение за него.

Колега, моят съвет е да не се занимаваш със стари модели. Купувай, когато си събрал парите. Или пък, сумата, която не ти достига за iPhone 6 я доплати с кредитна карта. После ще погасяваш по кредитната карта. Така няма да ти се наложи да подписваш договор за две години, а минаваш с подписване на едногодишен договор за абонаментен план. Успех!
Само да допълня, че не съм фен на идеята да се купуват потребителски стоки с кредит и кредитни карти, но по-добре така, отколкото да купиш старо утройство и да имаш нереалистични очаквания за това колко ще можеш да го използваш.

bboyg

Ами го много хубаво, ама аз поне до колкото знам с кредитната карта като си плащаш, после имаш месец на разположение да възстановиш сумата. Иначе тръгват едни лихви... :-X

ssdgg

Цитат на: bboyg - 29-11-2014, 23:01:04
Ами го много хубаво, ама аз поне до колкото знам с кредитната карта като си плащаш, после имаш месец на разположение да възстановиш сумата. Иначе тръгват едни лихви... :-X

Между 15 и 45 дни е гратисният период, ако дадената карта има такъв. И не само, че има лихви. Има годишна или месечна такса обслужване. Но пък кредитната карта е идеалният вариант да си помогне със сумата за разликата между цената на 5С и 6.
Другият вариант му е изплащането - по 133лв. месечно общо за айфон 6 с едногодишен договор към Теленор, като в това влиза 35лв. абонамент за план резерв. Но вариантът с изплащане го предлагат само за стари клиенти.
Но тепърва човек да сключва договор за стар модел като 5С не си е работа.

angelvn

Човека ви моли за съвет за телефон, а вие взехте да му правите кредитно досие. :)

5С е с хардвер, идентичен като този на 5. Петицата я спряха от производство и продажба година преди 5С.
4S пък все още се поддържа и получава софтуерни ъпдейти, въпреки че вече нито се произвежда нито пък се продава.
Когато пуснаха 4S на пазара (през 2011та), телефона вървеше с iOS5. Така че е възможно 5 и 5C да поддържат iOS до версия 10. Девятката е сигурна за тези модели откъдето и да се погледне.

Относно финансовата част - всеки си преценява кое и до колко му е по джоба. Модела на който си се спрял е добър и ще можеш да си го ползваш спокойно още поне 2 години напред. Само бих ти препоръчал да потърсиш версия на модела с 16GB вградена памет, тъй като 8GB най-вероятно ще се окажат недостатъчни (особено ако мислиш да инсталираш по-популярни игри и много приложения).
UI designer and developer

Crisko029

angelovarna мерси за изчерпателния отговор. Попринцип 8ГБ са ми достатъчни, просто искам да си взема iPhone, защото ми харесва бързината. Приложенията, които използвам са Facebook, Instagram, Snapchat, а игри все по-малко играя.

bboyg

Като изключим материалите на корпуса, единствената хардуерна разлика между 5 и 5С е по-голямата батерия на 5С-то. Това от където и да го погледнеш си е плюс :) А относно игрите - тези за iOS са далеч по-качествени, така че може и да се заиграеш пак :)

ssdgg

Цитат на: angelovarna - 30-11-2014, 13:35:50
Човека ви моли за съвет за телефон, а вие взехте да му правите кредитно досие. :)

Къде видя правенето на кредитно досие? Изразих мнение, че моделът е стар и му казах, че след като е събрал парите за 5С (предполага се, че ги е събрал след като се интересува от този модел) да намери начин да си дофинасира покупката на айфон 6, не за друго, а защото изрично е написал, че смята да ползва телефона дълго. Ако работата опира да си вземе стар модел, който още се поддържа, ами да си вземе 4S, който също се поддържа в момента, продават ги на старо.
И Crisko029, пак относно дългото ползване не телефона, питай собствениците на айфон 4 дали миналата година са останали доволни от ъпдейта към iOS 7 и собствениците на 4S дали са доволни от ъпдейта към iOS 8 тази есен. Например, все още чакам в темата за iOS 8 някой да ми отговори как се държи батерията на 4S с iOS 8.1.1
Поздрави и успех с избора.

angelvn

@mountaineer не го вземай навътре.
По-горе из мненията прочетох съвети как човека да си тегли кредит и вади кредитни карти за да се сдобие с телефон, докато в същото време въпросът бе за конкретен модел телефон и за софтуерната му поддръжка. Финансовата част е въпрос на лична преценка и възможности, където едва ли някой чужд човек ще е способен да даде адекватен съвет.

4S е телефон от 2011-та и вече наистина му идва тежка iOS8x.
От друга страна 5С е от 2013та и се очаква да има още живец в него за поне 1-2 години напред.

Никой никого не връзва винаги да е с последна версия на операционната система. В повечето случай дори да буташ с предпоследната версия (спрямо актуалната) е ОК, тъй като повечето приложения които излизат поддържат поне една iOS версия надолу.
UI designer and developer

ssdgg

Г-жо Ангелова, вие го вземате навътре. Просто 5С е стар телефон и толкова. От 2013г, дефакто 2012, както другият колега беше обяснил само батерията е по-голяма от тази на 5. Е, какво да лъжем човека, че е ОК да си купи модел от 2012 и то в края на 2014 за дългосрочно ползване...
Да си купуваш потребителски стоки с кредит не е добре и щяхте да сте го прочела още в по-горните ми мнения, ако не четяхте избирателно.
Поздрави

BigP

Много бързо взехте да отписвате моделите преди 6. За мен стар модел е iphone 4 или вече iphone 4S, след като му спрат ъпдейтите, но пък това не значи "марш към шкафа". Всеки човек си ползва това, което му върши работата и покупка на iphone не значи задължително последен модел. Аз лично бих си го купил въпросния 5C, защото се държи много прилично телефона и си е актуален.

П.П колегата angelovarna е мъж  ;D