Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 23:00:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 562
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 563
Total: 564

563 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Въпроси за iPad

Започната от pneshev, 16-02-2012, 12:51:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pneshev

Здравейте! Преди 2 дена си взех iPad  и ще се радвам ако ми отговорите на следните въпроси (въпреки, че ползвам и други продукти на епъл съм доста "бос" в тази сфера):
1. Как мога да гледам филми на него - с какво програма и как да ги гледам със субтитри?
2. От къде мога да си сваля iFile ( следвах инструкциите как да jeilbreak-на устройството и сега имам сидия; преди имах  програмата на телефона, но не помня как и от къде я качих)
3. ТВ онлайн - уж четох доста и пак нищо не разбрах. Има ли вариант да се гледа и какъв ( конкретно за БТВ и Нова)
Благодаря предварително
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

Prison

За филми тегли AVplayer от Installous - Чете всичкo със субтитри перфектно.
За iFile - http://cydia.xsellize.com/ - Адваш това repo и теглиш.
За BTV - В техния сайт можеш да гледаш онлайн без никакви програми само ти трябва регистрация. За други ТВ-та но без Нова ТВ : BGCN TV от App Store.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

pneshev

Благодаря за отговора. Дръпнах iFile, а за филмите реших да ползвам OPlayer. Работи супер и се качват много лесно без да ги конвертирам. А относно Installous - нямам го като икона, и не знам как трабва да го кача. От сидия лиБ? И как става?
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

Prison

#3
AVplayer-a е по-добър и на него му не трябва конвертиране...
Installous е приложение за дърпане на програми add http://cydia.hackulo.us/ и от там го инсталираш. Ще ти позвили и да синкваш през iTunes кракнати приложения. AvPlayer- също може да го изтеглиш от там.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

pneshev

Мерси за бързия отговор. Току що се пробвах гледайки от http://www.iphonestuffs4u.com/how-to-install-installous/ но не стана. Имам добавен hackulo.us но е празен. няма нищо в него, стои само като папка. Дали да не го махна и  да го добавя на ново?
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

Prison

Може да си объркал нещо при писането .... ако не стане пробвай от sinfuliphonerepo.com
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

pneshev

MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

DALT

За гледане на филми, аз ползвам много удобен и елегантен софтуер. Air Video се казва. Струва няколко лева, и стриймва всичко даже през 3Г :) С две ръце съм за него.

iNtaCt

Цитат на: DALT - 17-02-2012, 14:45:01
За гледане на филми, аз ползвам много удобен и елегантен софтуер. Air Video се казва. Струва няколко лева, и стриймва всичко даже през 3Г :) С две ръце съм за него.

+1 ++++++++

faire

avplayer и air video - това са ПРОГРАМИТЕ.
Но първата е за офлайн гледане, втората за онлайн..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iNtaCt

#10
Верно avplayer е много готин, само не мога да разбера как да си направя субтитрите да ми ги отваря свястно. Сега ми дава само някакви символи все едно не им е нагласен инкода.
Усетих се... всичко е наред.

paceto

Ще си позволя и за да попитам нещо вместо да пускам нова тема.
Въпроса ми е следният.

Нужно ли е всички приложения които съм свалил било то през iPad-а или от компютъра чрез ITunes после да ги съхранявам на компютъра?Питам защото всеки път когато включа iPad-a към компютъра започва да се синхронизират и ако няма някой файл от приложението на компютъра той се затрива и от пада.Има ли някакъв начин да се заобикаля така да го нарека това или трябва всичко да си пазя, за да няма такива "проблеми"? :)

Питам най вече, защото с всяко ново приложение което сваля или игра да речем размера на папката в която се съхраняват на компютъра расте и не ми е много удачно и възможно да съхранявам прекалено много ГБ-ти на машината си.

iNtaCt

Дясно копче, Transfer all purchases за да не ти трие нищо.

paceto

#13
Цитат на: iNtaCt - 10-03-2012, 08:10:30
Дясно копче, Transfer all purchases за да не ти трие нищо.

Мерси за съвета :)
При мен е само Transfer purchases, но не мисля че има някаква разлика.
Значи мога спокойно да си изтрия файловете на компютъра и после като се синхронизират няма да се затрия и от iPad-a? :)

ПП : Дам сега пробвах с едно приложение и не се затри от пада :)