Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 12:01:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 413
Total: 415

413 гости, 2 потребители
Lukcho, forka2k

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Freeze

Със SL не мога да се закача към file sharing през интернет чрез afp:// или smb://. Само с ftp://
Преди ставаше с 10.5 на макбука и на хака, хака е с реално IP. Пингвам се, но с afp или smb не захапва, че има sharing от другата страна.

dreben

При братушките вече има 10А421, сегашната след последния ъпдейт е 10А421А.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

tahumba

Аз съм новобранец в Mac OS X x 86, и Мака като цяло, но при мен (10A411) върви без проблем. Сигурен съм, че има още какво да науча, и затова има неща които още повече ще ме изненадват с новите ъпдейти. В момента тегля (10A421). Много се кефя, че щайгата ми  работи на макс, а без вашите коментари не бих успял. Благодаря Ви.

Freeze

Някой да е открил някакви проблеми вече?
На няколко пъти ми се разпадат мрежови трансфери по няколко десетки гигабайта.
Други проблеми, струва ми се не съм срещал.

iNtaCt

На мен няколко пъти ми крашна системата при отваряне на някаква игра и след това като я спра и директно пусна някаква друга игра и крашва. Най-интересното е че като крашне не можеш да разбереш, освен ако не отвориш activity monitor и да видиш crushreport процеса :)

Freeze

При мен Empire Earth II и THe Sims 3 ми тръгнаха безпроблемно, Counter Strike не.

iNtaCt

Цитат на: Freeze - 07-08-2009, 21:52:34
При мен Empire Earth II и THe Sims 3 ми тръгнаха безпроблемно, Counter Strike не.

Counter strike под мак ли? Аз не съм намирал ЦС под мак?

Freeze

Има няколко версии в Демоноида. Не съм пробвал на 10.5, някои твърдят, че става. Cider

В същия демоноид има и 10а432, уви под формата на инсталация е. Ще пробвам дали става ъпгрейд, ако не - чиста инсталация. Смята се, че това е Golden Master - RTM версията.

Freeze

Малко е промен инсталатора. Customize е на един диалогов прозорец с този за избиране на диск, на който да се инсталира.
При първоначалната настройка след инсталация може да се активира Voice Over с туториал.
Няколко нови wallpaper-a.
Белите макбуци и 13" прота не стартират 64бит по подразбиране.

Default стартира 64бит по подразбиране, Capable с натиснати 6+4 или кернел аргументи. Това според съпътстващите release документи.

Early 2008 Mac Pro
MacPro3,1
Capable

Early 2008 Xserve
Xserve2,1
Default

MacBook Pro 15/17
MacBookPro4,1
Capable

iMac
iMac8,1
Capable

UniBody MacBook Pro 15
MacBookPro5,1
Capable

UniBody MacBook Pro 17
MacBookPro5,2
Capable

Mac Pro
MacPro4,1
Capable

iMac
iMac9,1
Capable

Early 2009 Xserve
Xserve3,1
Default

HQ

Сега видях в Уикипедия че 10.6 имал вграден съпорт за ZFS ! Айде дано и да е в списъка с файловите системи при форматиране при инсталация че да зарадвам и аз моя остарял макбук про с най-добрата файлова система в света  :D

Freeze

In the release version of Mac OS X 10.5, ZFS is available in read-only mode from the command line

В 10.6 трябваше да има пълен read-write support, заедно с по-любопитните feature-и, като zpools, но всички връзки са махнати от сайта.

Любопитните свойства на тази файлова система щяха да позволят страшно яки неща с Time Machine-a, както е в Time Slider или както се казваше еквивалентът в Solaris, но явно нещо са се поотказали, което е жалко.

Becko

трудно се сменя файлова система ... трябва да има сериозна причина и големи ползи иначе е само загуба на време и нестабилност на всичко водеща до проблеми за всички ;)

Wizi

Поправете ме ако греша, но още преди мноого време бай ни Стиви спомена на живо за въпросната файлова система и че тя ще бъде достъпна точно в 10.6. Не виждам причина това действително да не се случи.

Плюс това според мен това ще е просто допълнителна опция в Disk Utility за начин да се форматира дисковото пространство, а не директно едва ли не задължителна смяна на файловата система.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD


HQ

Незнам но навия ли си нещо на пръста ....
Все още продължавам да търся това 30 мегабайтово нещо Xsan което така и никой не реши да качи ... мамка му струва $2 бона  >:( поне да го пипна да видя какво ще се получи току виж съм опънал една оптика до хакинтоша и съм го направил да обработва процесите на мака , уви !
Такъв съм,изръсих се,купих си най доброто и ще ползвам на него най-добрия софт докато е възможно!