Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 20:07:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 444
Total: 444

444 гости, 0 потребители

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iNtaCt

Да ги разцелуваш им е малко  ;D ;D

wess-music

Опитах и аз... т.нар. "Сноу лео".

Много добре се държи, но май няма поддръжка за "розета", а имам програмки дето си я искат.

Направи ми впечатление, че при XBench резултата на CPU-то е с около 5% нагоре, но OpenGL е доста занижен. Може би над 2 пъти.

Скептичен съм до колко може да се вярва на тези тестовачки - но все пак това са първи наблюдения.

GEEKBENCH 2.1.2 и 2.1.3 - за букчето дават (при 64 бита) 4316 срещу 4260 преди, което е около 1.19% нагоре - т.е. нищо съществено.

Други тестове не съм правил. Позлвах един WORD2008 и се държа здраво на фона на абсолютно същия инсталиран на Хакчето (там забиваше когато се задават речниците; трябва да призная, че този ОС (на Хака) вече е доста омазан, заради някакви луди видео кодеци дето му надянах и май ще преинсталвам, но това е друга бира).

Предполагам, че колеги дето позлват ОС-а (много) на предела на силите на комповете си биха били по-убедетелни в обобщенията си за сравнителните разлики "преди и сега". Затова оставам с интерес към следващите постинги.

Поздрави

iNtaCt

За росета специално, мисля че я поддържа, по простата причина, че като пуснах една игра (solitaire forever) и ми каза че трябва да инсталирам росета. Инсталирах си я всичко нормално и играта тръгна.

Freeze

В началото на инсталацията при Customize се избира Rosetta.

wess-music

Цитат на: Freeze - 31-08-2009, 19:03:30
В началото на инсталацията при Customize се избира Rosetta.

Kойто го е проспал като мен миналата нощ, сега на "фалстарт"...

(доста време отнесе инстала - около час)

На Хакито не стана, макар че опитах и на него по идентичен начин с този на бука.

Не че съм го заритал за Сноу Лео на работещото сметало, но все пак бях длъжен да пробвам.
Бут 132 не върши работа в този случай. Поне при мен.

Becko

ако не сте сложили росетата в момента в който пуснете ппц програма оса ви пита и я инсталира 3 МБ ;) няма нужда от преинстол и тн

shekito

а защо след като сложих програмата ,която пуска 64 бита ,карнела ми остана 32 бит,а всичко друго е на 64?Става въпрос за Air-a  от подписа ми.Той е от първите..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

Freeze

Защото вече е коментирано на десетина места, че почти всички машини (без най-новите iMac-ове, Mac Pro, Xserve) стартират ядрото 32 бита, докато всички процеси могат да бъдат 64 бита. И практически няма разлика самото ядро в какъв режим работи (освен при 32ГБ + рам и мноого големи дискови кешове).

Metal

shekito: За 64бит ядро трябва процесора да ти е 64бита +EFI
процесора ти е Core Duo, липсва му едно 2.
http://www.macintouch.com/specialreports/snowleopard/slfaq.html

И наистина няма смисъл за десктоп машини, стига сте се прехласвали по големите числа.

Freeze


shekito

Моя Air си е Кор 2 дуо,затова ви питам :)
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

Metal

Извинявай, подвел съм се от White Macbook-a ти.
Но найстина е по добре да продължиш с 32 битов кернел  за съвместимост...  докато от епъл не решат че е време да превключат. За момента няма никаква полза, а те не искат да се зблъскат с оплаквания от потребители, принципа Just Works е за предпочитане.


wess-music

#163
Цитат на: Becko - 31-08-2009, 20:03:54
ако не сте сложили росетата в момента в който пуснете ппц програма оса ви пита и я инсталира 3 МБ ;) няма нужда от преинстол и тн

Относно РОЗЕТА-та – много добре се получи, както го описа, Веско. Самата програма си я поиска, а машината се "завтири" да я търси и след това си я инсталира.
Това, което ме стъписа бе че в менюто с "пожелателните" инсталции, освен нея бе и 7-цата на Куик-Тайма.
Стария - 7ма версия. Инстала обаче беще пълен, макар и да имах небоходимост само и единствено от него.
Между другото, бях го изтеглил преди това, но отказа всячески да го инсталира. Дали защото не бях го изтрил от листа с програмите (съответно от компа) - не мога да гадая.

Споменавам го, защото исках да гледам филм и нещо с новия (Quicktime10 - поне така се изписва) не успях да подкарам АVI файлчето.
После се върнах, поставих диска и от там избрах стария - инсталира се и всичко стана като песен. Не изключвам вероятността моето филмче да е било бъгливо или с някакви кой знае какви кодеци за видеото и аудиото, но ме подлуди. Сега със стария Куик си работят нещата, макар че човек никога не знае до кога.
Подозирам, че ще има ъпдейти както за всяка операционна система, така и тук.

Към началните си обобщения относно Снежко обаче искам да прибавя една "неблагиня".
През почивните дни си бях инсталирал една виртуална машина (VMware) по препоръка на моя приятел "Matal". Всичко, което очаквах от нея бе супер и работеше, според мен, идеално.

След инстала на Снежко-то нещата се "сгъбиха" - изписва разни грешки и не ме допускадо Вин-а.
Очевидно трябва наново да се инсталира, макар че за момента мисля да поотложа.

Може би само това като отметки за неща, които са мои пресни впечатления около новия Леопард 10.6

Поздрави

traian_james

Аз пък забелязах, че InsomniaX не ми работи. Някой знае ли заместител?
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.