Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 16:08:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 375
Total: 375

375 гости, 0 потребители

?: Проблем с Имак Интел...

Започната от MacTelL, 01-09-2009, 20:37:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MacTelL

Загрява страшно бързо, неможе да се докосне отзад дори.. загрее ли забива и после не зарежда ХДД-то и т.н. въобще не върви добре. Дайте програма да следя температурата на процесора и дали има някакъв вид тест за работа на вентилаторите, защото след като загрее  нито вие нито се усеща да духа отзад. Кажете тестове някакви ли незнам помогнете.
Имак Интел 20" 2.66, РАМ: 4ГБ, 320ХДД

milemobile

Пробвай с smcFanControl да ги включиш вентилаторите да работат на повисоки обороти, също виж го и този widget iStat Pro за да си гледаш оборотите на вентилаторите и температурите на мака

http://www.macupdate.com/info.php/id/23049 - smcFanControl
http://www.islayer.com/apps/istatpro/ - iStat Pro

Поздрави
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

thebrainless

Според мен отговора на въпроса ти се намира в самият въпрос и тестовете едва ли ще погнат особенно...
Stay hungry. Stay foolish.

MacTelL

Ясно, благодаря Ви.иСтат - ODD-999rpm, HDD-1300rpm, CPU-1199rpm, това ми показва при включен студен Мак и в последствие при загрял са същите обороти не се помръдват никога, а що се отнася до първото апп дето да издувам вентилаторите нещо не иска да работи :) Винаги ли вентилаторите работят с едни и същи обороти, дори след като е вдигнал градусите?
Поздрави!

Wreck

Колегата е напълно прав! Ти си отговаряш сам на въпросите.
Нека помислим заедно над последният ти въпрос, спрямо фактите с който предполагам си наясно:
- Вентилаторите служат за охлаждане.
- По-висока температура на чиповете, значи че трябва да се охлаждат повече.
- Единственият начин да се охлаждат повече и вентилаторите да се въртят по-бързо.
Следователно, драги ми Уотсън, да, вентилатораите трябва да се въртят по-бързо ако температурата се дига.
Най-малкото процесора ( предполагам и други елементи ) има термозащите. Това значи че преди да достигне критична температура, си спира захранването и изключва. От там и ти забива мас-а като прегрее.
Въпроса ти трябваше, да е: "Как да си оправя вентилаторите да ми се въртят нормално?" ( или нещо от рода :) ).
На мен ми се е случвало да са много прашасали и да не искат да се въртят на пълни обороти и по същият начин да прегрява и да се изключва. И то няколко пъти ми се е случвало.
An apple a day keeps the doctor away!

MacTelL

Така е, прави сте :) Ще се оправя..
Благодаря на всички ;)