Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 06:20:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 528
Total: 528

528 гости, 0 потребители

Съвет относно Mac Book Pro или iMac

Започната от KrisGenchev, 02-12-2011, 02:17:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

KrisGenchev

Здравейте , на път съм да си купя първия Мак , имам малко проблеми със събирането на финансите но съм решил да взема iMac този най-бързия модел който е 27 инча. Искам го за игри и интернет , музика :) . Знам че там всичко ще ми тръгва и ще върви на максимални настройки. Въпроса ми е дали Мак Боок Про със следната характеристика няма да ми свърши същата работа ?
Mac Book Pro 15 (2010)
Processor 2.53GHz Intel Core I5
Memory 8GB 1067MHz DDR3
Video NVIDIA GeForce GT 330M 256Mb
HDD 500GB

Ако отговорът е Да ще се замисля дали да си взема MacBook Pro , ако е не ще посъбера още за iMac-a :)

Wizi

Ако сравняваш последните модели iMac с този MacBook Pro то разликите са сериозни в плюс на iMac-а и в минус на MacBook-а.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

BL

Избора между стационарен и мобилен компютър е лесен. Ако нямаш нужда да го разнасяш, купуваш iMac.

faire

И защо искаш да си купиш Мак за игри?
Ако имаш голям монитор в момента (22"+), моят съвет е макбук про. Връзваш го с един кабел и си готов. Хем е портабъл, хем е десктоп. 2011 обаче по-добре..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

aciddroller

ако е само за игри....вкарай тези пари за PC с някакъв убииствен процесор и видеокарта за игри. Поне да се накефиш както трябва.

hyankov

Не съм голям геймър, но що се отнася до игри по-добрият вариант за игри не са ли конзолите?

angelvn

По-добре си вземи MBP + някоя конзолка. Има нови PS3ки за по 420-450лв. в Техномаркет.
Така игрите ще ти вървят винаги на макс и определено ще се накефиш ;)
UI designer and developer

arnold

И аз си мислех, че не можеш да разчиташ на който и да е Мак за игри, не че мака е слаб, ами просто няма игри за тях...
Real Mac mini

aciddroller

за 3 бона можеш да вземеш машина под виндоус трепач и убииствен монитор. няма да има игра която да ти прави проблем и ще можеш да подкараш каквото си искаш. но пък и PS3-ки има на добра цена....

KrisGenchev

Момчета не сте ме разбрали .. въпроса беше дали ще тръгват повечето игри на макс , аз също не съм геймър но след като имам такава машинка защо да не се накефя малко ?? Не е толкова за игрито но след като ще са толкова пари , защо не и тях ?

Lycan

Игри не се пишат за мак защото не е таргет. Затова вървят еднакво лошо горе-долу без значение от машината.

За игри има козоли. Селяните казват че козата си иска пръч.

Като ще даваш токова пари за майбах що пък да няма вана версаче на задната седалка?
Току виж ти се приискал шофьор-теляк

k0k0

Има игри, които са измислени просто за клавиатура и мишка, както и такива, които са за геймпад (иначе се играят нескопосано). Аз лично не мога да си представя да играя шуутър на XBOX или PS3, пробвах се един път е просто е баламско. Но пък на Текен и платформърите нямат равни.
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

arnold

Абе свиква се и с джойстик... Въпрос на навици.
Real Mac mini

akademika

определено се свиква.Поиграй малко и ще забравиш какво е мишка и клавиатура.Да не говорим за кефа да си седиш на дивана и играеш на голямото ТВ
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

hyankov

Разбрахме те какво искаш, но май повечето хора сме на мнение, че е по-добре да спестиш някой лев от Мак-а и да си вземеш и някоя конзолка. Ако това не те устройва - винаги може да сложиш и един уиндоус на компютъра и да разбереш какво имат преди хората под термина Уинтендо ;)

Успех с покупката и да се похвалиш!