Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 13:10:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 414
Total: 414

414 гости, 0 потребители

Заслужават ли си плановете на М-Тел за нет и разговори

Започната от McMac, 25-09-2009, 10:03:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

McMac

Има ли някой който ползва услугата на М-Тел M-Tel SURF & TALK
в различните му тарифи и би ли споделил дали си заслужава.
Например план 250МВ дали са достатъчни и при каква употреба на интернета.




Мерси предварително

Wreck

А сега де ... кой ми сра в гащите :) ?
На теб 250МБ достатъчни ли са ти?
An apple a day keeps the doctor away!

McMac

Еми ако си проверявам само мейла, а практиката показва, че не влизам често в сайтове през телефона и мисля, че ще е ОК.

За програмите не коментирам, зашото там е ясна схемата че са тежки.

Интересно ще е да се види какъв трафик прави Skype и Facebook, както Weather  и другите програми.

georgekodinov

Цитат на: McMac - 25-09-2009, 11:01:57
Еми ако си проверявам само мейла, а практиката показва, че не влизам често в сайтове през телефона и мисля, че ще е ОК.

За програмите не коментирам, зашото там е ясна схемата че са тежки.

Интересно ще е да се види какъв трафик прави Skype и Facebook, както Weather  и другите програми.

Единствения начин да си отговориш е да "не се стискаш" един месец и да видиш какво ще навъртиш. За мен си струва. За другите не знам. И за теб не знам. Само ти знаеш.

McMac

Аз не случайно питам който ползва такава услуга да си каже мнението

fpyyh

аз съм с виваком злато с 50мб на месец и общо взето ми стигат за поща, фейсбуук, рядко картите и разни сайтове, но не много - примерно новините в дневник (има си версия за айфон), някоя уеб поща, някой по-лек форум, спортни сайтове (спирам го като почне да зарежда картинки) и подобни. за видео и сваляне на програми не стига, трябват си поне 500мб. но наистина много зависи колко време имаш, ако висиш по 1-2 часа в градски транспорт/кола в задръстванията, ще ползваш много, ако го ползваш по изключение докато чакаш някого или на 1-2 светофара е различно.

andonov

Аз на айфона си имам 25 Мб на месец и за проверка на поща ми стигат, но за нищо повече, дори има месеци в които ги изчерпвам само от поща. За сега не е драма понеже ползвам допълнително и пакет към Еър бука с 500 Мб които са ми предостатъчни.

McMac

Когато не се използва Skype или Facebook а има нон стоп интернет през оператора, възможно ли е да си онлайн през двете програми без те да са активни в момента?


10х

McMac

И как седи въпроса с безплатните програми от апп стора, които са пълни с реклама, която се показва щом има нет, тя определно генерира трафик.

Просто нямам думи, така е направено, че да си вътре с двата крака.
В САЩ имаш нет през АТТ без да си на трафик.

fpyyh

явно ще ползваш повечко нет, но неизвестно колко - намери някой оператор с пакет данни, който може да се пуска и спира, пусни някой по-голям за месец и виж колко отива. мтел имаха май такива, за виваком знам, че имат.

arnold

Цитат на: McMac - 27-09-2009, 10:50:19
Когато не се използва Skype или Facebook а има нон стоп интернет през оператора, възможно ли е да си онлайн през двете програми без те да са активни в момента?


10х
Възможно е с Бекграундъра.
Real Mac mini

usx

миналия месец опосках 500 МБ през иФон-а и още 150 през тетъринг към телефона, ама браузвам доста. Тоя месец съм само на 100 МБ за 20 дни. Една година бях на М-Тел с Нокиа Е71 и правех по около 250 МБ/месец без да се напъвам да браузвам и даунлоудвам на сила, но ползвах доста Google Maps. Както и другите казаха - според зависи. Ако ще браузваш по час на ден през иФон-а ще ти трябва гигабайт поне, този браузър предразполага към браузване, а ако има и 3G...

McMac

Ми главно ми е за имейл и мн малко скайп и фейсбук