Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 02:11:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 412
Total: 412

412 гости, 0 потребители

Нов MacBook за коледа!

Започната от koki4a, 28-12-2008, 19:27:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

koki4a

Така имам си от новите МакБуци за коледа. Сам си го купих. Кой ще ми направи подарък за 2500лв без ддс!?

2.4GHz, 250GB HDD, Backlit Keyboard !!!!

Много яка е машинката за 40мин прехвърлих данните през LAN и всичко си беше както на старата машина. Година и половина настройки не се загубиха!

В първите моменти ми направи впечатление бързината на новите машини и че не грее колкото стартите пластмасови макчета. Светещата клавиатура е много удобно нещо. Не съм предполагал че ще се кефя така на нещо толкова просто! Корпуса е много як. Като цяло машината изглежда много по-здрава.

Понеже вече си имам видео карта и отдавна съм фен на Guild Wars за която няма мак клиент, реших да си кача Win. Хем да видя как точно работи този Boot Camp.

Егати кефа! Програмката ти казва да сложиш инсталационният диск и да натиснеш продължи. Супер лесно се избира колко място да оставиш за Бозата на харда и готово! Рестарт и инсталация на Win.

След това вкарваш DVD'то за OSX инсталацията което афтоматични стартира инсталатор на драйвери за Win. 15мин по-късно имах работещ лаптоп. Точно така всичко работи и под Win специалните копчета... всичко!!!

Та сега щастлив цъкам Guild Wars, което е единствената причина да имам Windows, но отново Апълци ме впечатлиха с качество и внимание към детайл.

Що се отнася до екрана да доста е огледален, но монитора е толкова светъл че няма как да видиш какво има зад теб на Full Brightness. Просто е егати лампата. Това не е нужно да е така на тъмно на на светло е доста полезно!

За момента нямам забележки. Много по-добра машина от където и да я погледнеш!

Ай весели празници!

HQ

Викаш че е по-студен?
Инсталирай си Fan Control  и стартирай нещо тежко,например Rember и сканирай рамта за около 10 мин.Толкова трябваха на моя за да достигне 120 градуса.

pravdo

Ужас, да имаш Мак и да му инсталираш Windows!!!!????
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

R.J.

браво. мога да си представя как се радваш :P:P:P

t0t0

айде честито !
ПП: не е като да не грее :) то охлаждането се задейства на по-високи(2000+) обороти чак след 80 градуса  :roll:
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

koki4a

Цитат на: "HQ"Викаш че е по-студен?
Инсталирай си Fan Control  и стартирай нещо тежко,например Rember и сканирай рамта за около 10 мин.Толкова трябваха на моя за да достигне 120 градуса.

Ами инсталирах ги вече ще пробвам да видя какво ще покаже. Но 100% е доста по студен.

Photoshop + VM Ware Windows XP + Textmate + Safari + Firefox....

Доста качествено натоварване и държи 60 градуса...

Корпуса е метален все пак!

Що се отнася до windows на мака не мисля че е толкова голям проблем изкефих се на това колко лесно са го направили Apple да си качиш и ползваш windows в крайна сметка дадох сумати пари за този палпто и аз ще правя каквото си искам с него. В момента рекламите че тези машини могат да пуснат бозата е голяма част от маркетинговата кампания. Освен това Win'а го ползвам само за Guild Wars. Все пак съм дал сумати пари и за играта!

pravdo

коки4а, със здраве да си го ползваш! Н есе връзвай на думите ми. Аз съм дърт и хардкор Мак юзър, така че не ми обръщай внимание.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Taiko_Sama

Ха честито и от мен Коко ;-)
Да знайш че най-хубавите подаръци сами си ги правим ;-)
MacBook Pro Retina, 15-inch, Late 2013, Processor  2,6 GHz Intel Core i7, Memory  16 GB 1600 MHz DDR3

avioli

аз да си купя сам нов мак, надали скоро, но си направих един велик подарък с едно LEGO с 1000 чарка и се сглобяват едни коли, едни камиони... и се върнах 20 години назад :)
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

fpyyh

някой голям technic ли? аз все се колебая, имаш ли разни двигателчета, дистанционни и подобни хубави неща?