Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 04:55:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 530
Total: 530

530 гости, 0 потребители

Отключване на iPhone 4S;5;5c;5s

Започната от iPhonecheto, 26-11-2013, 16:03:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте! Днес както си стоях и се замислих относно отключването на по-новите модели iPhone. Както е известно на повечето хора, сблъскали се с проблема за отключване на смартфона, за съжаление новите модели не могат да се отключат чрез Jailbreak. Но, от друга страна, като влезеш в Гугъл и потърсиш "отключване на iPhone 5", ще ти излязат множество сайтове, всеки от които ти предлага различен ценоразпис за различните оператори. Но се чудя, как успяват да отключат тези телефони? Има ли запознати с този процес да ми го разяснят, че нещо не ми е ясно...просто им даваш IMEI и ти отключват телефона :? :?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Има три вида отключване на телефони, които поне на мен са ми известни.

Единият е чрез директна софтуерна намеса в телефона като му се окаже, че рестрикцията да търси само конкретни SIM карти отпада. Това беше преди години за всички мобилни телефони и вече не мисля, че се среща  ::)

Вторият вариант е когато въведеш ръчно код даден ти от подобен сайт или друго място, който директно казва на телефона да се отключи за всички мрежи и влиза в сила на момента.

И идва iPhone където се пуска заявка по интернет към GSM оператора (или сървъри на Епъл, не съм сигурен) еди-кой-си IMEI да бъде отключен и след известно време телефонът получава обратно сигнал, че вече е отключен и си готов.

Отключването чрез Jailbreak не съм сигурен дали ще бъде възможно за iOS 7, но твърде вероятно някой ден на по-късен етап и да може.

Ако нещо бъркам или пропускам моля да ме коригирате!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPhonecheto

Много благодаря за подробното разяснение :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

godo

След пускането на iOS 7 неоторизирано отключване не е възможно (поне за сега), ако е активиран Find My iPhone. Телефона изисква Apple ID на човека активирал Find My iPhone.
Mac only

daniel

@godo, бъркаш отключванията. Тук става въпрос за "кодиран" телефон, не за изгубен. :)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

godo

Може би неправилно съм го обяснил. Но ми го каза човек, който отключва iPhones. Виждам, че и тук така пише:
http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=54411

ЦитатНовата политика на Apple относно сигурността включва обвързването на вашия Apple акаунт с приложението Find my phone
Веднъж активирана тази функция праща информация към активиращите сървъри на Apple които свързват това устройство с вашите username и парола.По този начин при връщане на заводски настройки или ъпдейт на телефона,по време на активацията ще ви бъдат поискани името и паролата.
Ако както често се случва вземете заключен телефон и поръчате отключване от нас,моля проверете дали Find my phone е On,ако е така преди да поръчате отключване,моля свържете се с предишния собственик за даде тези данни.
Mac only

bboyg

Отключване чрез Jailbreak не е възможно от iOS 4 насам. Тоест всичко над 4.1 не може да се отключе чрез хак. Съществуват само 2 начина да си ползвате телефона с всички оператори. Фабрично отключен телефон и търбо сим.

iNtaCt

Малко офф но все пак. Днес една моя приятелка са я избудалкали и са и продали краден телефон(или изгубен), но идеята е, че човека(някакъв германец) го е локнал през iCloud. Телефонът е iphone 4 с ios 7. Има ли варянт, в който да се оправи или си изгоря като факла. ВНИМАВАЙТЕ ВСИЧКИ С ТОЗИ НЕФЕЛЕН САЙТ НАРЕЧЕН ПРОДАВАЛНИК!

iPhonecheto

Прецакана...Може само да го продаде на части, нищо повече :) Иначе в продавалника трябва много да се внимава наистина, аз съм вземал от там най-различни неща, включително и iPhone, но трябва да си отваряш очите на 8, не на 4...Един се опитваше да ме прецака с реплика.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Цитат на: bboyg - 26-11-2013, 18:43:35
Отключване чрез Jailbreak не е възможно от iOS 4 насам. Тоест всичко над 4.1 не може да се отключе чрез хак. Съществуват само 2 начина да си ползвате телефона с всички оператори. Фабрично отключен телефон и търбо сим.

Странно. Точно с Ultrasn0w на 5.1.1 последно си отключих 3GS-а. След това мисля вече спря да бъде възможно.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

Ама на 3GS-ката BaseBand-a май няма да е сменян предполагам:)

Adamov

Отключването, софтуерно, на един iPhone зависи само и единствено от версията на бейзбенда и версията на софтуера до толкова, до колкото позволява да се джейлне. Ако бейзбенда е със запазена версия, която може да се отключи и е качен до софтуер, който има джейлбрейк, значи няма никакви проблеми. Последния модел (за момента), който може да се отключи софтуерно е iPhone4 с бейзбенд 1.59.00 и софтуер до 6.1.2. От там насетне - греда! Отключването става чрез оператор. Цените както знаете варират в зависимост от това кой е оператора и дали телефона е блеклистнат или не :) Гивей (да се чете гей) картите не ги препоръчвам и на най-големия си враг. Няма нужда за нищожна разлика в парите да си слагате таралеж в гащите :)))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

iNtaCt

Само да ви кажа колеги за развитието на тази моя приятелка. В Пловдив на бул. Руски набара един образ и той и оправи телефона без никакъв проблем. С най-новата версия на iOs 7. 100лв. и телефона е вече невър лок и си фърка :D.

Temi

Здравейте ,моля за малко помощ .Брат ми ми изпрати iphone 4s от САЩ ,който е отключен от AT&T ,взех си чисто нова карта от Глобул, но когато я сложа изписва, че не е валидна .На него от там са му потвърдили ,че е отключен аз следвах всички стъпки до финалното отключване .Не мога да разбера проблема в картата ли е или в телефона .Моля ако някой знае нещо по този проблем да сподели какво да правя.Благодаря  :) :P :-[

iPhonecheto

Така...Въпреки, че са потвърдили, че е отключен от там, можеш за всеки случай да го провериш пак: http://iphoneimei.info/
Ако се окаже отключен може проблемът да е в самата си карта...
Това е, за което аз се сещам, някой по-запознат колега може да се обади с по-добра идея :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...