Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 08:20:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 544
Total: 544

544 гости, 0 потребители

ATI Radeon HD 4850 Nvidia GT 130 imac 24"

Започната от theregister, 02-04-2009, 19:31:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

theregister

Не мога да намеря вградена ли е видео картата щото се предлагат и двете опцйи.
Та на слот ли е или са вградени на дъното??

milemobile

Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

skate99

Аз моя го взех с GT- то, защото не ми се чакаше общо взето. С Ati, се чака около месец.
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

skate99

Тестове, показват, че от Ati, този път са се справили малко по- добре.
Разбира се картите са в един и същи клас, тъй като в USA, този "upgrade" струва 50$. Уви ако тук в BG, направиш поръчка цената скача с 480лв  :o !
Аз лично реших, че е безмислено.

P.S.
Страшно съм доволен от GT130- ката. Страшно бърза и тиха карта .
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

pravdo

значи си доволен от новия iMak 24"?
Добре де, а с огледалото как се справяш. Ходих няколко пъти на Раковски
че му се бях наточил и се отказах... това е някакъв ужас...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

skate99

#6
Тъй като в момента по- старият ми iMac, отново 24", но с матов екран седи на бюрото до този, имам поле за сравнение.
Искам да кажа, че безкрайните теми относно как glossy- то, е в пъти по- лош от матовия и колко по- професионален е матовия, всъщност за мен се оказаха глупости в крайна сметка.
Ползвам mac- a, в помещение с сравнително слаба осветеност и мога да кажа, че съм изумен от екрана.  :o Лично за мен, екрана е страхотен, а това с отраженията.... окото свиква с това за около 10мин.
Сега, за няма и седмица работа, като трябва да правя нещо на матовия, не ми е толкова приятно, както на glossy- то. Просто цветове, яркост всичко изпъква при glossy- то.
Работя с Final Cut, постоянно и това че цветовете изглеждат малко по- наситени, за мен е дори доста голям плюс, тъй като експорта за TV, несъзнателно става по- добър и по- наситен откъм дълбочина на цвета . Така е поне според мен. ;)
Истината, е че и мен първоначално glossy- то ме спираше, но сега мога да кажа, че просто съм бъркал.
Взимай един Pravdo, в никакъв случай не би съжалявал за екрана !

P.S.
В istyle, изглежда доста плашешто с тези отражения наистина. Но това е магазин, цялата стена всъщност е един огромен прозорец.  Ако mac- a , се постави на нормално осветено място, не тъмница, но не и все едно е навън, то тогава би изглеждало малко по- различно  ;)

::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

dau

За какво са по-добре напудрените цветове?
някой интересува ли го до колко са нормални... и доколко подлежат на калибрация тези огледала?

Занимамвам се с фотография и за мен цветовете са много важни... толкова си ми е любим матовия екран сега...
Не искам да отида да печатам и да ми излиза всичко постно защото монитора ми пресатурира... някой занимавал ли се е в това направление да види с калибрацията как са?

pravdo

да , някой беше постнал линк, в който се правеха сравнения на 3 калибриращи уреда/софт
специално на 24" iMac алумин... трябва да издиря линка, но извода беше-невъзможност
за калибрация в среда различна от тъмна стая, при това се справи само единият от трите уреда...


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

skate99

Цитат на: dau - 10-04-2009, 21:41:39
За какво са по-добре напудрените цветове?
някой интересува ли го до колко са нормални... и доколко подлежат на калибрация тези огледала?

Занимамвам се с фотография и за мен цветовете са много важни... толкова си ми е любим матовия екран сега...
Не искам да отида да печатам и да ми излиза всичко постно защото монитора ми пресатурира... някой занимавал ли се е в това направление да види с калибрацията как са?

Ами понеже, явно не е толкова "PRO", хората, са измислили едно нещо, нарича се MAC PRO. Тогава вече, се слага един EIZO монитор и ще може да се калиброва мисля.
Но освен, ако нямате излишни 10- 12K, новият iMac е страхотен избор, на една сравнително добра цена и у нас .

Все пак, не всеки потребител се занимава, толкова "професионално", с фотография , и това че очевидно glossy- то не е най- точният избор в твоя случай, не означава че няма и предимства пред мата. Всъщност статистиката показва, че glossy- то е предпочитания вариант сред хората, но мисля че говорим за обикновенни хора все пак .
Както казах, един ЕIZO например, би се калибрирал най- вероятно най- добре. Но човек трябва да прави разлика от PRO и consumer.
Аз, обаче спокойно мога да сложа новия iMac, в графа semi- professional, тъй като това, е най- мощната машина на Apple, след Pro серията, а съотношението цена/ качество е наистина добро.


::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

pravdo

#10
:-) Ами точно защото е семи про, толкова ни е яд че с огледалото го
свалиха насила в кънсюмър категорията и то само заради дисплея,
а желязото под него става все по-добро... но млъкни сърце :-)

Отдавна търся да чуя мнение от човек който има опит и с двата iMac-а,
така, че ти благода за споделеното мнение...



iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

dau

Съгласен с правдо... това ми е идеята... това че не се занимавам про, и няма да правя цветоотделки, не значи че не искам добри цветове на екрана си...

правдо, можеш ли да изровиш къде е този тест да покажеш?

и тука не говорим толкова за огледалото и отраженията... майната им на тях... говорим за акуратност на цвете и след калибрация даже... аз искам да са ми реални цветовете, доколкото е възможно разбира се, а не изнасилени като на китайски телевизор...

skate99

#12
Цитат на: dau - 13-04-2009, 10:58:30
изнасилени като на китайски телевизор...

Леко пресилено.  :-X
dau, темата първоначално, беше за сравнение на 2те карти в новия mac и мисля, че всеки който отваря темата би имал интерес, именно от сравнението на 2те карти или поне нещо не толкова изтъркано, като превъзнасянията ти, колко били "изнасилени" цветовете. Както всеки знае, не казваш нищо ново, просто такива постове в google, относно прословутото glossy, колкото искаш.
Мисля, че всеки, който пише по темата разба, че не харесваш този тип екрани, и че очевидно се изисква нещо, далеч по- класно и по- PRO, за целите ти  ;)
Не искам от постовете ми тук да изглеждата така, все едно хваля iMac- а, просто за да напиша нещо. Наистина мисля, това което съм написал, до момента в темата. До преди 2 седмици, аз бях предубеден, но сега двата IMac- a, стоят паралелно един до друг на бюрото ми, и от това което виждам до момента, мисля dau, че си гледал друг китайски телевизор.

P.S.
Нека да се направи една тема - Only Pro Monitors, Calibration and Extremely Accurate Colors (например  ;D), сигурен съм, че там би имал страхотно поле за изява.Аз лично, не бих писал там, тъй като най- вероятно, не бих могъл да помогна.
Спирам, да пиша по темата, защото се отдалечи доста от първоначалния си замисъл, а именно да помогне на евентуалния купувач.
 
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

pravdo

Ето статията за калибрация на 20" и 24" iMac, постната е в DP Review:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1017&message=24321625

Това са трите колориметъра които е ползвал:
Spyder 2 Pro
EyeOne Display 2
Xrite DTP-94

и за да върна разговора към първоначалната тема- много бих искал някой
който разбира повече от видео карти да сравни трите предложения от Епъл
за окомплектоване на 24" иМак.


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

dau

ок, айде по темата... и на мен ми е интересно да видя сравнение в производителността на 2-те карти...

другото няма да го коментирам че ще стане много смешно  ;D