Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 03:53:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 457
Total: 457

457 гости, 0 потребители

сони вегас

Започната от macisyourbf, 08-08-2010, 14:21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

macisyourbf

Здравейте! Бих искала да попитам дали има някакъв начин да подкарам Sony Vegas под Мак? Програмата наистина ми е много удобна, а чак когато си взех Макбкуука, разбрах, че не мога да я ползвам... И още нещо, ако иползвам Boot camp ще ми иска оригинален диск за уиндолс, нали? А аз изобщо нямам намерение да  го купувам :D Благодаря ви предварително! :)

Wreck

То винаги се иска оригинален диск. Чувал съм, че ставало и пиратско копие. :)
An apple a day keeps the doctor away!

macisyourbf

Значи на всяка цена, каквато и програма да използвам, ще ми иска оригинален диск? Доста кофти.... Не мога ли например да използвам виртуален диск, така да се каже?  ;D

dreben

Здравей,
С Уиндоус 7 не би трябвало да имаш проблем.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

macisyourbf

Ясно, аз на моя компютър имах уин7 и работеше без проблеми, но тук на Мак-а не знам нито как да инстална уин7, нито *както вече споменах* имам диск за инсталване на какъвто и да е уиндолс.  :-\

Wreck

Не бе ... имах предвид, че няма нещо което като го инсталираш и да не иска да е оригинално, нали за това ги има всичките защити все пак. Това обаче не значи, че не можеш да си инсталираш пиратски линдолс или каквото и да е.
An apple a day keeps the doctor away!

macisyourbf

Мхм, това го разбрах, но нямам дори и пиратски диск. Някакъв друг вариант? Или поне друга програма, която да е като Сони Вегас?

yamahadrums

  Ползвай Final Cut Studio 2. В раздела Продажби го има на доста приятна цена. Ако ли не искаш да го купуваш ползвай определените за тази цел места, а именно торент сайтове.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

macisyourbf

Благодаря, ще пробвам.  :) :)

Lycan

iMovie е доста по близо до Vegas отколкото Final Cut Studio (Premier / AfterEffects)

macisyourbf

Честно казано, не мисля, че е по-близо... но пък и Final cut pro също не ми допада :( докато на СВ си бях свикнала. :-[ Много лошо, че я няма за Мак, което попринцип е нелогично, но няма какво да се прави.
И пак ви питам: може ли с виртуален диск да инстална уин7? С Parallels? :)

yamahadrums

#11
  Естествено, че може! Може и чрез Bootcamp. Не съм чул да изисква легално копие на Windows.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

PeterS

BootCamp-a само изисква някакав диск да има. Това какво ще си инсталираш и дали (и как) ще си го активираш си е лично твой проблем.
mobilio - професионални мобилни приложения

macisyourbf

Благодаря ви наистина много. Страхотни сте! :) За сега ще си остана с FCP, но ако някой може да ми помогне със сайт с някакви уроци, че направо ми е тъмна Индия  ;D

PeterS

http://www.lynda.com/home/ViewCourses.aspx?lpk0=67

Много курсове на брой... уви трябва $$$ или да си по-хитър.
mobilio - професионални мобилни приложения