Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 11:33:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 137
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 112
Total: 113

112 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Какво ще кажете за тоя парцал?

Започната от brad pit, 01-02-2013, 18:37:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

brad pit

http://thexperts.bg/Novo-logo-i-slogan-shte-reklamirat-brand-Bulgaria
:o :o :o Колеги, интересно е да споделите  вашето отношение към това недоразумение наречено Brand Bulgaria. Хубаво би било ако може да се направи и някакво галасуване тук ЗА и ПРОТИВ. :o :o :o

Metal

Какво толкова има за обсъждане! Това не е лого!
Картинка е, шарена - не е лоша като такава. Но като лого е манджа с грозде.
Като се смали за да се сложи за емблема, италианците ще ни обвинят че сме откраднали пицата им.

Дори е по-зле от предната роза. Така или иначе никой не знае за българската роза, това е местен мит възпят от А.Константинов .

bluesky

Да, това е смешно.
Щеше да Ми е и забавно, ако не знаех и последствията - Институцията, прокарала някакси този "повръщок", и 100% похарчила вече милиони, предварително способства и залага бъдещия неуспех на Рекламните кампании, рекламиращи България като туристическа дестинация.

Може би е малко късно сега (въпреки че: по-добре късно, отколкото много късно), абсурда на "Бранд България", поднесен по този "графичен" начин, би трябвало да се анулира и ограничи незабавно.

С бюджета, който е останал, ако въобще, или поне с бъдещите Инвестиции по Темата, да се организира ВЕДНАГА един Национален (а защо не Международен Конкурс) с подходящ (естественно таен вот), който би изявил най-добрите Идеи.

Така това безобразие може и трябва да се прекрати час по скоро - от него страда България еднозначно.

(аналогична Тематика решавам сега, смея да твърдя, че съм отлично запознат със системния подход към такива задачи. С радост бих помогнал в решаването на този и подобен въпрос, като, естественно, едва ли ще ги потърся Аз. А доколкото в България не познават капацитета на Моята Група, наслаждавам се на много свободно време в София).

bluesky

Моля в текста, поднесен по-горе "...по скоро..." да се чете като "...по-скоро..." ;D

iNtaCt


bluesky



Това ли е България?

Случайност ли е, (за кой ли път)?

thebrainless

#6
Момчета, мисля че се вживявате и изживявате подобна глупост твърде лично... Шарена картинка, никой няма да и обърне внимание. А и има ли нещо невярно в нея, не мисля, тя носи духа на съвременна България - чалгата в душите на оскотелия българин.
Определени кръгове са напълнили гушите, съобразили са се с ниската (нулевата) графична култура на клиента, всеки божи ден работя с подобни хора - прекалено много самочуствие без капчица покритие - изискващи, малки, жалки, напористи, неквалифицирани джуджета.

Блускай, ако си гледал един от фимите на Дарън Аронофски (много кадърен евеин между другото) - Кодът Пи, та там се говореше, че човек ако търси определен модел (pattern), може да го открие навсякъде около себе си.
Stay hungry. Stay foolish.

brad pit

Цитат на: thebrainless - 02-02-2013, 23:28:38
Момчета, мисля че се вживявате и изживявате подобна глупост твърде лично... Шарена картинка, никой няма да и обърне внимание. А и има ли нещо невярно в нея, не мисля, тя носи духа на съвременна България - чалгата в душите на оскотелия българин.
Определени кръгове са напълнили гушите, съобразили са се с ниската (нулевата) графична култура на клиента, всеки божи ден работя с подобни хора - прекалено много самочуствие без капчица покритие - изискващи, малки, жалки, напористи, неквалифицирани джуджета.

Блускай, ако си гледал един от фимите на Дарън Аронофски (много кадърен евеин между другото) - Кодът Пи, та там се говореше, че човек ако търси определен модел (pattern), може да го открие навсякъде около себе си.

