Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 00:56:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 438
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 261
Total: 261

261 гости, 0 потребители

MacOS X Lion Back Up

Започната от iD, 15-02-2012, 14:28:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iD

Имам външен хард диск в NTFS формат, който искам да използвам за бек ъп на системата. Пробвах с Time Machine, но най-вероятно заради файловата система не ми позволява да правя копие.
Чичо гугъл откри този начин. Някой ползвал ли е тази програмка и ако е ползвал да сподели дали върши работа :)
Благодарско на всички помогнали!
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

Wizi

Форматираш го в Mac OS Extended (Journaled) и Time machine ще ти даде възможност да го използваш за бекъп.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iD

Цитат на: Wizi - 15-02-2012, 14:56:42
Форматираш го в Mac OS Extended (Journaled) и Time machine ще ти даде възможност да го използваш за бекъп.
Това е първото нещо, което ми идва на акъла, но проблема е там, че имам много работи, които не искам да трия.
Освен, ако не направя нов дял в Mac OS Extended (Journaled). Ще пробвам да видя какво ще стане. Колко гиги трябва да е долу-горе дяла, 50-100 ще стигант ли? Ще го позлвам само за бекъп?
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

iD

Проблемът е решен! Ако модераторите искат могат да трият темата или да я оставят за помощ на други съфоромци.

Хард дискът ми е Toshiba Canvio 1TB, разделен на два дяла във формат NTFS. Сега обаче искам да ползвам както за сторидж към Уиндоуса, така и за бекъп за Time Machine за МВА. Ето какво направих:
1. Закачих харда на лаптопа с Уиндоус 7. С помощта на Acronis Disk Director разделих по-големия дял на два като оставих 100ГБ за бекъп (дано да са достатъчни) пак във формат NTFS.
2. Прехвърлих харда на МВА и с Disk Utility форматирах новия дял в Mac OS Extended Journaled. Сега съм пуснал Машината на време и всичко си тръгна от първия път.

Цялата процедура трае по-малко от 5мин.

Дано да съм помогнал на някого... :)
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

vla

#4


error по дяволите  :-X
MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

HQ

Яката програма,не я знаех, мерси!  ;D
При мен казва че ще изтрие всичко върху флашката ми (8гб). Вероятно с външен хард също,затова според мен го форматирай с HFS+ и GUID,направи рековъри партишъна и след това дели на партишъни за да слагаш други неща ...

iD

Цитат на: HQ - 15-02-2012, 23:55:27
Яката програма,не я знаех, мерси!  ;D
При мен казва че ще изтрие всичко върху флашката ми (8гб). Вероятно с външен хард също,затова според мен го форматирай с HFS+ и GUID,направи рековъри партишъна и след това дели на партишъни за да слагаш други неща ...
И при мен ми казваше, че ще трие всичко и затова си направих нов дял на Уиндоуса :)

А за програмката - след като вече си направих бекъпа прочетох това
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion