Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 00:39:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 310
Total: 310

310 гости, 0 потребители

Проблем с инсталация на Macbook air 2.1 2008/2009

Започната от kokal, 09-01-2012, 14:00:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kokal

Трябва ми някой който има същият модел да му ползвам инсталационният диск :). Предпочитам да е от Пловдив, че иначе ще е неудобно и за двама ни. Пробвал съм вече с ретайл 10.5.х и 10.6.х - Lion не ме устройва за момента. Ако някой има желание да помогне може да ми пише на лично.

Ако някой се интересува и знае други начини за оправия проблемът е следният : OS X се инсталира и накрая дава грешка
"Mac OS X cannot be installed on "Leopard", because this disk cannot be used to start up your computer"
Leopard примерно е label на диска.

Wizi

Съмнявам се, че проблемът ти е от инсталационния диск. По-скоро май му посочваш да го инсталира на друг диск/партишън или бъркам!?

Опиши малко по-подробно какво точно правиш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

cupra

Имам и двата диска оригинални 0886170077

kokal

Цитат на: cupra - 09-01-2012, 22:18:59
Имам и двата диска оригинални 0886170077
Ще ти се обадя по-късно днес - към 11-12 :) да се разберем.

Цитат на: Wizi - 09-01-2012, 21:39:07
Съмнявам се, че проблемът ти е от инсталационния диск. По-скоро май му посочваш да го инсталира на друг диск/партишън или бъркам!?

Опиши малко по-подробно какво точно правиш.
Ами нищо необичайно - направил съм си usb hdd-то с Snow Leopard Retail 10.5.6 и инсталирам от него (изтеглих го от the-pirate-bay). Инсталацията протича по нормален път : правя си дялове , GUID избирам, форматирам ау. Пускам инсталацията върви си нормално и точно накрая изписва че не може да се инсталира защото дялът не можел да се използва за стартиращ. Четох бая форуми пише да се прави resize на дяловете но не стана. Интересното е че ако задържа option key ми дава дялът и ако го избера зарежда но не всеки път. Като зареди се държи малко странно Wi-Fi - бавен е интернета и някой път разкача. Може и лаптопа да има проблеми и затова искам да опитам с дискове за него. Ако се наложи ще му сложа уин и ще проверя Wi-Fi.

correctline

Малко по спомен говоря, но май за 2011 Air-a например Lion-a беше някакъв отделен за него, т.е. различаваше се по нещо самия файл.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

Wizi

Няма такова нещо. Версията на всички Mac OS X е винаги една и съща за всички машини, които са поддържани от нея. 10.7 Lion не прави изключение.

Колегата kokal, не разбирам каква точно ти е идеята да имаш два партишана, но със сигурност това тормози цялата работа. Разкарай всички дялове, които си генерирал и инсталирай на един единствен партишън. Ако все пак държиш да имаш н-броя различни по големина дялове, то ги направи СЛЕД чистата инсталация на 10.7, като за целта отново се възползваш от услугите на Disk Utility.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

kokal

Цитат на: Wizi - 11-01-2012, 23:06:02
Няма такова нещо. Версията на всички Mac OS X е винаги една и съща за всички машини, които са поддържани от нея. 10.7 Lion не прави изключение.

Колегата kokal, не разбирам каква точно ти е идеята да имаш два партишана, но със сигурност това тормози цялата работа. Разкарай всички дялове, които си генерирал и инсталирай на един единствен партишън. Ако все пак държиш да имаш н-броя различни по големина дялове, то ги направи СЛЕД чистата инсталация на 10.7, като за целта отново се възползваш от услугите на Disk Utility.

Успех!
Мерси за идеите, Колега. Опитвал съм и с един дял - нямам претенции колко ще са - просто искам да го накарам да работи. Но пак е същото - накрая дава грешка. Утре ще взема един друг макбук и ще сложа диска (SSD) през усб и ще опитам така да го инсталирам до край - дано стане :)