Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-05-2024, 03:49:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 669
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 146
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 153
Total: 153

153 гости, 0 потребители

Corel Draw for MacBook Pro

Започната от raffi_dh, 08-06-2014, 09:27:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless

raffi_dh, предполагам, че си относително нов юзър и няма как да знеш, че подобна тема периодично се появява през годините, и поразително си прилича с настоящата, като въпроси и отговори, даже може би тази е най-софт. Другите любими теми са "VLC не ми показва субтитри с кирилица" и моят топ фаворит "Харддиска ми не може да пише файлове", която се появява в месеца поне един път, даже я е имало дублирана в съседство. Така че споко.
Stay hungry. Stay foolish.

stoplay

Аз не виждам някой тук да се заяжда, просто всеки човек има право на собствено мнение... и да уточним... няма CorelDRAW за MacBook Pro (не си се изразил правилно) (имаше, но в минало време) CorelDRAW за OS X (Mac OS X) за PPC базирани Mac-ве. Последната верся CorelDRAW за Mac (Macintosh) си беше CorelDRAW 11 и от тогава от Corel спряха поддръжката на CorelDRAW за Mac (Macintosh).

И да се надявам коментара ми е било полезен за хората който искат да подкарат CorelDRAW под Mac.
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



raffi_dh

На въпроса на STOPLAY , ЧЕ НЕ ВИЖДАШ КОЙ СЕ ЗАЯЖДА ЕТО ЕДИН ПРИМЕР СТЕ ТОЧНО вие с тоя ху....дожествен и цветен текс. Споко, мога да чета и когато е в един НОРМАЛЕН Цвят текста.  благодаря на предишния колега който уточни, че такива теми се появяват редовно. Вярно е че съм нов юзър в тоя форум, и обещавам че ще го ползвам само в краен случай при такова "приятелско" отношение от страна на повечето. И е грешно да се съди кой колко разбира и от какви инструменти разбира от това какво търси, така че спрете със злобните обиди, че той щом търси еди какво си значи толкова разбира. Не се познаваме и подобно твърдение просто на вас ви прави кофти услуги ;) ХАЙДЕ ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ !!!

stoplay

Направо думи нямам!
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



bluesky

Hi, Добър Ден на Всички!

Май само АЗ не съм се "изказал" по Темата... хе, хе, хеее...

ВСЕКИ инструмент може да бъде ценен, в зависимост от това КАК се използва, (включително и CorelDRAW).

(Имам го качен, дори не съм го преглеждал, АЗ доскоро, до 2010, използвах FreeHand - Легендата на Векторната Графика. Даже да добавя - предполагам, заради скоростта, простотата и непознаването на FreeHand от около 100 Дизайн Студия в Будапеща - имах лидиращо предимство на Унгарския пазар в продължение на 11 години по отношение на продукцията, обемите на Дизайн поръчки и не на последно място по отношение на качеството на продуктите).

Всеки пилот си харесва и обича самолета, типа машина и генерацията летателни апарати, на които е обучаван, има най-добри навици и е СВИКНАЛ, знае плюсовете и евентуално, минусите, на ресурсите и е способен да вземе MAX от наличните възможностти.

CorelDRAW сигурно не прави изключение. Като Калашников - прост, не особенно точен, но стреля и изваден от калта - в живота това е тънката разлика между жив и не-жив.

Когато работиш денонощно и бълваш продукция с крайни срокове - СУТРИНТА, се нуждаеш от надежден Software and Hardware.

Вече без нова, надеждна интеграция с други, нови Software продукти, които работят в група, заедно, не можеш да минеш - затова и не е възможно да се игнорират сатанистите от Adobe - Illustrator -  необходимото зло.

Да чуеш един куп различни мнения е ПРЕДИМСТВО, а не недостатък, (затова е "Форум").

Българите, винаги живели само в България, са по-ортодоксални по мислене, (в повечето случаи), "решават" въпросите на ниво "емоция", "знаете ли кой съм АЗ", "АЗ или нищо", "ДА или НЕ" и прочие отречени Балкански доктрини - вижте резултатите на общественния живот на Балканите и ще се съгласите с призовото последно място в Европа - честито!

