Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 23:24:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 472
Total: 472

472 гости, 0 потребители

10.7? Lion? Lynx? Cougar?

Започната от PeterS, 05-06-2010, 00:17:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

#30
Тъчпада вече прави бая неща с по 3-4 пръста. Десктоп, Launchpad, Spaces, Expose, Prev/Next.

Почти нищо не може да се избира при инсталация, по подразбиране се качва всичко - езици, Voice, etc.

Отцепва един 750МБ дял от дялът, върху който се инсталира, и го прави Recovery, с нещата, които преди ги имаше на инсталационното DVD.
.fr

dreben

Лично на мен много ми харесва, жалко че все още не може да се "Хакинтошва". Всичко върви много мазно, и почти всички програмки си вървят. Малко е необичайно с "мултитрак"-а, но тези които боравят с "IPhone" ще го намерят дори за по удобно. Бързо се свиква.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Морт

#32
Бъг - ако в настройките на Finder е указано при търсене със spotlight-a да се търси в конкретната директория, а не навсякъде, All My Files спира да работи. Реално е папка в /S/L/CS със сейвнат сърч.

И е махнато синьото бутонче от горния десен ъгъл на прозорците, което скрива тулбарове и т.н. в повечето приложения...
.fr

ggzy

Ъъъъъ, а как се излиза от Дашборда, освен със стартиране на друга програма??? :o
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

angelvn

Аз изпекох dmg-то на двд, и след рестарта....голямо чегъртане по диска беше докато се появи нещо на екрана (около 10 минути). После инсталацията си мина нормално (15минути), но точно в края - на последната минута оставащо време, изпищя грешка свързана със стартъпа и да съм почнал отначало.
Хванаха ме бясовете и изтрих партишъна. Нека да излезе официално, пък тогава ще се пробва. :)
UI designer and developer

dreben

Няма нужда да печеш имиджа на ДВД. Просто двоен клик на "Лъвчето" и му посочваш къде да се инсталирва. По вече не го бутай, около половин час, докато не ти излезе "Welcome" прозореца.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

neofen

Иска ли някакъв код да се въведе или си се инсталира така? Мисля и аз да го пробвама да видя за какво става въпрос и евентуално дали да си дам парите за ъпгрейд като изеле официално.
Да питам и тук направо, като направя нов дял с DU и след това евентуално ги събера пак в един дял ще се затрие ли някаква информация? Не съм си играл до сега с Utility-то по този начин и ми е непонянтно малко.

Благодаря за отговорите предварително  :)
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

angelvn

#37
С който и да е код за Windows XP ще стане :D

Писал съм по темата за disk Utility и дяловете ето тук.
UI designer and developer

neofen

Значи код няма, а за дяловете - затрива се информацията само на новия дял ако реша да го премахна, което води до съединяването им отново в един дял. Правилно ли съм разбрал? Имам доста снимки и песни, които не искав да загубя и нямам външен хард под ръка.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

angelvn

При разширяване/свиване на дял през Disk Utility не се губи информацията на съответния дял.
UI designer and developer

dreben

Пиша ви от "Лъвчето", и до колкото четох във форумите не е желателно на един и същ диск да се инстелират двете ОС-ми. 10.7 прави един допълнителен дял, който най-вероятно ще създаде проблеми при буутването на Снежко.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

ggzy

Цитат на: angelovarna - 27-02-2011, 15:45:10
Аз изпекох dmg-то на двд, и след рестарта....голямо чегъртане по диска беше докато се появи нещо на екрана (около 10 минути). После инсталацията си мина нормално (15минути), но точно в края - на последната минута оставащо време, изпищя грешка свързана със стартъпа и да съм почнал отначало.

Аз съсипах две ДВДта и накрая си направих отделен дял, ресторнах дмг-то там и всичко си мина перфектно.

П.п.: Моля някой да оправи "Предварителен преглед" на бялата тема, да не е само един ред.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

neofen

Цитат на: dreben - 27-02-2011, 18:50:01
Пиша ви от "Лъвчето", и до колкото четох във форумите не е желателно на един и същ диск да се инстелират двете ОС-ми. 10.7 прави един допълнителен дял, който най-вероятно ще създаде проблеми при буутването на Снежко.

Някой пробвал ли е да потвърди, че тъкмо свалих имиджа и мисля да пробвам. Ще имам ли проблеми да си изтрия това и със снежка всичко да е наред?
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

Морт

Новият дял не пречи на 10.6, спокойно може да се изтрие, обаче е скрит и не излиза в Disk Utility. Аз го зачистих през terminal-a с diskutil.
.fr

neofen

Вече го инсталирах - изглежда много добре. Mission Control-а ми харесва много. Full screen мод-а също - не се разсейва човек с него. Странно е докато свикне човек със скролирането, въпреки че имам iPod Touch на мак-а е по странно. Харесва ми как са направили Mail-a - с хронологично обединяване на свързани мейли.  Не знам аз ли не съм направил нещо както трябва, но при рестарт не ми даваше да избирам коя ОС да зарежда. Сега може да се смени само от Startup Disk от SP. Като бъг забелязах, че не светят стартираните програми в док-а - няма я точицата дето показва, че app-a работи. Иначе се инсталира бързо - за около 20 минути, като включвам и подготовката за инсталиране. Обаче ми се струва, че буутва по-бавно, а и като че ли и снежко сега се бави повече при старт.
Това мого да кажа като първоначални впечатления. За сега не ми се занимава да инсталирам приложения в лъвчето. Да видим каква цена ще предложат за ъпгрейд, за да го направя и всички настрайки да са си както сега на леопарда.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM