Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 12:25:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 307
Total: 308

307 гости, 1 потребител
jicall

Проблем със сериен номер на MBP 13" 2010

Започната от vasko.dinkov, 03-10-2015, 23:00:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vasko.dinkov

Здравейте,

2011 година закупих въпросния MacBook Pro от miro2008 от форума и досега не съм имал никакви ядове. Вчера обаче ъпгрейднах към El Capitan и след инсталацията не мога да се логна в App Store-а и iTunes. Скъсах се от търсене да разбера какво става и накрая установих, че явно е от серийния номер. Доколкото разбрах в по-стари версии на OS X при проблем със серийния номер не можеш да се вържеш само към Messages и Facetime (които обаче пък аз никога не съм ползвал, за да установя проблема с моя MacBook), но сега явно вече и App store-a не може да се върже при такъв проблем.

Като го взимах едно време бях много зле с маковете и не съм го гледал какъв сериен номер излиза в About This Mac. Сега обаче гледам, че излиза номер, който е невалиден C02024600GZDD7JA2, а отдолу на кутията си е оригиналния номер W80200Z5ATP, който ми беше и дал продавача в кореспонденцията и по който бях проверил машинката преди да я закупя.

Скъсах се от ровене вчера и доколкото разбрах, ако е сменяно дъното и са забравили да му сетнат оригиналния номер, би трябвало в About This Mac да дава празен номер, а моя не дава празен, а някакъв невалиден, което е много странно. Успях да намеря софтуер, който сетва серийния номер, но само, ако е празен и при мен не става! Така че сега съм с вързани ръце и се чудя какво да правя. Намерих тук един, който твърди, че имал такъв софтуер, който може да сменя и въведен вече номер:

http://forums.macrumors.com/threads/i-find-a-way-to-change-the-serial-number.1524529/

обаче не мога да се свържа нещо с човека, а и софтуерът не го е постнал никъде.

Та някой да има идея как да се оправя с проблема?

ggzy

Намери сервиз, където могат да ти поровят в "БИОС"-а и да ти възстановят оригиналния сериен номер.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5