Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 11:02:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 486
Total: 487

486 гости, 1 потребител
BuSteR

WWDC 2012

Започната от vla, 26-04-2012, 01:11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konstant

Да намалиш едно такова устрйство с един милиметър е такова усилие, че ако имаш поне и бегла представа за какво иде реч, няма да ни обогатяваш с глупостите си тука!

angelvn

От доста време чакам за MacBook Pro 13" с по-висока резолюция.
Мислих си за еър, понеже е 1440x900 (колкото е сегашният ми MacBook Pro 15"). Но ме спира факта, че не разполага с  дигитално/аналогово аудио.

Един по-тънък и като цяло по-мобилен лаптоп с висока резолюция, ниско тегло и висока производителност на разумна цена (да се разбира под 5000лв) би отговорил на нуждите ми. Затова - тази вечер ще гледам презентацията на Apple с интерес.

Пак се начетох на 2-3 страници мрънканици, сякаш някой ви е извил ръцете да си купите по-малък iPad или нов MacBook Pro 13ка. Не ви е омръзнало значи. :)
UI designer and developer

brad pit

Надявам се довечера да видим и iMac с Retina display.

bluesky

"I Have a Dream..."

Обещаха го догодина.
Дайте да се опитаме да погледнем в близкото бъдеще - кажете, какви качества, според Вас, вътрешни - технически характеристики, и външни - дизайн, ще притежава Новият Mac Pro?

thebrainless

Цитат на: bluesky - 23-10-2012, 14:10:11
"I Have a Dream..."

Обещаха го догодина.
Дайте да се опитаме да погледнем в близкото бъдеще - кажете, какви качества, според Вас, вътрешни - технически характеристики, и външни - дизайн, ще притежава Новият Mac Pro?


Май с теб сме едни от малкото, които си боледуваме в тази област... Иначе при всички положения по-малък и по лек.
Stay hungry. Stay foolish.

crio


bluesky

Цитат на: thebrainless - 23-10-2012, 15:14:40
Цитат на: bluesky - 23-10-2012, 14:10:11
"I Have a Dream..."

Обещаха го догодина.
Дайте да се опитаме да погледнем в близкото бъдеще - кажете, какви качества, според Вас, вътрешни - технически характеристики, и външни - дизайн, ще притежава Новият Mac Pro?


Май с теб сме едни от малкото, които си боледуваме в тази област... Иначе при всички положения по-малък и по лек.

@thebrainless

И Аз го виждам така - по-малък и по-лек.
Би могъл пак да е качествен Aluminium Colour, или пък от Тъмен Оксидиран (Anodized) Colour Aluminium.

Интересна комбинация би било Aluminium Colour + Тъмен Оксидиран (Anodized) Colour Aluminium.
Това би дало възможност на Apple лесно да представят последваща "смяна" на цвета на Нова Серия Apple продукти.

Характерната решетка на Mac Pro бих я запазил, като я освежа с нова форма на отверстията, например "продълговати" с нова фасетна форма...

Но тук ще спра, и без това вече "измислих" Нов Дизайн за Apple Mac Pro, при това напълно безплатно... Така ли трябва да работи Моето Студио... ;D

Wizi

Новият MacBook Pro 13" наистина ужасно много се приближи като размер и тегло до Air.... Не виждам за момента причина някой да си купи Еър вместо 13" ретина освен малко по-ниската цена. Надявам се да ъпгрейднат Еъра началото на идната година за да се получи отново "дупка" между него и 13" Ретина, макар това да ми се струва много малко вероятно предвид факта, че тялото му е едва на 2 години.

Новият iMac изкърти абсолютно всичките ми детски представи за настолен компютър  :o  "У-н-и-к-а-т-е-н"!  ;) Радвам се, че ще въведат тази технология на Интел за комбинирането на HDD+SSD - нещо, което до сега беше достъпно само за РС света, а е яка далавера!

