Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 08:49:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 73
Total: 74

73 гости, 1 потребител
forka2k

Power Mac G4

Започната от djexample, 24-12-2011, 19:21:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djexample

Малко нагло от моя страна, но къде в форума мога да намеря инфо как да инсталирам MAC OS. Попрегледах темите, но не видях подробно как става, а и видях че G4 е бил с mac os 9 мога ли да му кача нещо по ново. Благодаря!!!

HQ

теглиш това https://btjunkie.org/torrent/Mac-OS-X-Tiger-10-4-Install-Full-4-CD-iso/4872d2c7f5cbbbeb7475fddd4332768de6bf772fad47

записваш на 4 сд-та на пс,ръгаш първия,стартираш и то ще си го намери.

djexample

Благодаря много!!! Ще пиша в темата как съм се справил.  :)

gaboss

Ако не се оправиш, както ти казах - след празниците ще помогна.

djexample

Инсталацията мина успешно. В момента даже пиша от G4-то. Много по-разли4но е от Windows. Това ми е първия допир с MAC OS X

djexample

Проблема е че не мога да инсталирам нищо. На всичко приложения ми казва, че изисква версия 10.5 или по нова, а аз съм с 10.4.11 която е последната на OS X Tiger . Някакви съвети. Благодаря!!!

gaboss

Ами за съжаление, това е положението ;) Все пак и компютърът ти не е първа младост и най-вече процесора му  :) Теоретично, би могло да се качи и 10.5 с малко зор, но ще си е жива мъка.
То зависи и какво се опитваш да качиш де. Някой стари програмки все пак ги има за 10.4 (макар че е на 7 годинки вече)

djexample

Да така е. Намерих една Mozilla за него, но все пак работи доста добре. А забравих да кажа че му сложих друг процесор, който е 733Mhz.

dcc

Цитат на: djexample - 01-01-2012, 16:58:08
Намерих една Mozilla за него, но все пак работи доста добре.

Стига флаш да не вижда :))
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

djexample

Здравейте колеги!!! Та реших да свържа двата ейпъла Power Mac G4 и iPhone 4G, но системата ми изисква по нова версия на iTunes. Та виждам че последната версия с която може да рабити G4 е iTunes 9.2.1 и си я инсталирах. След свързването на iPhone 4G обаче ми казва че версията на iTunes трябва да е 10.5 или по-нова, а за нея версията на OS X трябва да е над 10.5 Та се чудя дали да се хвърлям в приключението да качвам OS X Leopard, за който чета че имал изискване процесора да бъде 867Mhz, но все пак може да бъде излъган и да се качи. Прочетох разни неща на тази страница http://www.osnews.com/story/21277/Getting_Leopard_on_an_Unsupported_G4_in_a_Few_Clicks и се чудя дали да се занимавам или ще си изгубя времето. 

arnold

Ами по думите на човека е лесно като 2 и 2 четири, затова си струва. Още повече пише, че с леопарда работело по-бързо...
Real Mac mini

dcc

Цитат на: arnold - 02-01-2012, 15:54:38
Още повече пише, че с леопарда работело по-бързо...

Абсолютно невъзможно на под 1Ghz да работи по-бързо от Tiger,макар,че рамта е по-важното нещо,особенно като е толкова малко(512МБ).Според мен си стой на 10.4,а като се запалиш по OS Х,така или иначе ще минеш на по-съвременна машина :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

djexample

Да това ми е мисълта, просто искам да се закача са OS X, да разбера за какво става въпрос и да мина на нещо по ново. Много бих искал да си взема някое G5 по възможност двуядрен. Не съм привърженик на лаптопите, не знам защо. Но в БГ не намирам много обяви за продажба на G5 даже няма актуални. Но се надявам скоро да изкочи нещо. :)

Lycan

G5 е същата работа, вземи си едно мини за 1000 лв и си свиркай.

Или хакинтош ако си фен на сандъците, но за да е добър ще ти излезе повече от минито

djexample

Да фен съм на сандъците и затова гледам G5.  Защо да е същата работа, ако е с двуядрен процесор и повечко рам памет не става ли? Няма ли да върви някоя от новите операционни системи?