Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 04:10:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 390
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 370
Total: 370

370 гости, 0 потребители

Какав компютърен екран използва Кремъл?

Започната от bluesky, 12-12-2015, 12:43:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky


HQ


bluesky

"Wooden" DELL - хе, хе, хеее... имам точно такъв, (да е жив и здрав приятел от Форума, който ми го запази и обезпечи)!
Винаги мислено му благодаря, пускайки Машините.

DELL-чето Ми върши отлична работа - за класа си е перфектната Машина.

Явно и хазяите на Кремъл не харчат парите на държавата си просто така, а имат икономическата дисциплина, характерна за истинските ръководители.

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

HQ

Сещам се за оня виц дето китайската армия 3 пъти нападала Полша ама важното било че минала 6 пъти през русия! Крайно време е някоя от техния калибър луда глава да ги НАПЛЯСКА щото все се бият в гърдите колко са велики заради някакъв Наполеон и някакъв Хитлер а са нищо и никаква семейна мафийка и бъгави ботове (1-ви левел битови алкохолици) около тях!

bluesky

Истина е, че представители на бивши силови ведомства превзеха правителствата в най-големите страни на Света. Резултата го виждаме днес - тотална несигурност в световен план.
Колегите са прави. Несправедливостите е невъзможно да бъдат толерирани по никакъв начин.

Аз обаче нямах идея да засягам други теми, освен около Монитора, хе, хе, хеее... Или както казват точно руснаците:

- Хотел - как лучше, а получилось - как всегда!
Ха, ха, хааа... 

bluesky

Все пак, Колеги, добре е да не изпадате и в другата крайност - сляпа вяра в "либералната" медия...

Според "либералите" от "свободния" Свят - в ТАЗИ страна, според пропагандата - гражданите гладуват и са голи и боси, а страната е неразвита...
А дали действително е така - съдете сами.





HQ

Ми като ще е така и в индия има поръчкови ферарита ама 98% работят за 2 долара на ден.

bluesky

Точно така - един от главните критерии за проспериращо Общество е как Гражданите са способни да се възползват от общественния Продукт - дали въобще го има и дали е Обществен, т.е. дали Обществото има властта да го управлява.

Всъщност в модерния Свят Продукта, (Капитала), който Обществото създава, винаги е обществен, т.е. създаден е с общия труд на всички, (поради комплексността на Цивилизацията).

Не е еднозначно обаче как се разпределят благата, които общественият Капитал създава.
В "либералния" модел, на който България сега "копира", (по-скоро и го нахлузиха - 25 години гърч), всички "екстри", (принадената стойност на Капитала, създаден, забележете, от цялото Българско общество, в продължение на дълги години), че и целия Капитал, го ползва един изключително малък процент от Обществото, (и то неподготвени психически, физически и духовно за това). В резултат базовият Български капитал бе откраднат, дори от не-Българи - окрадена бе цяла Държава - без бой - почти "доброволно", измъкнат из-под носа на Обществото.

Т.е. налице е ОБЩЕСТВЕНО производство, (ВСИЧКИ), а разпределението на благата е ЧАСТНО, (НЯКОИ).

Ето това е основното, неразрешимо противоречие на капитализма, което той не може да реши, и затова се самоунищожава. Така, за съжаление, някои от ийуюдеите-"класици" на политическата икономия, се оказаха прави, (въпреки, че те са спекулирали и с тези понятия).

В момента изключително малък процент от индивидите на Земята чрез спекула и присвояване, прикрито с "правилни числа", са "приватизирали" огромната част на Земните ресурси. Това неразрешимо по мирен път противоречие ВЕЧЕ МИРИШЕ НА БАРУТ, (във въздуха е), с една дума - молете се искренно да ВИ/НИ се размине, хе, хе, хеее...