Така е то! Прав си до болка. Понеже и аз всеки ден ден се сблъсквам с това с което ти и много други работещи в тая област, вече не ми издържат нервите колкото и да се опитвам да гледам с пренебрежение на тези прояви.
По-лошото в случая е, че е замесена една рекламна агенция която има претенциите да е водеща в целия свят /макар и нейното българско джудже/. И още по-лошото е, че не е само въпрос на съобразяване, а просто толкова си могат, което е гарнирано с много лош вкус /да не кажа ужасен/ и тотална липса на професионализъм. В случая оправданието им беше, че 60% одобрили този знак пред другите предложения... Ама какви са другите предложения не видяхме, но представям си. Защото се оказва, че и те май са на същата агенция. А как да се избере нещо качествено, като вероятно са представени подобни буламачи. Били правили дълги проучвания и анализи. Айде бе! Знаем как си правят анализите и проучванията, и как се оправдава всичко това. Също така и как се избират "избраните". Аз съм ОК - не ме разбирайте грешно - не им завиждам. Защото са паднали много ниско. А, че културата е ниска то е ясно, но защо трябва нещо което има за цел и да възпитава трябва да се приравнява на същото ниво. Хората го били харесвали. Господата рекламисти и маркетинголози, кога най-после ще проумеят, че не всички хора са тъпи. Тъпи са самите те, защото са нагаждачи и липсата на култура у тях води само до едно - масово налагане на пошла халтура и ужасяващ вкус. Само излезте навън на улицата и се огледайте в какво живеем, и ще ви стане ясно до къде сме го докарали. Е, за това и тази картинка много би ни прилягала.

bluesky

Цитат:
"...Кодът Пи, та там се говореше, че човек ако търси определен модел (pattern), може да го открие навсякъде около себе си..."

Абсолютно Си прав.
Не е правилно, всяка нощ, преди да си легнеш, да гледаш "под леглото за гущери"... Здравата личност е балансирана, и е здраво опряна в Реалността.

А тези, които "визираме" в случая, са наистина ненормалните... Говоря за цялата тази паплач от тайни общества, организирани в сложна, преплитаща се мрежа, която управлява надлъж и нашир.

Тайните им, безсмислени наглед ритуали обаче имат едно обединяващо ги звено - да действат като "филтър", като "тест" между тях и да "пробутват" нагоре в йерархиите им най-откачените ненормалници.

За съжаление - при тях това "работи". Доказателство е Реалността. Във властовите структури на Света нормален човек практически НЯМА.
За да съм кратък - дегенерацията им - деградирането им (дължаща се най-вече на вековни кръвосмешения),  се проявява и в Реалния Свят навсякъде - политика, изкуство (арт), обществени науки, военно дело, отношение към Природата и т.н...
Те дотолкова са си "повярвали" на тайните ритуали, знаци, звуци, числа и пр., че тези "митове", (както и сериозни окултни науки) тези ненормалници ги ИМПЛЕМЕНТИРАТ РЕАЛНО в ДЕЙСТВИТЕЛНИЯ СВЯТ.

Това е големият Въпрос - веднъж "повярвали си", тези тайни фантастични чудовища - ритуали (секретни, тайни знаци и пр.) НАИСТИНА ОЖИВЯВЯТ на базата на простата истина, че точно тези "тайни ненормалници" са концентрирали по изкуствен начин РЕАЛНАТА ЕНЕРГИЯ на Хората посредством парите (които са една от "магиите им").
Доказателство - всички отвратителни атентати "стават" на "особени дати", свързани с "дегенератски" числа и ритуали.
Дотолкова са се "вживели" в окултните си книги (включително, използват всички "свещени Книги"), че впоследствие правят така, че "Легенди и Предсказания" да се "сбъдват", защото Те впоследствие ги ПРЕСЪЗДАВАТ. Впоследствие. Така "митовете" наистина оживявят. В това е бедата.

