Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 04:09:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 390
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 367
Total: 367

367 гости, 0 потребители

Захранващ кабел за iBook

Започната от cooler, 27-04-2011, 16:43:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

cooler

Имам лека драма с кабела на един iBook. Ту зарежда, ту показва че е само на ток и не зарежда. Батерията е относително нова и има още живот в нея. Мисля че проблема е в жака, защото като го мърдам превключва.  Прочетох темата за това как да отворим зарядното елегантно и останах с впечатление че е била обсъждана преди техника за ремонт на жака на захранващия кабел на старите  iBook и Powerbook. Пробвах да потърся във форума, ама греда. Дали някой не може да ме насочи към тая тема ако въобще е съществувала, та да се ориентирам в обстановката?

pichaga933

#1
@ Cooler

Мартинe,  Имаш един лаптоп при мене който искаше да си прибираш , освен ако не си му намерил здраво дъно де, може да пуснеш една тема в Купувам/Продавам че търсиш, току виж някой колега изрови...да напомня само не друго.

Ако ще минаваш да си го прибираш ,може да донесеш и адаптера  да ти го презапоя.

Та по темата: Жак на  iBook
Оправял съм Такива за няколко авера...

Задълже трябва да можеш да запояваш и  да имаш стабилна ръка и относително фин 40-60 вата поялник.

Пукат се някои спойки вътре в жака на зарядното  и даже да свети ,не зарежда или прекъсва при зареждането от време на време. Работата е относително финна вътре в жака има двустранна платка със СМД елементи: светоДиоди, конролерче за тях и резисторчета... Напрежението си минава през нея с еднаква стойност демек не се коригира.

Може да се оправя : Рално е  3.5 стандартен жак като този за повечето слушалки.

Отваря се със задържане на ламаринения пръстен с  клещи и издърпване  на белия шел на конектора назад в посока кабела.

Първата проблемна спойка е лесна точно в центъра отзад на платката. втората и третата ,обаче са между платката и прозрачния/ ламаринения пръстени и си е врътня да ги презапоиш без да закаиш околните еленемти с поялника , но не е невъзможно.

!!!!Преди да  закачиш презапоената платака на кабела трябва да я провериш за къси ,че ако има ще думне адаптера. Ако няма такива дефекти се закачва на кабела ,боде се адаптера в контакта и се мери изходното на платката ако е 24 волта значи си в норма и може да го ползваш за зареждане...

Трябва да си много внимателен и с опит в такива дейности ,за да не потрошиш платката при разглобяването...



Така изглежда, може да ме потърсиш на ЛС
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)