Новото Mac Mini..... ми добре :) Явно си има своя пазар щом го ъпгрейдват и него.

iPad Mini изглежда интересно! Толкова тънък изглежда на снимките им, че направо ми е трудно да си го представя. Моментът с по-широкият дисплей определено е МНОГО интересен и по-скоро правилен за разлика от конкурентите.

iPad 4 е чудесна новина, защото ще направи iPad 3 по-бързо малко по-евтин  8)

"i Have a Dream" за Mac Pro, което като му погледнах преди малко хардуерната спецификация, направо се чудя защо го държат в будна кома на системи  :-[ Явно сантименталността е голяма!

.... защо държат 13" Про и 15" Про без ретина остава тъмна мистерия за мен. Аз поне не виждам абсолютно никакъв смисъл и се надявам, че всичко това е временно, а след това Ретина моделите ще паднат на цената на non-retina.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

brad pit

Новият iMac e факт!

pravdo

за мен революцията тази вечер се нарича Fusion Drive и тази функция да премества
автоматично по-използваните приложения върху флаша...
Нямам идея как е при ПЦтата. Има ли нещо подобно?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

r3ac7

Цитат на: konstant - 23-10-2012, 10:46:34
Да намалиш едно такова устрйство с един милиметър е такова усилие, че ако имаш поне и бегла представа за какво иде реч, няма да ни обогатяваш с глупостите си тука!

Сигурно е трудно, но мен, потребителя, това не ме интересува. Дали ще е 8 или 9 мм все ми е едно. Говорим за iPhone/iPod. Работата при iMac-a например е различна, новия доста ми допада, но все пак аз няма да го разнасям тоя iMac с мен, това че е по-тънък не виждам от какво може да ми е от полза. Също така махнаха и супердрайв-а, сега на който му трябва, ще трябва да търси външен.


Цитат на: daf@r3ac7, и ти прочети моето - продуктите още не са представени, а ти вече ги критикуваш

Всичко, което казах, че ще представят го представиха. ;)


Не ме нападайте всички. Както казах, не ги критикувам, навярно няма по-добро от Епъл, но напоследък много го обърнаха на печалбарство. За какво им беше да представят 4то поколение iPad само 6 месеца след представянето на 3тото? Заради малко по-бързия процесор, или заради Lightning кабела? Пълен минус...
Ако се замислите малко, и ако ви избие някой от главата, че всичко, което Епъл направят е невероятно, ще разберете, че не говоря глупости. Ама той фена си е фен...

Откакто Джобс ни напусна, магията нещо я няма, поне според мен. Лично мнение, не задължавам никого с него.
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

vla

#161
MacBook Pro 13 Retina Display перкфетно!  :laugh:
MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

bluesky

Цитат (около Моя Цитат):
..........................................................
"..."i Have a Dream" за Mac Pro, което като му погледнах преди малко хардуерната спецификация, направо се чудя защо го държат в будна кома на системи   Явно сантименталността е голяма!..."
..........................................................

Да се говори за "сантименталност"е явно неспособност да се гледа напред и да се почувстват нуждите на пазара. Тава усещане "за сантименталност" е може би базирано на късогледство и неразличаване на разликата между малките стъпки днес около до-ъпгрейтване на съществуващия в момента Mac Pro с планираните СЕРИОЗНИ иновации, които се очакват догодина.

................................
Apple is reportedly still investing in its desktop lines, with the company reportedly planning  SIGNIFICANT ENHANCEMENTS to the iMac and Mac Pro sometime next year.
................................

"...Our pro customers are really important to us...don't worry as we're working on something really great for later next year..."
Tim Cook
................................

Тук REALLY GREAT и SIGNIFICANT ENHANCEMENTS съвсем не значи "...будна кома на системи..."

За университетската младеж би било добре да умее по-добре да работи с литература и да трактува и извлича по-вярно наличната информация. Засега това говори най-вече за студентски манталитет и... прекрасно разбирам че "мадамите" са далеч по-важни от това какво планира Apple за догодина... ;D

Да не се разбира сериозната необходимост от Мощна Креативна Машина (Work Station) е извинимо за много хора... и наличните Mac - ове са прилично мощни машини.

