Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 08:00:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 483
Total: 483

483 гости, 0 потребители

iPhone 5 батерия

Започната от iPhonecheto, 16-07-2013, 22:59:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте! От около седмица ползвам айфон 5 и имам въпрос за батерията. За сега ме кефи как издържа (до 4 дена с около 5-6 часа ползване), но искам да я запазя максимално дълго. Та...говорих с един приятел и той ме посъветва да не я оставям да пада напълно, някъде под 30 % да я зареждам (в момента частично го послушах - зареждам я като падне под 20%), също да не правя големи амплитуди на батерията, т.е ако падне на 15% например да я заредя на 100, а да я зареждам от 30 на 80-90 макс. Искам да попитам доколко съветите са верни и можете ли да ме посъветвате нещо допълнително. Благодаря предварително! :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

elpatseto

Привет,

Ти как мислиш, дали от Apple биха причинили подобни гимнастики на клиентите си? Я си се любувай на апарата и не се занимавай с подобни щуротии.

Батерията и софтуера на айфона ти, са 100% по-умни от човека, който ти е дал този съвет.

Коментирано е много из форума относно батериите, така че можеш да се поразровиш и да прочетеш за какво всъщност иде реч.  ;)

Поздрави,
Пламен Георгиев
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

Wizi

Ако имаше дори бегла представа какви гимнастики прави телефона сам самичък да се грижи за здравето на батерията ти въобще нямаше да ти минават такива неща през главата.

Дори и да се скапе то ще бъде след доста време, разбирай години. Най-вероятно когато ти вече ще си купил следващия си iPhone и ще си забравил за този в момента.

... а и само 4 дни е прекалено малко. Сигурен съм, че тук ще излезе някой с 17% brightness, wifi + bluetooth + 3g + location и всичко останало OFF, който с лекога ще те смаже с поне седмица живот  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ponski

Ето тук има четиво за тези, които са любопитни що е то батерия на Епъл устройство и как да се грижат за нея.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

iPhonecheto

#4
Това съм го прочел, и де да беше само то...доста прочетох в нета за батериите. Иначе аз съм си изключил почти постоянно 3Г, включил съм auto brightness щото без това не мога, обаче обичам да си браузвам в интернет през уай-фай от време на време и да цъкам някоя от тия готини джитки в апп стора. Иначе съм доволен от телефона и много му се радвам, винаги съм бил фен на епъл и ще си остана такъв. Значи батерията ще си я зареждам както си знам от преди - като падне на 3-4 % я зареждам до 100, даже съм си свалил една програма за батерията, мн готина...показва ми всичко за нея - даже като е на 100% не е зареден напълно тела, а трябва да се изчака около 1 час още, за да се зареди.
П.С Благодаря за помощта :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

faire

Ползвай си го както ти е кеф. Но за по-дълъг живот на батерията е препоръчително да се зарежда по-често и не на големи интервали (0-100), а само 1-2 пъти месечно да се прави пълно зареждане. На 4 и 4с батерията се сменя лесно и струва 10-тина лв. Но на 5-цата си е доста по-гадничка процедурата.


Sent from my iBrain using iFingers.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

sando88

Моят съвет съвпада с тези ма другите,ползвай си телефона и не се впрягай,като погледнах от това което си написал като данни,се държи много добре.Епъл найстина препоръчват пълен разряд и заряд веднъж месечно,през другото време аз лично зареждам като падне на 20% и на макс,но не е задължително.А и още нещо,ако се зачетеш по форуми и статий препоръчват едва ли не да се изключва всичко за да се пести батерията,аз лично не го правя най малкото защото веднага бих си задал въпроса,защо тогава ми трябва телефон с толкова много функций.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Phippo

Здравейте,

Искам да ви питам с каква употреба ви издържат 5-ците по 4 дни, защото аз примерно не съм прехвърлял ден (без зареждане)а и рядко минавам без 2 зареждания(дневно) ...?

Adamov

Предполагам: 80% от нещата на OFF, яркостта на дисплея на минимум иии... малко разцъкване и говорене :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Ако се ползва само за слушалка и мобилния нет е изкл., а wifi се ползва рядко, e напълно възможно да изкара 3-4 дни. Но не повече.. Процесора, рамта и по-големият дисплей си казват думата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iPhonecheto

Амии за тия дни съм го ползвал около 6 часа и нещо, главно за разговори и музика, ама му пусках и уай-фай и сърфирах, но не много. 3Г беше почти винаги изключено с малки изключения. А яркостта, нагласил съм го на авто настройка.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

faire

#11
Забравих и ГПС-а/локализация, който също точи доста ток.
Въпросът е, че наистина ако спра всички тия опции и телефонът го ползвам така, защо изобщо съм си купил такъв телефон.. На мен лично само блутуута ми е постоянно изкл., защото не го ползвам за нищо. Мобилния нет го включвам само като излизам навън, вкъщи е спрян и е само на wifi. А локализацията е доста спъващо да се включва и изключва постоянно и ми е постоянно включена. Понеже изобщо не съм доволен от живота на батерията на iphone5, си купих от ибей по-мощна батерия 2400 mah. Смяната се оказа нелека задача, но в момента си ми кара нормално. Под нормално, разбирам като при 4-ката - зареждане на 2-3 дни. В много редки случаи в същия ден (ако е ползван доста мобилен нет и гпс).

Ето с тази батерия по колко кара приблизително:
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Prison

Хмм аз колкото и да рових не намерих различни от стандартния ампераж батерии. Би ли ми праил линк на ЛС?
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

faire

Toва е: http://www.ebay.co.uk/itm/Gold-2680mAh-High-Capacity-Battery-For-Apple-iPhone-5-/200938121477?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ec8d86905
Аз от този продавач купих. Има я и по китайските, но нямам търпение да я чакам 1-2 месеца.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iPhonecheto

Много яка батерия, а смяната й сами ли я прави или го носи на сервиз? Не пада ли гаранцията, ако я сменим сами?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...