Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 19:15:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 434
Total: 436

434 гости, 2 потребители
iLili, forka2k

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

skate99

Цитат на: wess-music - 18-10-2009, 20:49:27
Не знам до колко е актуално в тази да продъжа, но дали само при мен с новото Лео има непрестанни ядове с гледането на филми.
Преди си ги гледах директно от ЦД-тата (AVI, Xvid, divX и т.н.) Сега трябва да ги пускам да се презаписват на харда за да могат да потеглят, а на моменти и това не спасява положението. Нито насраният Куиктайм, нито VLC или iSubtitle, DIVXplayer се спрявят - все нещо им липсва, казват че нямат не знам си какво, няма звук на съвсем разпространение филмчета като Том и Джери дето битуват навред.

За да свирнат просто баялдисвам от простотиите на Епъл и скопените им най-елементарни потребитески опции в този 10.6.1.
На Хака под 10.5.7 всичко е тип топ и няма драми.
Чак срам ме хваща при мисълта, че на оригинална машина човек да има такива ядове, дето всеки тийнейджър на най-простото ПЦ за 300 кинта си гледа кино безпроблемно... Смешна работа.
Този новият куиктайм НИТО един филм не ми е запалил да тръгне. Само една реклама дето й писах музиката можах да видя през него и до там. Еба ти иронията...


хахах Абе човек я се стегни бе. Проблема не ти е в snow-a а в тебе.

Поста е доста лекомислен и глуповат ама все пак -

Просто си качи Perian . а новия QuickTime e супер  ;)
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

wess-music

Цитат на: intact - 18-10-2009, 21:53:34
plexapp.com

Plex-а свърши работа, малкия вече може да си гледа филмчетата на лаптопа докато е при мен.
Субтитрте не се четат, но на 3 години кой ти чете..., то всико ти е ясно по условие!
Благодаря ти

dreben

Иска много малка настройка и субтитрите ще грейнат. Айде размърдай се!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

iNtaCt

За субтитрите беше някъде из Preferences. Трябва да го направиш Cyrilic(windows).

wess-music

#214
Цитат на: intact - 20-10-2009, 08:16:46
За субтитрите беше някъде из Preferences. Трябва да го направиш Cyrilic(windows).

Tова, най-новото на сайта им се оказа бета... Няма преференции на бара най-горе, но сега тегля предишен вариант. Надяwам се от там да "грейне" както казва колегата.

ПС
Стана работата! Явно първо е било небоходима работеща предишна версия & upgrade/update.
Супер як плеър.

Intact, благодатя ти!

Vladess

Днес го инсталирах снежко от оргинален диск и дори и ъпдеитите който имаше  само розета и дадох аск ме леитър :) но проблема е че когато инсталирах директно дадох инсталл без да поглеждам къстомаиз  и незнам въсшност дали не съм инсталирал някакви ненужни работи който да ми бавят машината (мак бук про 15 инч базовия модел) но с леото ми се стува че всичко беше много по бързо а снежко ми се стува муден :/ бтв   64-bit Kernel and Extensions:   No

И НЕЗНАМ дали защото това е 3-ти рестарт  и се чудя да преинсталирам ли :/
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

Wizi

Качил си една дозина излишни драйвери за принтери и един ТИР ненужни additional languages. За 64бит ядро не съм в час... Пробва ли да рестартираш със задържани 6+4?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

аз днес инсталирах windows 7 на един познат, не е истина колко назад са. самото животно се инсталира относително просто, но се бави, след това 2 часа рови за драйвери, рестартира се 5-6-7 пъти и най накрая е красиво, но за уиндоус. разликата е като голф и порше, колкото и да е пипнат един фолксваген, си остава фолксваген

dreben

Нещо не съм съгласен с Fpuuh, рестартирва само два пъти и цялата процедура е не-повече от 20-25мин. Аз лично го инсталирах на 3 компа, като го правя да изглежда подобно на Мак-а. За целта използвам Rocket dock и само "portable" програми с необходимите шорткъти в него. С един клик и си там където пожелаеш, като ОС си остава винаги чиста без излишни писания в регистрите. Интересното е , че Уин потребителите харесват този интерфейс. Да не забравяме, че по този начин може да се инсталира всякакъв Уин, като след това се инсталирва горе споментия док, който пази всички настройки и пароли. В най-лошия случай се спестяват минимум 4-5 часа. И все пак не е Мак!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

iNtaCt

Винаги може да е КАТО, но никога няма да се приближи достатъчно ;) поне по леснота на използването и на шаринийки и картинки.

fpyyh

аз го инсталирах на две доста добри машини (рейтинг 6-7), някаква ултимейт версия и я сложих на двд. стъпката, на която разархивира нещата (втората след копирането) отне около 30 минути и на двата. допълнителните рестарти бяха за драйверите - за дъното, за видеото, за уеб камерата (??), за блутут, за принтера. а и няколко пъти свалях грешните драйвери (32 за 64 и обратното), което допълнително ме подразни. цялостно инсталацията на двете ми отне около 4 часа, докато за два еквивалентни мака щеше да е един. сигурно съм се разглезил вече :)

goetschl

Хора, много глупаво се чувствам, обаче нещо не мога да си дам отговор на два въпроса:

1. Може ли да направя ъпдейт от 10.5.8 Leopard към 10.6, за която сте писали толкова много във форума?

3. Може ли някакъв линк за този ъпдейт? Предполагам ,че след като е ъпдейт няма да ми затрие нещата по диска

4. Ще ми кажете ли на кое викате Зеленият демон и тракерите, за които говорите и от кото си дърпате нещата, защото аз се отрепах да търся и ровя, ама нещо нищо не намирам.

Благодаря на всички предварително!

iNtaCt


Baby Thomas

Някой има ли същия проблем като мен? Клавиатурната подредба нали вече може да се помни за всяко приложение. Примерно ENG в Сафари и BG в Мейл. Е да, ама при мен си се превключва едно към гьотере и не можах да изловя дали е от конкретен софт, пробвах 5-6 и все същото - бъгня! А това е едно от нещата, които най-ного ме дразнеха, че липсват в 10.5 (InputSwitch-a бъгваше и той постоянно)...  :(
Иначе втори ден съм с него, кефи си и определено си заслужава 60-те кинта, които кихнах!  ;D
Mac Mini 2012 | 8GB RAM | 500GB Samsung 850 EVO SSD | Dell U2717 | Aluminum Keyboard | Magic Mouse
MacBook Air 2014 13" | 8GB RAM | 256GB PCIe SSD
iPad 4 32GB
iPhone 4s | 32GB | Black
Apple Baseball Hat

fpyyh

да не си направил ъпгрейд или рестор и input switch да е още жив?