Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 11:41:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 429
Total: 429

429 гости, 0 потребители

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

skate99

#195
Качих го на iMac и му пуснах 64 bit- овия кернел.
Честно казано разлика не съм видял, но не съм и търсил толкова.

Snow Leopard е 64 bit операционна система, ако трябва да се пусне app, който е написан в 64 bit, ще го направи, независимо дали kernel- а е стартиран в 32 или 64 bit mode.

Предполагам по-напред във времето ,би имало някаква разлика , нo поне с 8Gb, тогава 64 битовата структура, ще oбработва доста по- бързо информация.
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

sako_dj

#196
Колеги дайте инфо кой релийз да сваля на сноу-а и линк ако може ... от два дни свалям като луд и не ще и неще да се инсталира.... тъй като нямам двуслойни dvd-та пробвам с външния хард ама не ми позволява, а в гайдовете казват че или от диск или от външна флашка или хард се инсталира ....

P.S. Става дума за макбук де :p

P.S.2 - Оправих се пичове сега започвам тестване и мнения после
MacBook Pro 5.3 15" 2.8Ghz Intel Core 2 Duo 6mb Cash - 2x4Gb DDR3 1333mhz - Samsung 840 EVO 120 GB SSD - Hitachi 500Gb HDD 5400 rpm

scrap

Никой ли не го притеснява как java-та през сафари товари ужасно много като отделен процес?

atanast

Джавата в сафари не ми товари повече от преди, тъкмо напротив - върви значително по-бързо.

Mail се държи чудесно и не е крашвал все още. QT и iTunes са идеални.

Единствено Cyberduck се намаза след ъпдейта, всичко останало (Adobe Suite, Skype) няма грижи.

Трета седмица с OS X 10.6.1
Mac book core2duo 2.4, 2g ram
INY

Mar7in

Цитат на: atanast - 15-10-2009, 10:30:29
Единствено Cyberduck се намаза след ъпдейта, всичко останало (Adobe Suite, Skype) няма грижи.


изтегли си новата Beta, предишните нямаха support за Snow Leopard

atanast

Мерси, изтеглих ClassicFTP и за сега ми е по-добре с него :)
INY

fpyyh

при мен патката работи без проблем на 10.6.1

atanast

Ще си сложа патока само заради яката икона :)
INY

HQ

Цитат на: atanast - 16-10-2009, 13:42:18
Ще си сложа патока само заради яката икона :)
и аз затова имам Tomato torrent  ;D

atanast

Домат, домат, ама е сирак от към опции. Трансмишън пробвал ли си?
INY

skate99

Цитат на: atanast - 17-10-2009, 02:32:32
Домат, домат, ама е сирак от към опции. Трансмишън пробвал ли си?

За опции си има VUZE.

Tomato е най- лекия торент app и прави точно каквото е необходимо- сваля торенти  ;D
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

HQ

Цитат на: atanast - 17-10-2009, 02:32:32
Домат, домат, ама е сирак от към опции. Трансмишън пробвал ли си?
Именно него ползвам вече години.

iNtaCt

Работи перфектно и на новия ми Macbook Pro 15" :)

wess-music

#208
Не знам до колко е актуално в тази да продъжа, но дали само при мен с новото Лео има непрестанни ядове с гледането на филми.
Преди си ги гледах директно от ЦД-тата (AVI, Xvid, divX и т.н.) Сега трябва да ги пускам да се презаписват на харда за да могат да потеглят, а на моменти и това не спасява положението. Нито насраният Куиктайм, нито VLC или iSubtitle, DIVXplayer се спрявят - все нещо им липсва, казват че нямат не знам си какво, няма звук на съвсем разпространение филмчета като Том и Джери дето битуват навред.

За да свирнат просто баялдисвам от простотиите на Епъл и скопените им най-елементарни потребитески опции в този 10.6.1.
На Хака под 10.5.7 всичко е тип топ и няма драми.
Чак срам ме хваща при мисълта, че на оригинална машина човек да има такива ядове, дето всеки тийнейджър на най-простото ПЦ за 300 кинта си гледа кино безпроблемно... Смешна работа.
Този новият куиктайм НИТО един филм не ми е запалил да тръгне. Само една реклама дето й писах музиката можах да видя през него и до там. Еба ти иронията...

iNtaCt