Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 07:58:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 137
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 137
Total: 137

137 гости, 0 потребители

Какво ще кажете за тоя парцал?

Започната от brad pit, 01-02-2013, 18:37:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

godo

Аз не знам защо се напъвате толкова?
Ако искате да спорим за типографията и графиката на старото срещу новото да. Надявам се сте разбрали, че не ми харесва. Доволен съм, че не е по-грозно, от старото.

Ако говорим за парите платени и това, което е получено е едно. Но не бива да пропускаме момента, че при една такава процедура и решение има определен бюджет, който трябва да се "усвои", а колко е реалната пазарна цена няма никакво значение за този конкретен клиент.

И не на последно място сигурен съм, че всеки от работната група е наливал много акъл на този, който го е произвел.

Любопитно ми стана иначе така компетентно се говори за това. Но не прочетох един градивен довод защо и поради какво.
Mac only

brad pit

Аз съм си напълно спокоен, просто това ми гложди в очите. :)

Lycan

Дайте на оня чех да извърти едно лого както си му е реда :)

bluesky

@godo

Добър Ден на Всички!

Добре, ако трябва да се анализира неуспеха (на Лого-то), той може би се заключава по-конкретно в:

- Непривлекаталност на Основното Послание (И КАКВО Е ТО) - Има ли ЕДНОЗНАЧНО ПОСЛАНИЕ?

- Липса на Оригиналност (Лого-то е "повтаряло идеята", при това неудачно, на вече няколко други Лого-та на други Страни)

- Слаба (остаряла, "ретро" в лошия смисъл на думата) Графична Техника (общо вяло и примитивно първо впечатление)

- Слаба Типография ("демоде" дори за 60-те (шейсетте) години на миналия век). Бих добавил, "избран е", или е "измислен", възможно най-неудачния Шрифт (Font).

- Липса на Стратегическа Идея - Логото няма да "издържи" на ВРЕМЕТО - т.е. не би могло да се използва в рамките дори на 5 (пет) години, да не говорим за изисквания, на които би трябвало да отговаря ЕДИН СТРАТЕГИЧЕСКИ СИМВОЛ

pravdo

Абе, за тези неща с народна пара се иска конкурс, така, че сега прокуратурата ще си каже думата
как така са избрали тази агенция пък тя този знак и т.н.

И пак ви казвам, докато Хром има този цветен свинктер за лого, България няма шанс да е с по-грозно лого  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

Така де, народа реве за хонорара, не за картинката.
Видяхте ли всички разработки? Пистоледи и щракащи пръсти липсват. Похвално, като се има предвид какви/кои хора са "помагали", не е съвсем зле. Щото пиар и дизайнер за много по-малко пари си слагат àко в устата и им се услажда много дори.

А ей така между другото би ми било интересно да метна едно око в портфолиото на 3x6+ диспансеризирания Повелител на конкурсите и викингите

brad pit

"Картинката" е КОФТИ, а парите получени за нея вече е СКАНДАЛНО!

thebrainless

Lycan, не ставай груб брат. Този форум, за щастие е с доста по-добро място от повечето в бг, нека запазим добрия тон.
Не ми се иска да попадна на графила номер 2 например.
Stay hungry. Stay foolish.

Lycan

Да, ОК! Трийнете постовете. Извинявам се, не съм мислил че някой би се засегнал. Обикновено само се шегувам..

Kestrel

Ок, аз не съм дизайнер като повечето от вас, но първата ми реакция беше същата. Посредствено...

Може би основната причина беше цветовото съчетание в основния вариант.

Сега обаче като разгледах брошурата с рекламните материали общо взето ми харесва. Първо шрифтът (или типографията) го възприемам едновременно като закачлив и български. Необичаен е и запомнящ се. Второ логото си е едно доста симпатично цветенце, в което само ако се вгледаш ще видиш вкараните леко неудачно на омлет компоненти.

Факт е, че повечето адресати няма да се вгледат в детайлите а ще го възприемат като цяло, т.е. като цветенце. Ако се оправят и цветовете или се изпълнява в един цвят, според мен си става.

За милионите дето са ги взели не мога да се изкажа, предполагам не са само за цветенцето а и за разработването на другите рекламни материали. Доколкото ми е известно за ребрандирането на един местен оператор парите са били два-три пъти повече, така че в международен аспект като че ли парите не са толкова много за ребрандирането на една държава.

bluesky

@Kestrel

Предишен Цитат:
"...Имплементирано в Брошура (когато Layout-та на Брошурата е приемлив), Брошурата донякъде успява да го "поиздърпа" малко нагоре, като това не променя общото вяло и примитивно първо впечатление..."

Това е причината да го приемеш (в рамките на по-силен Елемент от друг Рекламен Материал).

Не забравяй, че в момента няма с какво да го "сравниш" - би могло да е къде-къде по-добре. Типографията е слаба, по-слаба не би могло да бъде.

Представи си, че често Лого-то би трябвало да се "справя само" с обкръжаващото го Рекламно Пространство, или още по-разпространения вариант, да се налага спрямо други, конкуриращи го Рекламни Послания. Там и тогава то е просто безпомощно да се наложи, камо ли да бъде забелязано като Графичен Елемент на ХХI Век.

И един друг въпрос - дори "теоретически" това да е "най-доброто", този извод ще се направи само след Общо Национален Конкурс (естествено таен), Аз лично бих обявил Международен Конкурс. Често "отстрани" се вижда по-добре.

Пак повтарям, имаш право, че в рамките на коректен Layout някакси може да мине, но задачата на Национално Лого на Държава не би трябвало да бъде формулирана с "някакси".

bluesky





Добър Ден на Всички!

Ето Лого-то на Киргизия, публикувано почти половин година по-рано от псевдо-Българския му "двойник".

"Случайността е закономерност, която не разбираме".

brad pit

Това показва с кои страни се равняваме. А е и откровена кражба.

thebrainless

На Киргизтан е далеч по-добре...
Stay hungry. Stay foolish.

bluesky

Точно така. Това е ОРИГИНАЛА. ;D

В Лого-то на Киргизия освен това е имплементиран един от основните им "узорьi" (символ, шевица, отличителен знак, застъпен в украсата на техните национални дрехи).

Говоря за стилизираната спирала, която е застъпена, (се повтаря), във всички елементи на Лого-то им.

Така Лого-то на Киргизия е и определено несъмнено свързано с тяхната душевност, с техния поглед, мироглед, през който виждат Света (спиралата, между другото, пряко сочи Развитие, в живата Природа, а и не само там).

Налице е и връзка между Знак и ЛогоТейп - (съжалявам за чуждицата) - Текст.
Така, въпреки че може да е още по-добро, тяхното Лого може да бъде определено като сполучливо.

Техният Народ е много интелигентен, хуманен и възпитан,
(независимо от Държавността им в момента, която е корумпирана и построена на кланов, мафиозен принцип).

Смея да го твърдя, отблизо познавам много от Средно-Азиатските Народи.