Научете се да работите в група - изслушвайте и най-"глупавите" мнения, може да има рационално или дори гениално зърно - отсявайте просото от плявата.

Явно идва от траките - гениални, но без мощна държавност - фатален пропуск.

Помагайте си безкористно - единственния път за успех на Индивида и Общостта.

Не се засягайте - цупи се само слабият. СИЛНИЯТ ЗНАЕ ЧЕ Е СИЛЕН, и другите го знаят, подсъзнателно, признават ли си или не, няма значение. Най-добре го чувстват жените - веднага се ориентират към ВОДАЧА, интуитивно.

Успех с всички Програми - Дигитални или Летни!


raffi_dh

Браво, BLUESKY . Точно с това се отличават бг форумите, с начина на заяждане и изхвърляне. От доста време специално за реклама и дизайн използвам 2-3 руски форума и там докато попиташ за нещо на момента хората искат да ти помогнат с варианти и акъл (НО В ДОБРИЯ СМИСЪЛ) ......

bboyg

Off Topic:
То не е така само из руските форуми :) Общо взето навсякъде е така, просто на нас манталитета ни е за е*ане...

А и да попитам по въпроса: В крайна сметка raffi_dh намери ли това което търсеше, и свърши ли ти работа? :)

Пиф

Ако може админът да изтрие всичко след 3-тия пост на тази тема ....

raffi_dh

До BBOYG да определено намерих отговор, че това което търся го няма. А и намерих кофти отношение на един така прост въпрос ...... Да относно изтриване на темата съм да се изтрият повечето коментари, НО НЕКА ДА ОСТАНЕ КАТО ТЕМА, ЗА ДА ВИДЯТ СЛЕДВАЩИТЕ И ДА НЕ ПИТАТ, ЗАЩОТО ЯВНО Е ИМАЛО И ПРЕДИ ТАКАВА ТЕМА И Е ИЗТРИТА. Ако я имаше и бих я прочел нямаше да питам. Хайде лека вечер и НАЗДРАВЕ !!!

stoplay

Цитат на: raffi_dh - 12-06-2014, 21:33:30
До BBOYG да определено намерих отговор, че това което търся го няма. А и намерих кофти отношение на един така прост въпрос ...... Да относно изтриване на темата съм да се изтрият повечето коментари, НО НЕКА ДА ОСТАНЕ КАТО ТЕМА, ЗА ДА ВИДЯТ СЛЕДВАЩИТЕ И ДА НЕ ПИТАТ, ЗАЩОТО ЯВНО Е ИМАЛО И ПРЕДИ ТАКАВА ТЕМА И Е ИЗТРИТА. Ако я имаше и бих я прочел нямаше да питам. Хайде лека вечер и НАЗДРАВЕ !!!


Бе ти си голяма работа ве... това е форум... и всеки има правото на собствено мнение... за това са форумите.

Между другото преди хората да питат за помощ в форумите, опитват се сами да търсят решение в google чак след като не намират отговор, питат в форумите.

И съветвам ти да вземиш малко да четеш, за да имаш малко представа http://bg.wikipedia.org/wiki/Macintosh ...
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



bluesky

За Реклама и Дизайн - "...питайте, и ще Ви отговорят... искайте, и ще Ви се даде...".

Спокойно можете да питате, каквото знам, (ако въобще, само 25 години се занимавам с това), ще споделя.
(Не е нужно да напомням, че съм на 27, т.е. влече ме Дизайна и Рекламата от 2 годишна възраст...

То е като Футбола и политиката - всички го разбират, при това на експертно ниво, хе, хе, хеее...




thebrainless

Хайде стига вече, досадно е.
Stay hungry. Stay foolish.

raffi_dh

До BLUESKY относно футбола - тук има хора, които разбират не от футбола, а само са фенове на топките ;)