Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 01:56:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 486
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 448
Total: 450

448 гости, 2 потребители
tskoko, zlia

Air или Pro

Започната от PYovchevski, 16-06-2015, 12:47:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PYovchevski

Здравейте, наскоро си купих нов iMac, а сега мисля да си обновя и лаптопчето. Имам Macbook Unibody Late 2008 с WD HDD Black Series 7200rpm и 8 RAM, но усещам, че вече му става тегаво... Работя с тежички програми и ми се иска да си взема нещо по-ново. Тей като не ми се дават много пари, се чудя кой вариант да избера:
http://www.istyle.eu/bg/mac/macbook-air/macbook-air-13-i5-dual-core-1-6ghz-4gb-128gb-ssd-intel-hd-graphics-6000-int-kb.html
http://www.istyle.eu/bg/catalog/product/view/id/8372/s/macbook-pro-13-dual-core-i5-2-5ghz-4gb-500gb-intel-hd-4000-sd-int-kb/category/814/
на тези двата съм се спрял. Какво мислите и какво бихте ми препоръчали. При положение, че имам 21,5" iMac 2.9GhZ нямам нужда от супер мощен лаптоп, но искам да чуя вие какво мислите, но като, че ли везните отиват към Air-a.
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

DonPio

#1
+1 за MBP,малко пристрастно заради думичката Pro.

bboyg

+1 за MBA

PS - пише се вариАнт ;)

PYovchevski

Да, извинявам се за грешката. Някой път не гледам какво пиша, коригирана е ;)

Други мнения ? :D
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

shaman

От една страна MBP-то е последния "upgradable" компютър на Apple (лесно се добавя памет, може да смениш диска със SSD и да сложиш оригиналния на мястото на DVD-то)...
Което е "+"

От друга страна - това е модел 2012 г. :( и доста вода изтече от тогава.

Ако въпроса е цената - потърси дали някъде няма залежал предно поколение MBP retina, което според мен ще е оптималното решение !


faire

13" Retina от първите е идеалният избор - главно заради дисплея. На физически размер е по-малък от Air-a. Недостатъкът е по-слаба батерия - 4-5 часа. Ползвам такъв вече 2 г. и с нищо нямам проблеми. Aperture, Photoshop, InDesign вървят идеално. Даже и Diablo 3 на по-ниска резолюция :)
Ако все пак трябва да избираш м/у горните два, още един глас за Air-a. Имаш лек и тънък лаптоп с най-добрата батерия на пазара.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Обърнете внимание, че PYovchevski е споменал, че ще работи с по-тежки програми на лаптопа.
Следователно Air-a може и леко да се задъха. За по-тежки приложения идеален вариант би бил MB Pro 15", а 13"-oвия клони към компромисен вариант.
Air и новата Macbook серии не се препоръчват за професионална употреба.
UI designer and developer

PYovchevski

Цитат на: angelvn - 17-06-2015, 10:08:22
Обърнете внимание, че PYovchevski е споменал, че ще работи с по-тежки програми на лаптопа.
Следователно Air-a може и леко да се задъха. За по-тежки приложения идеален вариант би бил MB Pro 15", а 13"-oвия клони към компромисен вариант.
Air и новата Macbook серии не се препоръчват за професионална употреба.

Не ме разбрахте май. Искам нов лаптоп за всекидневна употреба, и за разнасяне, но отвреме на време ми се налага да свърша някаква работа по него. Иначе за постоянна работа си имам iMac-а на който мога да си върша всичко. Просто искам да сменя стария макбук с нов, но не толкова скъп. Тези 15" които ми предлагате са по 5000лв, а още в началото споменах, че не искам някакъв супер скъп, просто нещо по-съвременно от текущото ми, но да е ново. За това съм дал линкове на тези модели които мисля, че ме устройват като вариант, само дето не съм решил кой :D Да уточня, че хард-а също не ми е много важен, 128GB SSD ми е достатъчно.
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

godo

Mac only

angelvn

В такъв случай да. Въздуха би бил удачен избор. :)
UI designer and developer

faire

В базара често се появяват 13" Retina за около 2К. Aко си намериш някой читав (в смисъл малко ползван), силно ти препоръчвам такъв. Разликата в дисплея е огромна. Не само, че е ретина, а IPS технологията е доста по-добра спрямо зрителен ъгъл, цветопредаване и т.н. Вкъщи ги имам и двата (13-ки), така че говоря от личен опит.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Да ти кажа честно вкъщи са ми наредени MB Pro 13" с "обикновен" екран нареден до външен монитор с IPS матрица. Голяма разлика не забелязвам.
Със сигурност обаче "картината" ще изглежда далеч по-чиста и приятно на ретина екрана поради по-големия dpi.
UI designer and developer

faire

Ако ти е matte монитора, нормално да не видиш особена разлика. Но при glossy-тата на Apple доста си личи. На Еър-а само да погледнеш монитора от 20 гр. по-различен ъгъл и цветовете вече са се променили. Неприятно е не само за професионална работа, а и за всекидневна. Поне такива са моите впечатления..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iPhonecheto

Еъра. Прото е по-стар модел, с по-малък живот на батерията, а и на теб не ти трябва толкова мощност за всекидневните ти нужди. Аз лично бих потърсил вариант за внос от щатите, защото, особено ако го вземеш refurbished ще спестиш около хилядарка, но ти си преценяваш :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

bboyg

Като стана дума за dpi, не забравяйте че еъра е 1440 на 900 събрано в 13.3". Така че картината си е достатъчно рязка според мен.