Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 04:39:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 435
Total: 435

435 гости, 0 потребители

Въпрос за защита на компютъра.

Започната от irkiko, 21-02-2007, 10:30:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

irkiko

Наскоро си прокарах бТК ADSL в къщи и се чудя компютъра ми виждали се свободно по мрежата и можели който иска да влезне в него и да си рови, също така как седи въпроса с вирусите. Има ли някакъв firewall или нещо подобно за защита на атаки отвън?

pravdo

същия въпрос имам и аз но за кабелен интернет/модем... казаха ми от Евролайн че ако имам проблем да им се обадя те ми виждали модема и щели да ми помогнат.. Та въпросът ми към клуба на знещите е, могат ли и в коша с бельото да гледат?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Net

ами ако си пуснете всички шеринг и са без пароли акаунтите ви да всичко което трябва да направят е да натиснат ОК на запитването за парола. Ако акунтите ви са си с пароли няма нормален потребител как да влезне в компютъра ви! Ако пък почваме да си говорим за хакване и досиета X каквото и да сложите пак няма да ги спрете. :wink:

shaman

Живейте си живота и не се притеснявайте за такива неща ;-)

Ползвам 4 мак-а, работещи денонощно в Интернет от много години с реални адреси и нямам никакви проблеми.
По принцип не е включен дори и вградения firewall.

XXwolf

Цитат на: "irkiko"също така как седи въпроса с вирусите. Има ли някакъв firewall или нещо подобно за защита на атаки отвън?

а и вируси за Mac няма!

stangen

Цитат на: "irkiko"Наскоро си прокарах бТК ADSL в къщи и се чудя компютъра ми виждали се свободно по мрежата и можели който иска да влезне в него и да си рови, също така как седи въпроса с вирусите. Има ли някакъв firewall или нещо подобно за защита на атаки отвън?

При бТК се вижда само АДСЛ-а отвън , навътре не пуска , освен ако не си поискал от съпорта да редиректнат портовете или да минеш през NAT.

MikoBG

Хубу де. Но ако имаш домашна мрежа и в нея има и МАК и РС. Вируси няма, но те могат да се качат ма МАКа и от там на РС-то. А за вытрешната мрежа рестрикциите на РСто не са такива както при вход от интернет. При мен е така и за момента /от 3г/ нямам проблеми. НО се замислям по този выпрос. :oops:

едит: Евентуално ако се е качила някоя винбозка гадинка /тя може само да си седи:o/ как да я изчистя? Мога ли по мрежата с виндовския антивирус? :o И ако мога имам проблем - сцепил съм си диска на МАКа на две и от РСто се вижда само юзера, а другия диск не! Може ли да се вижда втория диск по мрежата и как?
iMac Intel Core 2 Duo 3.06GHz, MacBook Pro Core 2 Duo 2.4 GHz, 15", 2 GB , 250 Gb
Titanium PowerBook G4 400 MHz, 15", 384 MB, 40Gb
iPhone 4 16bg v4.3.3
+ Stanza ;)