Ако се върнем на Нашата Тема - днес почти няма Знак или Лого, където тези генно-непълноценни ненормалници да не са си "пъхнали носа". Сериозно. Така се и "разпознават" помежду си.

Така и "зомбират" навалицата "тайно" - или поне така си мислят.

Конкретното Лого действително е ЧАЛГА чиста проба - много точно си го определил. От това обаче България ще загуби. Цялата ми практика в Дизайна, както и една Здрава логика на нещата го доказва.
Добрата Реклама работи перфектно - отрицателната, също, с обратен Знак.

bluesky

brayo, кристално точно Си описал повсеместното занижено Ниво на Концепция, Критерии и Изпълнение... От Изток до Запад, и от Север до Юг.
Тотална некомпетентност в изкуството, медицината, политиката и пр... днес е НОРМА.
Погледнете само Европейската Общност - едно недоразумение отвсякъде.

По конкретната Тема - Къде е Критерият? Да започнем с това, че не е бил обявен Повсеместно Справедлив Конкурс с точни правила. Защо - ясно е защо - не дай Боже, да спечели този, който заслужава.
Природата стимулира и да налага НАЙ-ДОБРОТО.
Не и при отрицателния, дегенератски Критерий - а той лидира по Света в момента. Жалък Факт.

brad pit

То даже не може да се нарече чалга! Чалга е вид музициране в което няма нищо лошо. Айде да си стиснем ръцете и наречем това "лого" или "бранд" - попфолк. То дори добре визуализира същите ценности и същия вкус които имат попфокаджиите. Спомняте ли си механите по морето /пък и не само/ от времето на соца в какъв идиотски стил с претенции за етнографска правдивост бяха нагиздени. Е там помпозно над входа им можеха да се видят подобни произведения да светят най-ярко в иначе тъмните улици. Та това са постигнали тези приятелчета. "Велико" Това е то.

bluesky

Помня, помня... покривките - "шарени", чашите бяха тип "Троянска керамика"... ;D ;D ;D

Двете наивни кръгчета около ЛогоТейпа "България" направо Ти дават "реалната" възможност, даже "инженеринга" да си го "закачиш" това "Лого" някъде... Ти решаваш къде...

bluesky

@thebrainless

"...Блускай, ако си гледал един от фимите на Дарън Аронофски (много кадърен евеин между другото) - Кодът Пи..."

Благодаря, ще го прегледам обезателно.

brad pit

Точно това е нивото!
Само се чудя какво трябва да се случи за да светне на "булгар" , че трябва да се съобразява с професионалистите и можещите. Гласът на съюза на художниците и другите професионални гилдии няма никакво значение тук. Господин Неделчев се държи като ущипана девица, и даже ни обяснява колко е ценно това което са изс...али! А господин Тошев клакьорства угоднически /а го мислех за умно момче/. Ясно е защо - нали и той ще получи парче от баницата.
Парадокса е, че те си го нарекоха това "лого" българска баница!   ;D

bluesky

Ако имаш желание, можем да организираме една Графична Опозиция (евентуално "интернетна"), и можем да го докараме до "кресчендо"... само кажи.

Друг е въпросът обаче, доколко си струва - имаме ли шанс за успех и ако го постигнем - в какво ще се изрази този "успех" и какво ще се случи по отношение на Темата?

(встрани от Въпроса - днес "не издържах" и за първи път, откакто съм в Страната, отидох пред Парламента да видя колко хора ще има относно Протеста срещу двойните стандарти на Правосъдната система (от две престъпления, ("покушение на конференция"), засега различават само едно, първото). Дори дадох доста интервюта на Медиите - "големите" телевизии. Хората наоколо бяха изключително доволни от моите "тези". Резултатът - нищо не бе излъчено, хе, хе, хеее... пигмеи, страхуват се от Истината. Така си и знаех... ;D ;D ;D)