Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 01:09:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 112
Total: 112

112 гости, 0 потребители

Ще има ли нов МакПро скоро?

Започната от ecobo, 25-11-2009, 08:24:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ecobo

След като АйМак-овете вече са с i7, 1Т диск и повечко РАМ, дали Apple няма да предложат подобрени MacPro, с много хард и РАМ?

wess-music

Цитат на: ecobo - 25-11-2009, 08:24:32
След като АйМак-овете вече са с i7, 1Т диск и повечко РАМ, дали Apple няма да предложат подобрени MacPro, с много хард и РАМ?

От Епъл ги "ъпдейтват" на около година и последните три все през януари.
Тъй че чак след като чичо  Стив заколи свинята по Коледа, навърти надениците и пекне мръвките, пийне винцето, и към средата на януари 'земе да изтрезнее, та тогава идва неговия ред на новото макпро...  ;D

"Сняг се сипе на парцали.
Вино има, нека вали!"

...

Умува се излизането на многоядрен процесор (6 ядра). Може да сe "очаква" тъкмо той да "мести въздуха" в новите Прo-тa, както стана с ай Мац-ите покрай мобилния вариант на i5 и  i7.

http://hardwarebg.com/първи-тестове-на-core-i9-gulftown/
http://pcmania.bg/?go=news&p=detail&newsId=1155

ecobo

Идеалка! ;-)
Аз съм намислил да си ъпдейтна компа към края на януари, тъй че и аз първо ще заколя прасето, пък сетне ще мисля за компютри :-)

wess-music

Цитат на: ecobo - 25-11-2009, 17:12:17
Идеалка! ;-)
Аз съм намислил да си ъпдейтна компа към края на януари, тъй че и аз първо ще заколя прасето, пък сетне ще мисля за компютри :-)

Ники, това добре. А пък ако се обадиш и да помагаме след като гътнеш прасИто - още по-добре.
Имам опит с пастарми, суджуци и луканки, това съвсем сериозно - родом съм от Горна Оряховица и си поддържам птадицията в правенето на тези мезелъци.

Сега се подготвяме с буля за празниците 4 филета "Елена", а ако времето не се бе стоплило, щеше да има и още, ама около 3 кила "мясо" отиде зян за кучетата заради неподходящите температури за съхнене. Смъдна ме сърцето... Какви ти процесори, какви про-та.
Ние обичаме "и културата, и бахура..." :P

Те това са проблемите на глобалното затопляне!
Ама ще повторя упражнението този път на вилата, а дотогава бат Стив да му мисли и той к'во ж' обади през януари.


ecobo

Еми малко е нескромно, ама аз имам книга издадена за мезетата (всъщност е малко книжле със 96 страници с рецепти за сушени и пушени мезелъци). Това съвсем сериозно.  ;D

thebrainless

Ей тук има и вегетарианци! Сериозен съм   :)
Stay hungry. Stay foolish.

ecobo

Ааа, и аз от 10-тина дни съм вегетарианец, нема се плашиш, свиква се  ;)

j.tochkov

И съвсем да разводним темата - въпрос към ecobo. Ако знаеш читава рецепта за "Странджански дядо" да ми метнеш едно лично . Въпроса ми е сериозен :)

sisostz

Ако ви трябва тестер за луканки и суджуци готов съм да се жертвам, :D а и  пържолите също ги уважавам :D

dau

Ники, мен ако питаш като ги ъпдейтне, вземи си на по-ниска цена от предното поколение, на 8 Nahalem ядра...
какво искаш да ти ъпдейтват на рам и дискове, не ти ли стигат при сегашната конфигурация  ::) ;D

wess-music

Това като идея е добро, но на практика комп. за около 12 бона без ДДС (2*2.93, базова конфигурация с 6 ГБ РАМ, а впоследствие едва ли само толкова) рядко някой би ъпгрейднал след първото ново попълнение. Общо взето "линията" на пазаруване води към голямо текучество на лаптопи, следвани от айМаците и едва най-накрая про-тата.

