Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 11:34:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 413
Total: 415

413 гости, 2 потребители
tskoko, XoXo

?: Къде мога да закупя МакОС Леопард 10.5

Започната от MacTelL, 02-03-2010, 14:30:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MacTelL

На прилична цена, щото гледам в новмак по 200-400лв., но явно тя е за сървър.

Wizi

#1
Грешката е вярна. Сървърът е някъде към петстин долара у Щатско... Значи наистина толкова някъде струваше клиентския 10.5. Жалко че не в сайта на Епъл не го продават за да сравним цените. Сори майна.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

angelvn

UI designer and developer

arnold

За какво ти е да си го купуваш?  ;D
Real Mac mini

fpyyh

В щатите го има на старата цена, май $129, но трябва да се поръча по телефона, поне това пише в support форумите.

MacTelL

Що за цени.. Проблема е в стария ми иМак Г5 1.8 2ГБ рам, смених хард-а добавих рам и т.н. преди при включване искарваше паник кернел таск дрдрдр и нищо не ставаше, в софия ми казаха, че е за ново дъно (800лв. не си заслужава), но аз не се предадох разглобих го и се оказаха 4 издухали кондензатори, смениха ми ги в Монтана и сега не искарва надписите, просто искарва папка с въпросителен, понеже ХДД-то е ново го форматирах в "guid partition table" до колкото четох такъв формат трябва да е за ПоуърПС, записвах какви ли не версии на мак ос, но нито една не иска да буутне, единствената която се пуска е 10.5, която ми е с иМак Интел 2.66, зарежда но изписва, че неможе да се инсталира на този компютър, разбира се тъй като е само за новия мак, та явно трябва ОС-то да е на оригинален диск за да го прочете, записвах 10 ОС-та по всякакъв начин, но нищо, буутва само оригиналната 10.5 :) За това искам да си я закупя и да я инсталирам и т.н. според мен ще се получи :) Дали е възможно някой да ми я изпрати по куриер, за 1 ден и след това му я връщам  със подарък :) Просто да опитам, не бих дал 100+++ лв. просто е нереално :) Сноу леопард го закупих за 60лв. но той става само на интелския.. Давайте предложения и помогнете, МОЛЯ !
Поздрави! :)

angelvn

Аз имам копие на оригинален Mac OSX 10.5 на DVD-DL RW (пратиха ми го с мак мини-то от Щатите). Трябва ми копие на Snow Leopard 10.6.
Ако си от Варна може да се пробваме да ги трампим.

Очаквам компютъра ми да пристигне "жив и здрав" в петък от сервиза.
Та... ако си навит може да пробваме.
UI designer and developer


majesty

С удоволствие ще ти пратя .. от Варна. Имам Mac OS 10.5.7 от MacBook Pro, както и Applications DVD. Не знам дали има някакво значение за кого е предназначен диска.
DANGER Reading online forums may cause irreparable damage to your faith in humanity

Морт

Инсталационните дискове към машините стават само за машините, към които са. В интерс на истината не съм сигурен дали за всички от този модел или за конкретната една машина (подозирам първото).
Дисковете, които си записвал оригинални епълски версии на операционната система ли са били или потребителски модификации, като iDeneb, iPC, Leo4All, etc. С нормално записано копие на retail инсталация не трябва да имаш проблеми.
Имам спомен, че GUID е само за интелски машини.
.fr

fpyyh

ако искаш имам оригинален 10.5 сървър, той би трябвало да става на всякакви машини. сериен номер има в iserial. от софия ли си?

Wizi

Кажи до къде си го докарал или да ти засиля един 10.5 RETAIL (което ще рече, че става не е hardware dependent и се инсталира на всички Макове) по пощата  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

angelvn

Wizi, за мене една 10.6 по същата схема не можеш ли да изровиш, за ... загубения диск ти давам 5лв. и там колкото ми искат лелките от пощенската служба си го поемам аз. Само да тече промоция - писмо с парчета от диск ("сок с парчета плодове).
UI designer and developer

majesty

angelovarna
аз мога да ти дам retail на 10.6. Купух си още, когато излезе, пък и двмата сме от Варна, спестяваш си пощенски разходи ;)
DANGER Reading online forums may cause irreparable damage to your faith in humanity

angelvn

Аз измислих друга опцийка, която приложих преди малко - направих си един партишън от 10GB на харда, ресторнах едно ритейл dmg, свалено от всеки-знае-от-къде. После рестартирах машинката с натиснат Alt/Option key, казах й да буутне от 10GB-овия партишън и инсталацията започна. Всичко мина като по ноти.
Но ако ти е излишно това двд, съм навит да го откупя...ако цената е символична :) (малко нахално от моя страна)
UI designer and developer