Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 09:36:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 455
Total: 456

455 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Baby Thomas

Ъпгрейд от 10.5.8, но уж разкарах файловете и го изключих, не се вижда и в Активити Монитора... :(
Mac Mini 2012 | 8GB RAM | 500GB Samsung 850 EVO SSD | Dell U2717 | Aluminum Keyboard | Magic Mouse
MacBook Air 2014 13" | 8GB RAM | 256GB PCIe SSD
iPad 4 32GB
iPhone 4s | 32GB | Black
Apple Baseball Hat

nikidinov

аз да попитам някои неща?
току що го сложих - оригинален диск върху леопарда
импут суичера стои - как да го махна като ми дава, че се ползва?
също така не ми ясно дали работи на 32 или 64 - къде се проверява и евентуално превключва?
и последно - няколко пъти ми дава съобщения за грешки

anieste

Цитат на: Baby Thomas - 15-01-2010, 01:32:08
Някой има ли същия проблем като мен? Клавиатурната подредба нали вече може да се помни за всяко приложение. Примерно ENG в Сафари и BG в Мейл. Е да, ама при мен си се превключва едно към гьотере и не можах да изловя дали е от конкретен софт, пробвах 5-6 и все същото - бъгня! А това е едно от нещата, които най-ного ме дразнеха, че липсват в 10.5 (InputSwitch-a бъгваше и той постоянно)...  :(
Иначе втори ден съм с него, кефи си и определено си заслужава 60-те кинта, които кихнах!  ;D
При мен е същото, постоянно се сменят.. Само в Pages помни винаги. Има ли начин да се оправи, писва ми да натискам постоянно клавишните комбинации?

Аз имам друг, доста по-сериозен проблем, но не зная къде да задам въпроса си. Поразтърсих се из форума, но не намерих нищо в тази посока.
Горе долу след втората седмица компютърът ми започна да се рестартира сам. Т.е. появява ми се черен екран, който ме инструктира да задържа power-бутона и да го изключа, след това стартира нормално. В репорта пише, че идва от Сафари проблема, но идея си нямам какво трябва да направя. А и малко ме съмнява да е Сафари, защото започна да се изключва по-късно, чак след като му качих някакви допълнителни програмки. Ужасно е, защото често пиша разни курсови задачи и цялата информация се загубва при един такъв рестарт. Зная, че е трудно да се диагностицира от разстояние проблема, но ще се радвам да дадете съвет, какво бих могла да сторя, за да оправя нещата. С  OS 10.6.2 съм.

Metal

Леле колко мъка има по този свят!! леле !
Алоо, разните фирмички занимаващи се с ябълки в българия,  вземете им компютрото на тези хора и им го оправете, може ли да ги оставите да се мъчат така... !   Представете си какво мнение ще породят у окалните(у себе си вече са) за яболковите продукти!

angelvn

Четох и се рових по моя въпрос, понеже вече и аз съм с 10.6.2 и понякога мак мини-то ми не иска да се гаси, застава на уолпейпър или изходящия син екран и стои с часове така (снощи го пуснах да се гаси, ставам сутринта и го гледам... още се гаси) :)
Казват, че това можело да се дължи на инсталирани трети програми и проблемите със съвместимост, също така, понякога Сафари ако се пуска в 32битов режим на работа проблемите изчезвали.
За проблеми с остарял софтуер и несъвместимости има една програмка за снежния котак -> SnowChecker се казва, ще си я кача в mac.izteglimi.com блога, който иска да я ползва.
Аз все още оставам с проблема с гасенето. За щастие, днес го гасих на няколко пъти (с пуснати различни програми) и нямаше проблем, но знам ли...
UI designer and developer

anieste

Цитат на: Metal - 13-02-2010, 20:56:09
Леле колко мъка има по този свят!! леле !
Алоо, разните фирмички занимаващи се с ябълки в българия,  вземете им компютрото на тези хора и им го оправете, може ли да ги оставите да се мъчат така... !   Представете си какво мнение ще породят у окалните(у себе си вече са) за яболковите продукти!
Оо, ако обичаш, я смени тона и ми говори културно! Нямам физическата възможност по цял ден да се занимавам с компютъра си и да, не ме е срам да си призная, че някои неща в операционната система изобщо не мога да ги схвана, след като 12 години съм работила с Уиндоус. Все пак това не ми пречи да откривам ден след ден преимуществата на Мак и да чакам отпуската си, в която да понавляза в нещата. Ако обичаш не говори без да имаш какъвто и да било background.