За това КАКВО ТОЧНО имам предвид ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ В ПЪЛНА СТЕПЕН ДОГОДИНА с Новия Mac Pro!

godo

Цитат на: Wizi - 23-10-2012, 22:02:23
.... защо държат 13" Про и 15" Про без ретина остава тъмна мистерия за мен. Аз поне не виждам абсолютно никакъв смисъл и се надявам, че всичко това е временно, а след това Ретина моделите ще паднат на цената на non-retina.

На презентацията казаха, че MacBook Pro 13 е най-продавания им MAC въобше. Най-вероятно заради ниската цена и възможността за лесен ъпгрейд.  ::)

Явно за голяма част от клиентите това е решението да имат MAC и за тях има смисъл. Би било лудост да спреш най-продавания си и изгоден MacBook.

Чакам и аз момента, в който всички MAC-ове ще идват с Ретина.
Mac only

Wizi

#164
Цитат на: pravdo - 23-10-2012, 22:54:10
Нямам идея как е при ПЦтата. Има ли нещо подобно?

Intel Z68 chipset прави точно това или нещо съвсем подобно - нека някой по-голям спец ме коригира: използва сравнително малък капацитет SSD за кеш памет на основния HDD. Нещо като хибридните хардове на Seagate. Чипсетът сам преценява кои файлове най-често се използват и ги държи на SSD-то. Разликата е осезаема!
От това, което разбирам Fusion-а прави същото или просто чисто "балъшки" държи OS + Apps на SSD, а знае, че всичко що е Documents, Music, Movies etc. директно да отива на HDD-то. Това поне аз разбрах от презентацията...  ::)


Цитат на: bluesky - 24-10-2012, 04:07:22
....
За университетската младеж би било добре да умее по-добре да работи с литература и да трактува и извлича по-вярно наличната информация. Засега това говори най-вече за студентски манталитет и... прекрасно разбирам че "мадамите" са далеч по-важни от това какво планира Apple за догодина... ;D

Да не се разбира сериозната необходимост от Мощна Креативна Машина (Work Station) е извинимо за много хора... и наличните Mac - ове са прилично мощни машини.

За това КАКВО ТОЧНО имам предвид ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ В ПЪЛНА СТЕПЕН ДОГОДИНА с Новия Mac Pro!

Полъскан съм, че ми правиш такъв комплимент за годините наричайки ме "университетска младеж", Чичо Блускай  ;) Ще те черпя едно малко при първа възможност.

За фирма, която изпада в тих транс когато on stage пред цял свят ми поднася сензационната новина как новият Lightning кабел бил 80% по-малък от досегашния......  :o  WTF ????? ... направо от сега съм в потрес как вече в бурен (не тих) транс ще ми обясни за новото Mac Pro, че например вече разполага с революционната SATA III шина.  ;)

Mac Pro като всички останали Епълски машини са един най-обикновени Интелски конфигурации. Абсолютно с нищо не могат да ни (или поне мен лично) изненадат освен с дизайн на кутията си. И с 4 физически процесора + 8 Thunderbolt порта да го направят big фокин deal! В този ред на мисли като гледам топ сървърите на IBM как използват Power процесори се хапя за топките, че Епъл нямат такова предложение, точно за да са по-различни от останалите.

И въпреки това най-наточеното Mac Pro е поне 2 пъти по-производително от един топ iMac + че предлага опция за ъпгрейд на повече неща + поддържа повече външни периферии. Така погледнато на кого му трябва повече????

..... мислили за Pro consumers... my ass! Превръщането на Final Cut Pro в едно iMovie Pro е било изцяло с мисъл за Pro потребителите. Колко ли хора тръпнат в очакване на новия Garage Band Pro направо не ми се мисли  8) Мега приходите от магазина за песнички, ултра приходите от игрички за телефони и продажбите на Еър и 13" Про. ТОВА им е в главата на тях! Дреме им кога ще извадят ново Mac Pro като чисто и просто отново добавят най-новия Xeon професор на пазара, Тъндерболт, SATA III SSD-та, USB 3, Fusion Drive и още малко ала-бала залъгалки. Ще трогнат 2% от клиентите си, я няма да има и толкова.  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD