Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 12:44:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 580
Total: 580

580 гости, 0 потребители

Web problems

Започната от dreben, 19-03-2010, 15:51:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

angelvn

Да, така е, валидации не съм се старал да правя въобще. Само изключение прави http://diarrea.7pointplan.org/
Ъм.... и как да ползвам най-правилно html с css? Не те разбрах какво имаш в напредвид.

@dreben обърках се вече кое е наред и къде е проблема. Дано Ангело да успее да ти помогне.
UI designer and developer

j.tochkov

#17
dreben,
Разгледах прокета. Интересното е, че функцията, която се ползва за изпращане на поща се поддържа ( mail() ) Тоест, трябва да работи, и най-вероятно на ниво сървър се филтрира.
Въпросът ми е смяташ ли да ползваш този хостинг за проекта или ще си купиш читав такъв. Мога да ти допиша код с който да работи и на тоя дзвер.

angelovarna,
Пример :
Хванах това http://artsalon-bg.com/
Един очеваден пример. На много места имаш изображения, които са в линкове и пишеше border=0, а не img {border:none} в CSS-a. На места таговете са с главна буква, а на друго с малка.  В css си описал какви шрифтове да ползва body и след това ги декларираш и в наследниците му, въпреки, че няма нужда. А това са най-малките забележки :)
И това: http://artsalon-bg.com/lastoffer.php?id=160'




dreben

Здравей,
Благодаря ти за отговора. Този хост го ползвам най-вече за тест и за да може клиента да види как изглежда проекта. Иначе за добавяне на код, да добре дошъл си, кажи ок какво имаш нужда.? Не знам дали е от значение, но аз работя с "Rapidweaver".
Поздрави!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

j.tochkov

#19
Щом го ползваш за "тест", добре. В момента в който го пренесеш на платен хостинг (за България препоръчвам тук, а за international тук )

dreben

Здравей,
Благодаря за отговора и за успокоението. Още нещо, някой да ми препоръча добър хост.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

j.tochkov

Прочети последното ми мнение......

dreben

 Благодаря ти,
Това го нямаше, когато писах отговора, явно си редактирал в момента. Ще се възползвам!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

dreben

j.tochkov,
Извинявай че те занимавам, но можеш ли да влезеш и да видиш, защо тук нещата не стават.! :(
http://lula4e.free.bg/
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

angelvn

#24
За български хостинг - superhosting.bg - коректни са, имат и добра поддръжка. За хостинг от чужбина - може да се ползва и godaddy, имат си купончета и какво ли не (с по 20-30% отстъпка). Използвам им Делукс плана и съм много доволен.

За art-salon-a - правих го миналата година и задачата бе такава (тогава работех в агенция за недвижими имоти). Стоя си аз в офиса и гледам за запитвания по мейла, цъфва шефката и ми казва - искам днес да ми направиш сайт за мебели, да е готов до утре (това ми се заявява в 16:00ч. следобяд). Решила да се занимава с внос на мебели и с разни други простотии. Тръшна ми на бюрото 10тина каталога с мебели, даде ми два-три сайта на вече уредени партньори, един фотоапарат, да снимам от каталога каквото не намеря в нета.
За три дни направи сайта, добавих над 1000 оферти и накрая и бонус не видях :)
Сложих го в портфолиото ми по нейно настояване, да имало линкове.
Както и да е, вече не работя там.

С тая форма не знам защо се мъчите толкова има куп готови в нета.

Примерче набързо:

Формата:

<form action="sendmailcheto.php" method="post"><div align='center'>
E-mail:<br><input name="email" type="text" size="50"><br><br>
Съобщение:<br><textarea name="message" cols="50" rows="10" type="text"></textarea><br>
<br>
<input name="Изпрати" type="Submit" id="Send" value="Изпрати"></form>


Какво да има в sendmailcheto.php:

<?php
$to 
"maila-na-koito-6te-se-polu4avat-saobshteniqta@alabala.com";
$subject "Zaglavie na maila";
$email $_REQUEST['email'] ;
$message $_REQUEST['message'] ;
 
$header_ 'MIME-Version: 1.0' "\r\n" 'Content-type: text/plain; charset=UTF-8' "\r\nFROM: $email";
$sent mail($to'=?UTF-8?B?'.base64_encode($subject).'?='$message$header_ $header) ;
if(
$sent)
{
print 
"Izpratih go uspeshno";
}
else {
print 
"Rabotata ne stana";
}
?>

UI designer and developer

j.tochkov

Хайде сега angelovarna. Зачети се малко по-горе какво съм писал за mail() и хостинга му и пробвай отново :)

j.tochkov

И ако трябва да заключим всичко ти работи наред. Просто опашката на писмата излизащи от безплатния хостинг е голяма и те се доставят с известно закъснение.  ;)

dreben

Ммм да, логичен отговор. Само не ми каза, какво ти е мнението за проекта. Верно че е в много начален стадий.
Благодаря.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

j.tochkov

#28
Като за първи (до колкото разбирам) проект е приличен.

Поздрави

fpyyh

angelo, този код с не-валидирана информация подавана от потребителя е много лоша и несигурна практика. би било добре да използваш функция, която маха всичко, освен разрешените символи за всяко конкретно input поле