Metal

Охо някой е много докачлив и не може да види шегата късно вечерта.  ;)

"бекграуунд" имам по която се сетиш операционна система, но няма как да ти помогна по описанието което си дала. 
Започни със стандартното "Repair Permissions" от Disk Utility, ресет на nvram и SMC .  Ако това не помогне отвори нова тема за твоя проблем, ще преровим логове, все ще стигнем до решение.

Не е необходимо да разбираш и да се ровиш по цял ден в OS, нали за това си взела Мак, да ти върши работа, а не да му слугуваш. Но никак не е нормално това рестартиране, аз лично не бих го търпял и ден.

anieste

Сори, прозвуча ми доста неласкаво, с тия фирмици, хаха.. ;) А за бекграунд имах предвид в по-личен аспект, защото приех поста ти някак пряко насочен към моята скромна личност.

Ще поразгледам какво мога да направя.. Просто е брутално гадно, днес  отново се изключи няколко пъти, побърква ме просто. От репорта може ли да се разбере от къде идва проблемът. На мен нищо не ми говорят символите там, преди разчитах някъде "Сафари", сега и това не пише.
Ще пробвам тези дни това, което ме посъветва, а после ако не успея сама, ще го занеса да го погледнат.. ::) Ебаси, с Ейсъра си, който се гасеше от прегравяне се чувствах по-сигурна...  :-\

anieste

С риск да разводня още повече темата.. открих кога се показва ерър месиджа - когато е включена Vuze и са отворени много табове в Сафари. Предполагам е препоръчително да изтрия Vuze ::)
Ще съм благодарна, ако някой ако препоръча нещо за сваляне на торенти, което да не създава проблеми.

julss


angelvn

Една итиотийка се проявява при моя Snow Leo.
Нали ми оправиха Мак Мини-то, реших по случая тъй като ми остана ор РС-то един 1TB HDD SAMSUNG SATA2/32MB cache да го сложа в една кутия и да го вържа към Мак-а, посредством USB. Харда е форматиран в NTFS и тъй като имаше доста файлове на него (около 650-700GB) нямаше как да го преформатирам в някоя по.... Маковска файлова таблица/система. :)
И ето го какъв е проблема: когато изтрия нещо от въпросният външен хард диск - изтритото остава в кошчето с нулева заемана памет, дори и след изпразване на кошчето. Изпразва се всичко, което съм трил от системния партишън (харда в мак минито не съм го делил), но от външния си остават нещата.
Самоизтриват се само след като пусна disk utility и му дам repair.
Доста е досадно това, а и не мисля, че е много полезно за харда.
Интересното е, че не винаги се появява този проблем (да кажем два пъти при четири триенета).
Вашите предложения?
UI designer and developer

Metal

Какво ползваш за да пишеш по NTFS-a
вградената функционалност на сноу, ntfs-3G или парагон?

angelvn

От вградената въобще не ми даваше да пиша, само можех да чета. Така че инсталирах инструмента на Paragon.
UI designer and developer

j.tochkov

Не е нормално вградената поддръжка за писане върху NTFS да не ти работи.
Как "монтираш" хард диска ?
mount_ntfs -o rw /dev/device /Volumes/mount_point

би трябвало да свърши работа.

Морт

Доста груб начин. Ето така е по-добре. Винаги ще ползва вградената поддръжка на четене/писане:
Отваря се термина

sudo mv /sbin/mount_ntfs /sbin/mount_ntfs.orig <- ще пита за паролата
sudo nano /sbin/mount_ntfs


Пише се следното:
Цитат
#!/bin/sh
/sbin/mount_ntfs.orig -o rw "$@"

Натиска се ctrl+x, след това "y", след това Enter

Последен терминал:

sudo chown root:wheel /sbin/mount_ntfs
sudo chmod 755 /sbin/mount_ntfs


След рестарт всичко ще е вграденото.
.fr