Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 14:53:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 413
Total: 413

413 гости, 0 потребители

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

yamahadrums

  Това е процес, който следи работата на вентилаторите.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

dreben

В този случай, обикновено отварям терминала и изпълнавям командата "uname- a". Ако нещо греша, моля да бъда извинен за невежеството!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

HQ

Когато го тествах аз /доста отдавна/ ми направи много добро впечатление че всички системни програми са 64 битови.Сещате се че никой производител на програми за мак все още не е прекомпилирал продуктите си за 64 а и ще трябва да се разделим напълно със доста стари програми,които едва ли някой ще прекомпилира /Starcraft/ .
А Fan Control daemon е 3-rd party програма,която не е включена в ос-а и поставя икона в System preferences за автоматично регулиране на оборотите на вентилаторите в зависимост от температурата.

iNtaCt

Цитат на: HQ - 22-07-2009, 11:39:12
Когато го тествах аз /доста отдавна/ ми направи много добро впечатление че всички системни програми са 64 битови.Сещате се че никой производител на програми за мак все още не е прекомпилирал продуктите си за 64 а и ще трябва да се разделим напълно със доста стари програми,които едва ли някой ще прекомпилира /Starcraft/ .
А Fan Control daemon е 3-rd party програма,която не е включена в ос-а и поставя икона в System preferences за автоматично регулиране на оборотите на вентилаторите в зависимост от температурата.

Ако поставя подобна икона, защо нещо не я виждам ? Аз слагам някакъв фан контролер като отделна програмка, но така или иначе нещо не ми вдъхна доверие.

Freeze

На един друг Мас стана с "arch=x86_64", но сега пробвах на тазгодишния ми бял макбук и не пожела.
Другият вариант, който обаче, както чета, масово не става от много билдове насам, е да се задъжи 6 и 4 докато зарежда системата.
Някой МВР-та от няколко релийза насам автоматично стартират 64битово.

Кернелът лесно се проверява от About This Mac->More Info->Software. Там се гледа "64-bit Kernel and Extensions".

Забелязвам някакъв прираст производителност в приложението, което разработавам, когато го компилирам 64 битово, но не е съществен. От друга страна и то не е твърде ресурсоемко. Малко ObjC и доста OpenGL.

По-натам, когато ми остане повечко свободно време би ми било любопитно да се заиграя и да тествам как се държи дипломната ми работа - изкуствени невронни мрежи в различни конфигурации - 10.5/10.6 32bit/64bit, GCC/LLVM, тъй като там става дума за хиляди изчисления в множество конкурентни нишки, като на моменти се работи с доста големи стойности, който с 64битови разширения биха заели една 64 битова дума, вместо 32 битовите решения.

Любопитно ми е, дали има някой друг, който пише малко по-сериозно код и си е правил някакви наблюдения върху 10.6?

iNtaCt

Тъй като казахте, че от тази бета на снежко няма да може да се докара до final release, бих искал да ми кажете как ще стане плащането на ъпгрейд през интернет за него? Нали България не фигурира в страните от които можеш да закупиш продукти на apple? И също така ако се закупи този ъпдейт, това означава ли че няма да имаме дискове, а примерно трябва да правим back up или нещо от този сорт?
Мерси

Wizi

Да, не фигурираме (все още) като опция за закупуването на неща от Епъл стор през интернет, но нали си имаме физически магазини? Отиваш, избираш, плащаш си на касата и излизаш щастлив през вратата. Нищо сложно.

Първо: ти НЕ закупуваш ЪПДЕЙТ, ами ИЗЦЯЛО нова опер. система! И второ: в резултат на това ти получаваш кутия с дискове, тоест нещо физически съществуващо - без значение дали си пуснал поръчката ти по интернет (примерно извън БГ) или си го закупил от техен магазин долу на улицата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Freeze

А нашите физически магазини дали ще предлагат SL на ъпгрейд цената от $29 (подозирам ще бъде 29 евро)?

HQ

Взех решение да пиратствам!
Пък и съм недоволен от ъпгрейдите от 10.х на 10.у така че диск за $29 който не ми гарантира стабилност не ми трябва.

iNtaCt

Аз пък със сигурност ще си го закупя на каквато и да е цена :) и най-накрая да го видя тоя apple center в София ;)

Freeze

10A421, за сега не съмчел за съществени промени, но много хора с оригинални машини се оплакват от kernel panic или възможност за стартиране само в single user. не съм експериментирал, все още, защото работя на машината и не ми се рискува :D

dreben

Оплакват се тия с "X86". При мен всичко си е ОК, Снежко става все по стабилен.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

iNtaCt

Цитат на: dreben - 25-07-2009, 23:25:11
Оплакват се тия с "X86". При мен всичко си е ОК, Снежко става все по стабилен.

Аз го сложих днес. Много по-бърз е мака :) слагайте не се чудете!

Freeze

Иа з съм с него. Осезаема промяна не открих. Quick Time е с нова икона, но, на мен поне, нем и харесва. И някак си не ми се вписва с останалите епълски.

Ядрото вече е финална версия, 10.0.0, не е бета.

iNtaCt

Цитат на: Freeze - 26-07-2009, 11:55:30
Иа з съм с него. Осезаема промяна не открих. Quick Time е с нова икона, но, на мен поне, нем и харесва. И някак си не ми се вписва с останалите епълски.

Ядрото вече е финална версия, 10.0.0, не е бета.

Обаче кернела отново не е 64 бит :(