Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 20:34:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 382
Total: 382

382 гости, 0 потребители

IATKOS S3-V5 Mac Os X leopard ubdate

Започната от Tihichko, 01-04-2012, 15:43:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tihichko

Здравейте, ъбдетнахIATKOS S3-V2 10.6.3 Mac Os X leopard - до  10.6.8 всичко ми работи, но немога да бутна нормално. Бутам с IBoot CD. Нямам представа какво трябва да направя за да бутна без IBoot CD-то, ако някой може да помогне, ще му бъда много благодарен.

Поздрави на всички!

arnold

Опитай да преинсталираш хамелеона
Real Mac mini

Tihichko

Цитат на: arnold - 01-04-2012, 20:47:51
Опитай да преинсталираш хамелеона

Привет опитах, с няколко различни версии, MultiBeast 3.7.3 не става само от IBoot CD- то си бута нормално. Мисля,че ако инсталирам ванилия кернела може и да стане? Но пък заспива имаше нещо да не заспива но не го помня.

arnold

Ами то кернъла ти се е ъпдейтнал, със сигурност, но нали затова в папката S/L/Extra има файл, който указва кой кернъл да се ползва. Виж там да не се е омазало нещо... Ако трябва прехвърли кернъла от iBoot и зареждай с него...
Real Mac mini

Tihichko

Цитат на: arnold - 01-04-2012, 21:02:18
Ами то кернъла ти се е ъпдейтнал, със сигурност, но нали затова в папката S/L/Extra има файл, който указва кой кернъл да се ползва. Виж там да не се е омазало нещо... Ако трябва прехвърли кернъла от iBoot и зареждай с него...

Привет, търсих, но такава папка Extra няма в S/ L .... или поне аз не намирам.

arnold

Хамелеона си я създава ама грешката е моя... не е там
Папката е в root директорията на системния ти хард т.е. ако ти се казва харда Snow -> Snow/Extra
Real Mac mini

Tihichko

#6
Привет, не не се казва така, дяла на който съм инсталирал снежко,  просто съм го кръстил Мак ОС но няма такава папка там и преди много съм се чудил защото гледам доста клипове, но аз нямам подобна папка.




arnold

Защото iAtkosa явно прави модификациите директно по системата, и минава без хамелеон. И ам съм имал преди такова дистро, на което правиш промените директно в системата... Въпреки всичко, ако го инсталираш самия хамелеон би трябвало да ти я създаде... другия вариант за кернъла специално е да сложиш втория кернъл в руут директорията и при буутването да го пишеш на ръка... просто изкараваш команд лайна при буутването и пишеш името на кернълакойто искаш да зареди... без наклонени черти, без тирета без нищо.
Real Mac mini

Tihichko

#8
Привет, стана ъбдейта,но преди това трябва да се инсталира комбо ъбдейта на 10.6.7 преди да се рестартира с MultiBeast от Miscelaneus чеквам мишката и клавиатурата, защото само те не ми  работят дефакто след рестарта.

 

След това копирама  AppleACPIPlatform.kext  и  IOPCIFamily.kext -от system/library/extensions на декстопа инсталирам комбо ъбдейта на 10.6.8 - като се инсталира ъбдейта копирам тези два файла от декстопа AppleACPIPlatform.kext  и  IOPCIFamily.kext - и ги поставям в  system/library/extensions - след което стартирам -Kext Utility ,изчаквам  го да свърши ,след това рестарт и всичко заспа!


Lycan