Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 05:53:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 480
Total: 480

480 гости, 0 потребители

Избор на Macbook за DJ

Започната от maxxx_83, 30-03-2016, 22:06:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

maxxx_83

Здравейте, реших да сменя стария и верен Acer 5740g и Win 7 с  Macbook. Работя в момента със Serato и от време на време с Traktor, но имам желание да мина на Rekordbox в бъдеще. Ако взема macbook pro 2012 г и го ъпгрейдна с рам и ссд ще ми върши ли работа в следващите години или трябва да се ориентирам към нещо по-ново и съвременно ?
Ако има колеги DJ ще се радвам да споделят инфо...

dreben

Здравей,
Ползвам Трактор, без SSD и няма никакво натоварване на процесора и нужда от по-вече рам. Когато съм като KJ, тогава изискванията са по-големи. Може и да съм малко старомоден, но вече почти не ползвам каквото и да било от харда - всичко онлайн!
Поздрави!

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

djbobbyd

Цитат на: maxxx_83 - 30-03-2016, 22:06:15
Здравейте, реших да сменя стария и верен Acer 5740g и Win 7 с  Macbook. Работя в момента със Serato и от време на време с Traktor, но имам желание да мина на Rekordbox в бъдеще. Ако взема macbook pro 2012 г и го ъпгрейдна с рам и ссд ще ми върши ли работа в следващите години или трябва да се ориентирам към нещо по-ново и съвременно ?
Ако има колеги DJ ще се радвам да споделят инфо...

Вече ти споделих опита си в djvibes, ако на мен не вярваш съжалявам. Acer и модел след 2008г. на Apple въобще не могат да се сравнят, така че с 8гб рам и оригиналния хард ще те надживее! Ако няма да ползваш други програми дори 4гб рам ти е достатъчен.

Adamov

Имам 4ма приятели DJ, които ползват мак. Всички са с 13" Лейт 2011 и всички са със заводските конфигурации. Работят със всевъзможни конзоли и софтуери и до сега никой не се е оплаквал от нищо. Единственото, което не разбирам е защо продължават да кибичат на 10.9 :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

stankov.s

Цитат на: Adamov - 31-03-2016, 09:16:33
Имам 4ма приятели DJ, които ползват мак. Всички са с 13" Лейт 2011 и всички са със заводските конфигурации. Работят със всевъзможни конзоли и софтуери и до сега никой не се е оплаквал от нищо. Единственото, което не разбирам е защо продължават да кибичат на 10.9 :D

Може да си харесват иконката на Finder-а :)
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

ggzy

Онзи ден върнах единия на 10.9, егати яката визия  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Adamov

Цитат на: stankov.s - 31-03-2016, 13:09:54
Цитат на: Adamov - 31-03-2016, 09:16:33
Имам 4ма приятели DJ, които ползват мак. Всички са с 13" Лейт 2011 и всички са със заводските конфигурации. Работят със всевъзможни конзоли и софтуери и до сега никой не се е оплаквал от нищо. Единственото, което не разбирам е защо продължават да кибичат на 10.9 :D

Може да си харесват иконката на Finder-а :)

Хаха. Добра идея. Страх ги е, че няма да им вървят софтуерите. Въпреки, че фирмата стояща зад софта казва че Ел Капитанчето е окей.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Много профита не ъпдейтват. Щом работи, не го пипай.
Един приятел музикант си стои на 10.6, защото му върши идеална работа, купил си е всичкия нужен софтуер и просто не иска и да чува за ъпдейт на с-мата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

djbobbyd

Аз нямам проблем с El Capitan (13" 2.3 GHz i5, 8gb ram, Early 2011, 320 hdd), въпреки че Мас-а работеше по-бързо докато бях с Yosemite. Който колега иска подробности, относно софт и ъпдейти, тук е всичко нужно: http://djtechtools.com/?s=el+capitan+update

maxxx_83

Значи ако правилно съм разбрал мак про от 2012 с базова конфигурация би ми свършил работа. И евентуално след време ще се наложи ъпдейт на рам и харддиск с ссд такъв

Adamov

И макбуук про от 2011 би ти вършило работа. Макбуук про от 2010 с макс рам и ссд също би ти вършило работа :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

Ето. Колегата Patchosan продава това. Според мен би ти вършило чудна работа :)

http://www.apple-bg.com/index.php?topic=21627.0
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

IVooDooI

Цитат на: Adamov - 31-03-2016, 09:16:33
Имам 4ма приятели DJ, които ползват мак. Всички са с 13" Лейт 2011 и всички са със заводските конфигурации. Работят със всевъзможни конзоли и софтуери и до сега никой не се е оплаквал от нищо. Единственото, което не разбирам е защо продължават да кибичат на 10.9 :D

'Щото е най- якия ;)

Adamov

Хич не ми се ще, но съм съгласен с теб.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd