Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 01:56:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 486
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 450
Total: 452

450 гости, 2 потребители
tskoko, zlia

The New (BG) iMac

Започната от Lycan, 10-12-2012, 04:47:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

Ще се радвам, ако първите с новия иМак, споделят впечатления от намалената огледалност на монитора. Така поне се хвалеха на последия кийнот.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

brad pit

@pravdo  - Това огледало винаги ме е притеснявало. За това досега съм си поръчвал СТО с матов дисплей МВРro-та. Но за iMac не се предлагат. Както казах, поиграх си с новия iMac в стора в Барселона и останах много приятно изненадан от дисплея. Наистина огледалния ефект не е толкова изявен - да не кажа, че е почти незабелижим. Но като дойде машинката ще споделя по-задълбочени впечатления.

StSm


Днес обиколих 4 магазина в Атланта от петте официални  за Джорджиа и се оказа ,че са им докарали само по два броя и нямат наличности.Прибрах се и си го поръчах онлайн,след това се обадих на къстъмър сървис да ги помоля да ми сменят мишката с тракпад защото просто забравих да направя промяната онлайн.Поръчката е обикновена и се очаква да пристигне от Китай между 4 и 8 а в къщи между 15 и 18.

До чичката отворил темата.Не ми влизай с бутонките,с нищо не съм те предизвикал.

r3ac7
Платил съм телевизията за следващите две години.С уиндоус всичко си върви,но знам и други хора с мак които имат същият проблем.

DALT

Цитат на: StSm - 02-01-2013, 07:04:42
До чичката отворил темата.Не ми влизай с бутонките,с нищо не съм те предизвикал.

Чичка също е обидно. Ти защо влизаш с бутонките, ако искаш мир?  ::)

И още нещо - след като си си платил за 2 години си в пълното си право да си поискаш работеща услуга под ОС Х. В противен случай си поискай парите обратно.

r3ac7

Уж криза, а в Епъл стор-а пълно... 15минути чаках да ме "обслужат".






iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

pravdo

Честит бръснач  ;D само кажи с огледалото ли идва?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

Нова Година, Нов Мас!
Честита Ябълка!

r3ac7

Благодаря.

Иначе, относно дисплея - При включен екран не се забелязва отражение, колкото при предишния модел, но пак има някакво. Дали наистина е 75% less-reflective не мога да кажа.

Абе, от тая magic mouse много ме схваща ръката... трябва да свикна явно...
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

faire

До свикване е :) И при мен беше ужасно първите месеци, особено като преди това бях ползвал с години ергономичните мишоци на Лоджитек.
А и както е казал Джобс за много неща - ние просто не ги използваме правилно!
Честито! Аз ще почакам за моя до края на месеца.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

pravdo

Маджика е най-великата мишка! Обожавам я от момента в който я имам.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

faire

Уникална е, но каквото и да си говорим, е най-неергономичната мишка на пазара. Сега като си гледам ръката в/у нея направо не знам как издържам да си я държа във въздуха постоянно.. Това в дългосрочен план мисля, че хич не е на добре. Но зависи колко време прекарваш пред компютъра на ден..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

DALT

Цитат на: pravdo - 03-01-2013, 14:33:57
Маджика е най-великата мишка! Обожавам я от момента в който я имам.

Ергономична за Сафари може и да е, ама за Танкове и WoW не става :)

StSm

#42
Днес по график пристигна и моя мак.Приемам като приятна изненада и компенсация за липсващия драйв ,мишката която беше вътре след като бях говорил с къстъмър сървиза да я сменят с трак пад който пък беше изпратен преди около 2 седмици.Явно някой някъде не е подал информацията,но проблема си е техен.Сега остава да си взема външен хард за бек ап и драйв,който едва ли ще е епълският  .Може би ще взема някое LG с блу рей.Звук и картина идеални,то и на миналогодишният са си идеални,  застанах фронтално срещу двата и не мога да кажа че има някаква разлика,но ми трябва и време да придобия повече впечатления.Първата инсталирана програма е скайп и комуникацията е перфектна,включително и след апдейтите.Някой беше писал че е имал проблем след тях.Ами това е за сега .Следва да се инсталират някои програмки(за което ще искам съвети) и дай боже всекиму да се радва на подобни нови придобивки.

brad pit

Е....си! Аз още го чакам моето СТО. Вече месец и половина. Май нещо не смогват ...

faire

В крайна сметка и моя пристигна, но не от мястото от където го бях поръчал първо (Италия). Намерих някакъв сайт, който предлага (с/у 20 и няколко лири) линк към Educational UK online apple store-a. Там за (разлика от тук) дават 12% отстъпка за iMac, която важи и за всички build-to-order модели. Моя го поръчах с най-мощните процесор и видео карта. Но има още един ГОЛЯМ плюс - безплатен Apple Care или иначе казано 3-годишна международна гаранция.. (стойността му принципно е 130 лири/330 лв). За доставка ползвам gabco (www.gabco.org), като цената им е 2.20 лв/кг. За 27" iMac излезе 30 лв. Всичко (от плащането до получаването в склада на gabco) отне 2 седмици.

пс. м/у другото линкът още работи (мисля, че ще е валиден още максимум 2 седмици), който иска да купува, да ми пише на ЛС, за да му го пратя.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.