Тъй, че ако сега излезе нещо ново, може и да е решение.
По моя преценка, следейки пазара на дигиталната техника, има смисъл от закупуване на даден "дивайс" още със самото му излизане на пазара, за да може повече (съвсем относително казано) да бъде ползвано и да води като технически инструмент спрямо текущото статукво на конкуренцията, макар и въображаема, да я наречем. Достатъчно е да ти пести 25% време и си напред, а и инвестицията на подобен комп да можеш да я покриеш за по-малко от 1-2 месеца и да ти остават пари за личния ти бюджет, с които да живеш нормално според стандарта си имайки подобно сметало, а не на ниво "нещо по-ефтинко от женския пазар, че станало всичко много скъпо".
 
От там и логиката, че "топ" нещата не следва автоматично да се ъпдействат с излизането на новата серия.
В сайта има малко обяви за Про-та от предишната серия и то става дума за двупроцесорните. Lycan предлага за 3600 лв. и кой друг? 

Имаше една инцидентна тема с еднопроцесорен про, ако не греша, преди време.
Аз съм се убедил, че цената на еднопроцесорните е неадекватно висока, спрямо на двупроцесорните. (вземете дори сегашните)
Замислям се и приемам за правилно законовото решение амортизацията на подобен род техника да бъде 2 години.

Т.е. – юридическо лице си, регистриран по ДДС, купуваш машина (за сума над обичайната за ентусиасти!), позлваш 2 години, връщаш си ДДС-то и приспадаш амортизацията и накрая продаваш - все ще бъде от полза на някой, комуто ще му служи поне още 2 години. А да сте забелязали поне в този форум продажби на 2-годишни машини от високата серия на 1/2 от цената им? Аз поне не съм се впечатлявал от таква. Истината е, че машините си работя и притежателите им са им благодарени за това, което им предоставят като производителност. Тогава защо да се продава?
Времената са различни от тогава, когато маковете бяха г3 и г4. Та дори и тогава 3 години и отгоре Г3-ките ни вършеха работа, макар че накрая ефтините и чевръсти АМД-тата просто ги отнесоха, но това е друга тема и не е акцента на поста ми.

http://www.everymac.com/systems/apple/mac_pro/stats/mac-pro-quad-2.66-specs.html
Това е машина, която със сигурност все още върши добра работа, макар и на повече от 3 години.
(2 * 2.66 GHz dual core Intel Xeon 5150 processors with 4 MB of shared level 2 cache per processor, a 128-bit SSE3 vector engine, and 1.33 GHz "64-bit dual independent frontside buses.")
Според сайта "Еври мак" цената й на старо сега варира между $1500-2000.
...
Ъпгрейда идва тогава, когато производителнсотта на сметалото те спъва, иначе с тези пари дето на всеки 1-2 години ъпгредйваш можеш да си купиш ред други неща, които биха имали и по-голямо значение, докато сме живи, като най-малкото, натрупване на впечатления от ралични места из БГ или по света.
Иначе казано - пари за безценното "свободно време", през което дори бих научил нещо ново и полезно за мезелъците от Ники, който пусна темата.


ecobo

Оказва се, че в Лондон има много добри предложения (гледах иБей), скоро разбрах, че Еконт имат офис там, с което и доставката се опростява дотолкова, че пазаруването от Лондон вече не е по-трудно от пазаруването от който и да е град в Бг.
Естествено, че изчакам излизането на новите модели  ;D

Wizi

Ако не се лъжа традицията повелява големите Про-та да излизат на бял свят началото на годината. Но какво ли всъщност са традициите ако не ги нарушаваме?  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dau

 Говори се от новата година евентуално за новата платформа на Интел 6 физически ядра и 12 виртуални, това на 2 слота ще е чудовище, ама едва ли и цената ще му е много добра.
Но като излезне сегашното поколение ще падне още и ще си е перфектната машина. Ейпъл тайничко добавиха и 3.33Гхц честота, така че това са си брутално яки машини.
Ники на 8 физически нахалем ядра и Хаси 60мп да си вземеш пак ще си работи нормално с роу и за плакатите няма да имаш грижи.
Ама ако искаш наистина бърза и производителна машина ще си трябват доволно пари за нея...